15 табу ефективного спілкування

Вивчаючи англійську мову, необхідно приділяти увагу культурним аспектам спілкування на ньому. Адже мова – засіб комунікації, і щоб зробити спілкування ефективним, ми не повинні забувати про те, що можна говорити, а що вважатимуть моветоном, що можна робити, а що «суворо забороняється».

У нашій статті ми вивчимо 15 дій, які не варто робити в англомовному суспільстві, якщо ви не хочете уславитися людиною некультурною, невихованим, а то і грубим. Раніше ми розглядали «правила ввічливості», тепер же зупинимося на типових помилках, які можуть перешкодити вам налагодити спілкування з представниками англо-американської культури.

1. Не будьте громогласні

Не говоріть надто голосно: намагайтеся підлаштуватися під «рівень гучності» оточуючих вас людей.

2. Не кажіть на делікатні теми

Будучи в суспільстві, не піднімайте тим, здатних викликати неоднозначну реакцію. Обходьте в розмові релігію і політику, особливо якщо знаходитесь на урочистому заході (весіллі, вечірці), оскільки навколо таких тем неминуче розгориться дискусія, можливі навіть прояви агресії, а це не дуже люб’язно по відношенню до господарів дому. Природно, у колі своїх друзів ви можете говорити на будь-які теми (особливо якщо ваші друзі розділяють ваші погляди).

3. Не говоріть про гроші

Звичайно, гроші – дуже хвилююча тема. Тим не менш, в англомовному суспільстві не прийнято задавати малознайомим людям питання типу: How much do you make? How much did you pay for your house and your car? («Скільки ви заробляєте?», «Скільки ви платите за будинок і машину?») – це вважається неввічливим. І знову-таки, в колі рідних і близьких ви можете обговорювати подібні теми вільно.

4. Не задавайте особистих питань

Які питання вважати особистими? Питання про вік, вагу, сімейний статус, наявність дітей… Такі теми з малознайомими людьми зазвичай не обговорюють.

5. Тільки Не кажіть про себе

Якщо ви розповідаєте про власне життя, люди можуть подумати, що ви хвалитесь. Це не означає, що у відповідь на всі питання ви повинні мовчати як партизан, але і заливатися соловейком теж не треба. Замість цього, переведіть розмову на особистість вашого співрозмовника, проявіть до нього зацікавленість.

15 tabu ehffektivnogo obshheniya12 15 табу ефективного спілкування

6. Не перебивайте

У різних куточках світу існують різні думки на цей рахунок, але в англомовних країнах не прийнято перебивати співрозмовника. Терпляче чекайте, поки ваш візаві закінчить свою думку, і тільки після цього говорите самі.

7. Не говоріть з набитим ротом

Якщо ви запрошені на звану вечерю в ресторан або на інший захід, що включає прийом їжі, ніколи не починайте говорити, поки не закінчите жувати – це вважається дуже грубим порушенням етикету.

8. Не варто відкрито розглядати оточуючих

У багатьох культурах світу не прийнято приховувати уваги до людей, наприклад, привабливим жінкам – красиву дівчину спантеличить, швидше, відсутність захоплених поглядів їй услід. Але в англомовних країнах така поведінка не прийнято: якщо вас зацікавив людина, прикладіть всі зусилля, щоб він або вона цього не помітили. Нічого не вдієш – такі загальноприйняті норми поведінки.

9. Обмінюватися поцілунками при зустрічі – моветон

У деяких країнах вітальний поцілунок в щічку – невід’ємний атрибут культури, але в США і Великобританії при зустрічі досить потиснути один одному руку. З плином часу ви з вашим знайомим можете стати приятелями, потім – друзями, і тоді зможете собі дозволити скромний «клювок» в щоку.

10. Уникайте дотиків

Під час розмови намагайтеся не доторкатися до співрозмовника. Правило, звичайно, має свої винятки – наприклад, друзі при зустрічі можуть поплескати один одного по спині. Але «не впевнений – не обганяй», краще обмежитися рукостисканням. Також намагайтеся не стикатися з людьми на вулицях, але якщо вже це сталося, ввічливо попросіть пробачення.

11. Дотримуйтеся загальнокультурних правил пристойності

У громадських місцях неприпустимо спльовувати, чухатися, голосно відригувати, пускати гази, і т. п.

15 tabu ehffektivnogo obshheniya13 15 табу ефективного спілкування

12. При зустрічі з двома людьми, що йдуть разом, обходьте їх

Не варто вклинюватися між двома йдуть разом людьми. Якщо ж обійти їх, ви не можете, проходячи між ними, вибачитеся.

13. Розмовляючи, не проявляйте нетерпіння

При розмові зі співрозмовником не варто виявляти ознак нетерпіння: людина може подумати, що він вам цікавий.

14. Не перестарайтеся з парфумерією

У зв’язку зі збільшенням числа людей, що страждають алергічними захворюваннями, багато офіси в США оголосили себе fragrance free zones («зонами, вільними від запахів»). Постарайтеся скоротити до мінімуму кількість «выливаемого» на себе парфумів або туалетної води, або відмовтеся від них зовсім: досить, щоб від вас пахло чистотою і дезодорантом.

15. Дотримуйтесь особисту гігієну

І знову про запахи: замість того, щоб намагатися «нейтралізувати» неприємний запах одеколоном, стежте за гігієною тіла. Не забувайте чистити зуби, приймати душ, застосовувати дезодоранти і освіжувачі дихання. Правила елементарні, але дуже важливі. Слідкуйте також за тим, щоб від вашого одягу не пахло сторонніми запахами: сигаретним димом, різкими харчовими ароматами і т. д., особливо якщо ви збираєтеся на співбесіду або на важливу зустріч. На жаль, але запах часнику, в’їдаються в офісний костюм, може коштувати місця в престижній компанії.

Читайте також:

Питання розуміння: 5 питань, які ви не відразу зрозумієте

5 помилок «носіїв»

Як почати розмову англійською?

Ми впевнені, що ці 15 порад допоможуть вам ідеально вписатися в культуру англомовних країн! Бажаємо вам успіху!

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Вчити англійську: Англійська мова онлайн