7 порад, як вивчити англійську мову самостійно

7 sovetov, kak vyuchit anglijjskijj yazyk samostoyatelno 5 7 порад, як вивчити англійську мову самостійно

Чи можна вивчити англійську мову самостійно? Відповім чесно, що можна.

Однак дуже багато людей починають вивчати мову самостійно. Але тільки одиниці дійсно опановують англійську мову і можуть говорити на ньому. Інші кидають вивчення або так і не досягають результатів.

Чому?

Щоб дійсно отримати результат, вам потрібно правильно побудувати своє навчання. У статті я дам 7 порад, як це зробити.

Порада № 1: Поставте мету і терміни навчання

Поставте чітку мету, для чого вам потрібна англійська мова. Відповідно до цієї мети визначте терміни вивчення мови.

Так як ви займаєтеся самостійно, розділіть свою програму навчання на певні теми і позначте терміни проходження цих тем. Наприклад, за тиждень ви повинні пройти дієслово to be в теперішньому часі і вивчити 60 нових слів.

Дотримуйтеся цих термінів. Так ви зможете контролювати процес навчання і не розтягувати його.

Бонус: Хочете легко вивчити англійські часи? Запишіться на безкоштовний урок в Москві і дізнайтеся, як легко освоїти часи і почати говорити на англійській за 1 місяць за методом ESL!

Порада №2: Складіть програму навчання

7 sovetov, kak vyuchit anglijjskijj yazyk samostoyatelno 6 7 порад, як вивчити англійську мову самостійно

Це один з найважливіших кроків, з якими вам доведеться зіткнутися в самому початку вивчення мови. Тому що ви будете рухатися по цій програмі протягом свого навчання.

Не можна вчити теми так, як вам заманеться: сьогодні past simple, завтра present perfect, а післязавтра future continuous. Якщо ви будете так робити, то дуже швидко заплутаєтеся і перестанете що-небудь розуміти.

Читайте також:  У чому різниця між plate і dish?

Особливо важливо мати правильну програму навчання, якщо ви починаєте вивчати мову з нуля.

Якою повинна бути програма навчання?

В правильній програмі навчання матеріал повинен даватися поступово: від простого до складного. Вся програма навчання будується навколо англійських часів. Адже це основні конструкції, які вам необхідно знати.

Вам буде важко самому скласти свою програму, особливо якщо у вас початковий рівень, і ви не знаєте з чого почати. Раджу вам спочити цю статтю, в ній я описувала, в якій послідовності потрібно вчити англійські часи.

Порада № 3: Складіть розклад

Займаючись самостійно, відразу складіть розклад, якого будете дотримуватися, не пропускайте і не відкладайте свої заняття.

Ставитеся до самостійних занять так само серйозно, як якщо б ви займалися з викладачем.

Займайтеся англійською мовою регулярно, краще всього робити це кожен день. Не робіть великих перерв у навчанні, так як після них вам доведеться відновлювати свій англійська практично з нуля.

Порада № 4: Тренуйте навички

У вашому розкладі повинні бути вправа на розвиток усіх навичок:

  • Читання
  • Лист
  • Розуміння на слух
  • Говоріння

Зазвичай при самостійному вивченні англійської люди багато читають, пишуть, дивляться, слухають, вивчають правила і т. д., але не кажуть.

Розмовна практика відсутня. Це головна помилка при вивченні мови. Адже при такому навчанні людина не зможе заговорити.

Обов’язково включайте в свої заняття тренування навички розмовної. Навіть якщо вам не з ким говорити, то говоріть вголос самому собі.

Якщо ви не будете вимовляти слова і пропозиції, то ви не зможете говорити, а, отже, спілкуватися мовою.

У цій статті я докладно розповідала, як треба тренувати розмовна англійська.

Читайте також:  Фразовий дієслово look і компанія

Крім того, якщо ви займаєтеся самостійно, я раджу вам відвідувати розмовні клуби, щоб спілкуватися з різними людьми. Адже тільки спілкуючись мовою, ви зможете звикнути до різних вимовленими словами і манері мови, подолати мовний бар’єр.

Порада №5: Виправляйте помилки вчасно

7 sovetov, kak vyuchit anglijjskijj yazyk samostoyatelno 7 7 порад, як вивчити англійську мову самостійно

Звичайно, при вивченні англійської мови допускають помилки: хтось не правильно вимовляє звук, хтось забуває додавати закінчення, хтось неправильно використовує слово і т. д. Помилки – це нормально.

Однак дуже важливо вчасно виправити ці помилки та позбавитися від них. Інакше ви ризикуєте звикнути і постійно здійснювати одну і ту ж помилку.

При самостійному навчанні виправити помилки непросто. Так як поруч немає того, хто вкаже вам на них і скаже, як робити правильно.

Що робити якщо ви постійно допускаєте якусь помилку?

Не залишайте це без уваги. Поверніться до матеріалу, який вам не зрозумілий і розберіть його ще раз. Практикуйтеся в його використанні до тих пір, поки не досягнете правильності.

У цій статті я детально розповідала, як працювати з помилками.

Рада №6: Обов’язково повторюйте матеріал

Виділіть окремі дні на повторення матеріалу. Повторюйте пройдений матеріал через кожні 4-6 занять.

Як найкраще повторювати матеріал?

Звичайно, використовуючи його. Наприклад, розкажіть невелику історію, використовуючи список слів, який вивчили на минулому занятті.

Якщо при повторенні ви відчуваєте, що вам важко використовувати матеріал, то ще раз вивчіть його. А тільки потім приступайте до тренувань.

Порада №7: Оцінюйте свій результат

Запам’ятайте: результат кожного уроку має бути видно відразу. Не потрібно чекати півроку, рік, щоб отримати його.

Проходження тестів не тільки покаже ваш прогрес, але допоможе зрозуміти, в якій темі у вас прогалини. Це допоможе вам відразу коригувати ваші помилки і позбуватися від них.

Читайте також:  The Article - Артикль в англійській мові - LEARN ENGLISH - Вчимо англійську самостійно вдома, швидко і безкоштовно

Відразу скажу, що я не маю на увазі тести на вибір правильного варіанту відповіді, вони марні. Так як не показують реальне знання людини будь-якої теми.

В правильних тестах вам потрібно буде самим написати, самим перевести і т. д. Докладно про правильних тестах ми розповідали тут.

Якщо ви не бачите результату, значить вам потрібно поміняти процес вашого навчання.

Висновок

Англійську мову можна вивчити самостійно. Головне – щоб у вас була чітка мета. У будь-якому випадку, це буде вимагати від вас наполегливості, дисципліни, мотивації, сил, енергії і часу. Проте якщо у вас є час і бажання, ви зможете зробити це.

Якщо ж ви хочете вивчити англійську мову англійську швидше і з меншою затратою сил, то раджу вам піти на курси англійської.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: