IELTS: формат та завдання

ielts: format i zadaniya42 IELTS: формат та завдання

Всі, хто цікавиться освітою за кордоном або імміграцією, напевно знають про такому іспиті, як IELTS. Крім того, багато, хто хоче підтвердити свій рівень володіння англійською мовою для роботи або просто «для себе», все частіше вибирають для цього тест IELTS. Так чи інакше, IELTS зараз на слуху.

IELTS – це не просто абревіатура, не просте тестування рівня, а ціла система особливих знань і навичок, які ми розвиваємо і тренуємо під час підготовки, а після демонструємо, виконуючи екзаменаційні завдання.

Якщо ви ще не стикалися тестом IELTS, тоді вам буде корисно дізнатися, що ж він із себе представляє, і які навички вам знадобляться для здачі міжнародного іспиту.

Існує два формати IELTS: Academic module і General Training . Academic module більш затребуваний, його результати необхідні для вступу у зарубіжні Вузи, багато компаній вимагають від своїх співробітників підтвердження їх рівня саме у вигляді цього сертифіката.

Я, напевно, ніколи не втомлюся повторювати, що при підготовці до будь-якого іспиту невід’ємна частина успіху – досконале знання формату іспиту. Тому підготовку до кожного іспиту ми завжди починаємо з обговорення формату.

Вам просто необхідно пам’ятати, що представляють із себе завдання кожної частини і це допоможе вам зрозуміти, яких навичок і стратегій вимагає кожне з них. Ми ретельно опрацьовуємо кожен тип завдань на заняттях і доводимо їх виконання до автоматизму.

Тест IELTS складається з чотирьох частин: Listening (слухання), Reading (читання), Writing (лист) і Speaking (говоріння). Відразу зазначу, що формат частин Listening (слухання) і Speaking (говоріння) в Academic module і General Training не відрізняється, а про відмінності інших частин ми поговоримо детальніше трохи нижче.

Listening (Слухання)

Перша частина іспиту, яка з часу розрахована на 40 хвилин: 30 хвилин слухання і 10 хвилин додаткового часу.

Слухання включає чотири завдання, кожне з яких складається з 10 питань, спрямованих на оцінку тих чи інших навичок слухання. Тематика завдань розрізняється: два завдання (перше і третє) засновані на ситуації повсякденного спілкування, а завдання 2 і 4 – на ситуації, пов’язаної з навчанням.

Listening Part 1

Діалог, який зазвичай моделює ситуацію, в якій може опинитися людина за кордоном: у студентській бібліотеці, в спортзалі, в туристичному агентстві, при пошуку роботи і так далі. Типове завдання для цієї частини заповнити форму. Інформація, яку потрібно внести в форму: ім’я, адреса, телефон, назви місць, номери, інші особисті дані.

Listening Part 2

Друга частина – це монолог, заснований на ситуації повсякденного спілкування. Особливість цього монологу, те, що слухачам даються різноманітні інструкції, програми, план дій, опис місця або розпис, розпорядок заходу. Типові завдання: доповнити план, доповнити діаграму, доповнити речення, відповісти на питання, вибрати правильний варіант відповіді.

Listening Part 3

Бесіда, в якій можуть брати участь до чотирьох осіб, в якій співрозмовники спілкуються на тему навчання (academic topic ). Наприклад, студенти обговорюють завдання або проект, або консультуються з викладачем по якій-небудь темі. Запитання можуть бути найрізноманітніші: вибрати правильну відповідь, доповнити речення, заповнити таблицю, діаграму, співвіднести варіанти відповідей і так далі.

Listening Part 4

Ця частина являє собою монолог, зазвичай лекцію, на академічну тему. Лекція може бути з будь-якого предмету. Але не поспішайте лякатися, так як для відповідей на запитання, вам зовсім не обов’язково бути експертом в цьому предметі. Тестуються ваші уміння розуміти та аналізувати інформацію. Типові завдання цієї частини: доповнити таблицю або діаграму, вибрати правильну відповідь, доповнити речення, співвіднести варіанти та інші.

Безпосередньо слухання займає близько 30 хвилин, під час чого кандидати відзначають відповіді на аркуші із завданнями, а після чого дається 10 хвилин на заповнення бланка відповідей. Всі частини слухаються тільки один раз! Тому потрібно бути вкрай уважним і сприймати інформацію відразу. У частині Listening присутні різні акценти: британський, американський, австралійський, новозеландський.

Вище в описах я навела приклади типових завдань для кожної частини, але вони можуть відрізнятися. Наприклад, до однієї частини можемо бути три питання на додаток, три на заповнення таблиці та чотири – на вибір правильного варіанту з запропонованих.

Reading (Читання)

Ця частина складається з трьох секцій, які розрізняються за рівнем складності. Логічно, що перша секція – найпростіша, а третя – найскладніша. Увесь тест включає 40 питань, по 10 – 15 до кожної частини. На читання і на відповіді дається 60 хвилин, причому час на заповнення бланка відповідей включено в ці 60 хвилин. Додаткового часу не передбачено. Що стосується відмінностей між Academic module і General module , то в першому варіанті тесту всі тексти академічної спрямованості, а у другому – це художні або публіцистичні тести. Крім того, вид текстів розрізняється.

Academic module пропонує три довгих тексту з завданнями: це тексти аналітичні, описові, що включають фактичну інформацію. Особливість – те, що завдання можуть містити графічні елементи: графіки, малюнки, схеми.

У General module структура трохи інша. Замість трьох великих текстів, пропонованих Academic Module, в першій частині General module Reading Section дається два-три коротких інформаційних тексту з завданнями після кожного, друга частина включає два коротких інформаційних тексту, як правило, професійної тематики, із завданнями. І в третій частині пропонується один довгий текст загальної тематики із завданнями. Всі тексти в Reading Section – автентичні, тобто взяті з реальних джерел: підручників, газет і журналів. Незважаючи на те, що тексти в Academic Reading можуть стосуватися різних тем, всі вони створені не спеціалізовані, тобто їх можна зрозуміти без всяких спеціальних наукових знань.

Типи питань в Reading section це: вибрати правильну відповідь, доповнити речення або резюме тексту, співвіднести варіанти відповідей, співвіднести заголовки, заповнити таблицю, діаграму, доповнити ілюстрацію інформацією, короткі відповіді на питання та багато інших, які ми відпрацьовуємо при підготовці до іспиту.

Writing (Лист)

На виконання частини Writing на іспиті відводиться 60 хвилин. За цей час потрібно виконати два завдання. Формат Academic module і General Training відрізняється.

Acadmic module: Writing Part 1

У першому завданні письмової частини потрібно описати графік, діаграми, таблиці або інший, представлений візуально. Обсяг роботи – не менше 150 слів.

Acadmic module: Writing Part 2

Друге завдання – написання есе на задану тему. Обсяг роботи – мінімум 250 слів.

На іспиті рекомендується витрачати 20 хвилин на написання першого завдання і 40 хвилин на написання ессе. Але ви можете самі розподіляти час, як ви вважаєте за потрібне.

General Training Writing Part 1

Перше письмове завдання передбачає написання листа у відповідь на запропоновану ситуацію. Метою листа може бути: запит про надання інформації, пояснення ситуації, рекомендації, пропозиції і так далі. Обсяг роботи – мінімум 150 слів.

General Training Writing Part 2

Друге завдання – написання есе на задану тему. Обсяг роботи – мінімум 250 слів.

У цій статті ми не будемо вдаватися в подробиці структури і стратегії виконання письмових завдань, цього я планую присвятити окремий цикл статей з практичними рекомендаціями, тому слідкуйте за оновленнями.

Speaking (Говоріння)

Розмовна частина складається з трьох частин. По часу проходження цієї частини займає близько 15 хвилин, кандидати здають її індивідуально. Іноді розмовна частина здається не в один і той же день з письмовою частиною. Деякі екзаменаційні центри призначають свої кандидатам Speaking на інший день, до або після письмової частини.

Speaking Part 1

Знайомство і відповіді на загальні запитання на знайомі теми. Тематика питань – про себе, про своє місто, про свою сім’ю, хобі, інтереси, плани на майбутнє, навчання, досвід вивчення англійської. Питання припускають відповіді в рамках 3-4 речень. Це завдання займає 4-5 хвилин.

Speaking Part 2

У другому завданні екзаменується пропонується картка із ситуацією, про яку слід розповісти. На підготовку дається 1 хвилина, після чого необхідно презентувати монолог про даній ситуації, тривалістю 2 хвилини. На завершення цього етапу, екзаменатор може задати кілька загальних питань по темі завдання.

Speaking Part 3

Це завдання являє собою дискусію між кандидатом і екзаменатором, засновану на тій же темі, що і друге завдання. Питання – абстрактні, що вимагають міркувань. Відповіді повинні бути розгорнутими, містити аргументи і приклади.

Звичайно ж, є маса нюансів, технік і рекомендацій, як отримати високий бал на розмовної частини, але про це докладніше в спеціальної серії статей, яку я вже готую для вас.

За кожне виконане завдання кожної частини нараховуються бали, які за допомогою спеціальної шкали переводяться в результати тесту. Максимальна кількість балів за кожну частину – 9. Відповідно, максимальний результат за весь тест, який вираховується, виходячи з оцінки за кожну частину, теж 9. Результат тесту завжди кратні п’яти: 8.5, 7.0, 7.5 і так далі по спадній. Результати IELTS немає такого поняття, як «не здав», в будь-якому випадку, при кількості балів вище нуля тест вважається зданим. Інша справа те, що Вузи і роботодавці висувають мінімальний прохідний бал. У багатьох установах – це 6.5. Більш престижні Вузи і коледжі вимагають 7 і вище. Причому вимоги можуть стосуватися як загального бали за тест, так і окремих його частин. Наприклад, лист – не менше 6.5.

Зрозуміло, можна багато і довго читати статті про формат, шукати матеріали з порадами, але найголовніший шлях до успіху – практика. При підготовці наших учнів до екзамену ми визначаємо, з чим вони відчувають найбільші труднощі і робимо наголос на цих аспектах, при цьому обов’язково відпрацьовуємо завдання всіх частин іспиту, пробуємо різні стратегії і підходи.

Скільки часу йде на підготовку до іспиту IELTS? Залежить від рівня, з яким учень починає підготовку, від частоти занять, від якості виконання домашніх завдань (без них – ніяк!), від бажаного балу і, звичайно, від індивідуального темпу роботи. Якщо рівень вище середнього (Upper Intermediate), то ми можемо відразу запропонувати підготовку до тесту, яка може тривати від 30 – 40 занять і буде спрямована на опрацювання формату іспиту та екзаменаційної лексики. Якщо рівень нижче, то підготовка може зайняти кілька місяців, іноді рік.

Якщо ви хочете дізнатися більше про формат іспиту, то рекомендую вам подивитися корисне відео на Youtube.

І ще раз нагадаю вам, що цикл матеріалів з практичними рекомендаціями вже готується для вас, так що слідкуйте за нашими оновленнями. А якщо у вас залишилися питання, то пишіть в коментарях, або на наших сторінках в Facebook і Вконтакте. Успіхів!

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Вчити англійську: Англійська мова онлайн