Американська школа: система оцінок

Схожа американська система на російську?

У США використовується п’ятибальна система оцінок. Можливо, хтось зараз подумає «Як в Росії» і буде не правий. Насправді російська система – четырехбалльная, оскільки «1» і «2» – це, по суті, одна й та ж оцінка, непрохідний бал. Але якщо «2» означає лише «незадовільно», «1» висловлює ще й ставлення – «незадовільно, до того ж ти мені не подобаєшся і я хочу тебе додатково принизити».

У США оцінки позначаються не цифрами, а буквами, і їх п’ять: А (відмінно), В (добре), З (задовільно), D (слабо) і F (незадовільно). А відповідає нашій «5», B – «4», З і D – це «3», обидві вони є прохідним балом, а ось F – це «2».

Як і у нас, вчителі нерідко додають до оцінок плюс або мінус, хоча ці позначки, строго кажучи, не впливають на офіційні академічні результати.

Наскільки важливі шкільні оцінки?

Відмітки учнів в американській школі вважаються інформацією практично приватною – принаймні, вчитель не стане оголошувати всьому класу, що Кірстен написала роботу на A+, а Джон – на D-. Оцінки повідомляються лише учням та їх батькам. Згодовувати щоденник собаці марно – в дуже багатьох школах вся інформація про успішність міститься у електронному кабінеті на сайті школи. Традиція влаштовувати змагання з навчання за кількістю хороших оцінок зараз зберігається хіба що в невеликих містах.

Хоча це зовсім не означає, що оцінки – річ малозначима. Навпаки – при вступі в університет буде враховуватися, в якій процентної десятці по успішності знаходиться абітурієнт. Ті, хто потрапив у перші 10% кращих учнів, отримують грамоту High Honors (аналогія нашого атестата з відзнакою), і цей папірець стане суттєвою перевагою при вступі до ВНЗ. Друга і третя десятка дає право на отримання диплома Honors, що теж непогано. Решта отримають лише сертифікат про середню освіту.

 Американська школа: система оціноктут.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Вчити англійську: Англійська мова онлайн