15 міст Росії, де англійська знають найкраще

moskva 15 міст Росії, де англійська знають найкраще

Знання іноземної мови допомагає як у повсякденному житті, так і професійної діяльності. Розібратися в інструкції, написаної англійською, спілкуватися з іноземцем, переводити і обмінюватися досвідом, працювати з програмним забезпеченням та забезпечувати взаємодію з міжнародними компаніями без цієї навички важко. Він забезпечує кар’єрне зростання управлінців та фінансистів, юристів і технологам, програмістам і маркетологам, продавцям, екскурсоводам, медикам і багатьом іншим фахівцям.

Фактори, що впливають на поширення англійської мови

Підвищений інтерес до вивчення англійської викликає збільшення кількості мовних курсів і центрів, що пропонують методики швидкого освоєння основ розмовної мови, зростання популярності шкіл, у тому числі приватних, з поглибленим вивченням предмета. Затребуваність англомовного персоналу забезпечує працевлаштування випускників лінгвістичних вузів.

Основними факторами, які диктують необхідність вивчення мови, є:

 • економічний потенціал регіону, що дає можливість укладення договорів з іноземними партнерами і компаніями;
 • зовнішньоторговельні зв’язки, сприятливі умови для купівлі-продажу сировини, технічного забезпечення, продовольства та інших товарів і готових виробів;
 • високий рівень доходів населення;
 • туристична привабливість, наявність об’єктів історичної та культурної спадщини;
 • географічне положення: у прикордонних містах інтерес до освоєння англійської інтенсивно підвищується.

Топ-15 “англомовних” міст Росії

Центром вивчення регіональних проблем (ЦИПР) спільно з аналітичним ресурсом Schoolrate була проаналізована статистика освітніх пріоритетів, що відображає масштаб зацікавленості громадян у вивченні іноземної мови. Індекс його проникнення в різних регіонах країни був обчислений в процесі обліку залучення в цю діяльність лінгвістичних вузів і спеціалізованих шкіл з мовним ухилом, приватних шкіл і курсів, кількості споживачів, які отримують цю послугу, і людей, які здали міжнародний іспит TOEFL та IELTS.

За його результатами був складений рейтинг 15 міст Росії де знають англійську найкраще. У список увійшли як міста-мільйонники, так і ті, чисельність населення яких в 2-3 рази менше:

 1. Москва. Столиця лідирує в списку з індексом 134 завдяки тому, що вона є найбільшим в Росії фінансовим, діловим і економічним центром. Тут розташовані великі металургійні, приладо-, судно-, верстато-, машинобудівні, поліграфічні, хімічні і підприємства легкої промисловості, банки, головні офіси міжнародних компаній. Вона є туристичним, культурним та спортивним центром. Лідируючі позиції Москви забезпечуються численними лінгвістичними вузами, приватними і державними школами.
 2. Санкт-Петербург. Індекс проникнення англійської мови в Північній столиці – 131 бал. Другий за площею місто країни, важливий економічний, науковий і культурний центр, що зосередив у собі важливі туристичні об’єкти. Петербург є найбільшим транспортним вузлом північно-заходу Росії, на його території розташовані вантажні та пасажирські порти міжнародного значення. Банки, біржі та розвинута промисловість, орієнтовані на розширення зовнішньоекономічних зв’язків, вимагають від фахівців знання англійської, як основного чинника профпридатності.
 3. Новосибірськ. Адміністративний центр Сибірського ФО – 109 балів. Будучи найбільшим культурним, освітнім, науковим, торговим, діловим, транспортним і промисловим центром Сибіру, орієнтованим на створення зовнішнього партнерства, він має потребу в професіоналах, які володіють іноземною мовою.
 4. Казань. Індекс – 97 балів. Економічний, науковий, освітній, культурний і спортивний центр, який брав Універсіаду, матчі ЧС з футболу та інші заходи міжнародного значення, що підігріло інтерес до освоєння англійської.
 5. Владивосток. Найбільший науково-освітній центр далекосхідного регіону має індекс 94 бали. Прикордонне розташування, наявність великого морського порту, політична та економічна значущість регіону вимагають поглиблених знань мови.
 6. Нижній Новгород. Великий транспортний вузол і адміністративний центр Приволжя – 90 балів. Потреба в знанні англійської обумовлена соціокультурними, економічними, освітніми та спортивними факторами.
 7. Омськ. Місто, в якому проводяться міжнародні фестивалі, Сибірський міжнародний марафон і хокейні турніри, набрав 87 балів.
 8. Калінінград. Найзахідніший обласний центр РФ з населенням в 482443 людини володіють англійською на 85 балів. Цьому сприяє прикордонне положення, насичене культурне життя, транспортна та промислова значимість регіону.
 9. Перм. Місто-мільйонник, має високе положення в рейтингу підприємницького клімату, має індекс проникнення 82.
 10. Уфа. У столиці Башкирії знають англійську на 74 бали.
 11. Сочі. Курортне місто, столиця XXII зимових Олімпійських ігор набрала 69 балів.
 12. Самара. Центр машинобудування і металообробки, нафтопереробної, космічної та авіаційної має індекс 65.
 13. Калуга. Індекс – 64. Промислові підприємства з участю іноземного капіталу вимагають англомовного персоналу.
 14. Саратов. Маючи індекс 59, є розвиненим центром вищої освіти і науково-дослідної діяльності, промислово-культурним центром.
 15. Краснодар. Динамічно розвивається індустріальний центр півдня Росії набрав 57 балів. Тричі визнавався “Кращим містом Росії для ведення бізнесу” за версією журналу “Форбс”.
Читайте також:  Використання no і none для заперечення в англійській мові

Висновки дослідження вказують на те, що розвиток міжнародних відносин підвищує значущість вивчення англійської мови.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту й натисніть Ctrl+Enter.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: