Англійська для дітей: коли, як і наскільки часто?

3-5 років

У цьому віці дитина буде вчити будь-яку іноземну мову так само, як рідний, — природно, і практично несвідомо. Але для цього потрібно створити штучне мовне середовище. Мова повинен оточувати дитину в повсякденному житті: співайте пісеньки і колискові англійською, розучуйте лічилки і простенькі віршики. Заняття в групах теж проходять в ігровій формі, але вже з акцентом на навчальну діяльність. Дитина звикає до гри «уроки». Наприклад, на занятті по темі Family діти спочатку знайомляться з новою лексикою за допомогою карток з барвистими малюнками, потім грають в якусь рухливу гру з використанням нових слів, дивляться короткий нескладний мультик і закріплюють пройдене, відповідаючи на запитання вчителя, наприклад, як вони назвуть по-англійськи маму чи брата, коли опиняться вдома.

Періодичність: 2-3 рази в тиждень.

Оптимальна тривалість уроків: 20-30 хвилин, але не більше 2 годин на тиждень.

Особливості: В цьому віці важлива зміна діяльності і дозована подача матеріалу.
anglijjskijj dlya detejj: kogda, kak i naskolko chasto 2 Англійська для дітей: коли, як і наскільки часто?

5-7 років

До цього віку в дитини вже є непоганий словарний запас рідної мови, він може складати складні пропозиції і описувати те, що відбувається навколо. Однак малюкам все ще важко свідомо концентруватися на одній задачі, тому урок повинен включати різноманітні види діяльності. Один із найкращих методів навчання англійської в цей період — проектна діяльність. Наприклад, серія занять за темами, пов’язаними з культурою та історією країни, мова якої вивчається. Наприклад, вивчаючи географію Сполученого Королівства, діти спільно малюють карту, знайомляться з символами різних частин Великобританії, а заодно і зі знаковими для англійців персонажами, від королеви Єлизавети до ведмедика Паддінгтона. Урок сприймається не як навчальний процес, а, швидше, як невелику подорож, і тому інтерес і увагу постійно сконцентровані на розвитку подій.

Періодичність: 2-3 рази в тиждень.

Оптимальна тривалість уроків: 45 хвилин.

Особливості: Розраховуючи час уроку, майте на увазі, що збори і дорога в мовну школу теж створюють навантаження на дитину — він отримує нові враження і відволікається. Тому краще вибирати курси зовсім поруч з будинком або взагалі займатися онлайн, в комфортній і знайомій обстановці.
anglijjskijj dlya detejj: kogda, kak i naskolko chasto 3 Англійська для дітей: коли, як і наскільки часто?

7-9 років

Молодші школярі приступають до вивчення граматики рідної мови, а це дозволяє їм розширити знання англійської. Немає сенсу вивчати правила раніше: у малюків абстрактне мислення ще не розвинене, а без нього вчити граматику неможливо. А ось 7-9 років — найкращий вік, щоб не тільки познайомитися з правилами, але і довести їх до автоматизму використання. Це важливий етап, саме він дозволить в майбутньому приступити до поглибленого вивчення особливостей мови та розвитку основних навичок: читання, аудіювання та письма. Для закріплення теми і розвитку розмовних навичок діти розігрують діалоги, в яких використовують знання правил на практиці. Вона в цьому віці особливо важлива, інакше правила так і залишаться теоретичними знаннями, але використовувати їх у розмові дитина так і не навчиться.

Періодичність: 3-4 рази на тиждень

Оптимальна тривалість уроку: 45-60 хвилин.

Особливості: в цьому віці процес засвоєння нової інформації знаходиться на піку, тому підтримуючи зацікавленість дитини, можна отримати чудовий результат.
anglijjskijj dlya detejj: kogda, kak i naskolko chasto 4 Англійська для дітей: коли, як і наскільки часто?

Як і будь-яку звичку, вміння говорити англійською потрібно прищеплювати поступово, але регулярно і планомірно. Заняття в цьому випадку проходять для дитини природно, і навчальне навантаження не викликає опору. Дуже важливо, щоб заняття англійською викликали у дитини інтерес, наснагу і виключно позитивні емоції. Надмірна строгість, високі вимоги і покарання за помилки призведуть лише до того, що малюк почне боятися мови. Так і формується бар’єр, який дуже складно подолати навіть дорослим мотивованим студентам. Навчання має бути грою, і ми врахували це при складанні програм в Kids Primary для дітей від 4 до 9 років. Спробуйте заняття англійською онлайн — вам не доведеться возити дитину на уроки, а малюк зможе зосередитися на уроці і не буде нервувати через незвичної обстановки. До речі, перший урок в Skyeng — безкоштовно (записуватися тут).

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Вчити англійську: Англійська мова онлайн