Англійські книги для читання початківцям вчити мову

Читання книг в оригіналі — одне з головних умов оволодіння грамотним літературною англійською мовою. Багата, красива, правильна мова заворожує. А тренується вона саме в процесі читання, яке є основою процесу його формування. Відразу зазначу, що починати читати відомі твори англійською слід після того, як у вас буде хоч якась мінімальна база. Інакше, це буде мука, а не оволодіння мовою.
anglijjskie knigi dlya chteniya nachinayushhim uchit yazyk30 Англійські книги для читання початківцям вчити мовуАнглійські книги для читання,Що я вкладаю в поняття «активного мінімуму»:

  • Достатнє знання граматики для простої розмови
  • Знання напам’ять не менше 50 повсякденних виразів, які використовують носії в побутовому спілкуванні
  • Задовільний вимова
  • Знання напам’ять 220-300 найуживаніших англійських слів

Як тільки у вас з’явиться ця мінімальна база, ви зможете читати книги для початківців.

Як правильно читати книги на англійській:

  • У процесі читання намагайтеся з’ясувати значення незнайомих слів з контексту
  • Якщо вам навіть з контексту незрозуміло значення виразу, то запишіть слово на полях і переведіть його зі словником
  • Нову фразу необхідно повторювати і запам’ятати

Записуючи слова на полях, ви легко зможете знайти слово, якщо воно зустрітися вам знову і згадати ситуацію, при якій воно вживалося.

На що орієнтуватися при виборі книги?

Вибір книги для початківців читати англійською — не такий вже простий процес, як здається спочатку. Віддавайте перевагу тим посібників для початківців, які вам до смаку. Також зверніть увагу на свій рівень володіння мовою оригіналу.

Як би вам ні хотілося прочитати Ернеста Хемінгуея або Марка Твена в оригіналі, виконання цього бажання залиште на майбутнє. Осильте улюблені твори у варіанті, адаптованому для початківців. Візьміть такі труди, які ви ще не читали рідною мовою.

Вибір класиків або сучасників — це справа смаку. Класичні автори завжди актуальні: філософські теми, літературна мова. В сою чергу сучасники представляють новаторство, незвичайність, сучасну розмовну мову, з яким можна познайомитись і перейняти з діалогів персонажів.

Я б порадила початківцям приступити до читання дитячих книг. Не маю на увазі «Червону шапочку» для 5-6-річних, а щось подібне «Гаррі Поттеру». Тут мова досить простий, а сюжет цікавий і захоплюючий, особливо починаючи з 3 частини. Все частіше мені здається, що роботи Роулінг орієнтовані не на дітей, а на дорослих.
Але зупинимося детальніше на творах, які, на мій погляд, ідеально підійдуть початківцям для читання на англійській:

Harry Potter

anglijjskie knigi dlya chteniya nachinayushhim uchit yazyk31 Англійські книги для читання початківцям вчити мову«Гаррі Поттер»«Гаррі Поттер» — відома серія романів про хлопчика-чарівника від англійської письменниці Дж. К. Роулінг. На сьогоднішній день написано 7 романів, кожен з яких розповідає про один з років життя головного героя і його друзів. Всі частини миттєво стали бестселерами, а тиражі наближаються до Біблії. «Гаррі Поттер і в’язень Азкабану» — третя частина популярної серії книг, одна з найцікавіших.

The Chronicles of Narnia

anglijjskie knigi dlya chteniya nachinayushhim uchit yazyk32 Англійські книги для читання початківцям вчити мовуХроніки Нарнії«Хроніки Нарнії» — ще одна популярна серія книг в жанрі фентезі, але вже іншого англійського письменника К. С. Льюїса. Романи написані простою і зрозумілою мовою, дозволяють читачеві запам’ятовувати часто зустрічаються слова не напружуючись. Для початківців читання англійською «Хроніки Нарнії» — те, що потрібно. «Хроніки Нарнії: Лев, чаклунка і чарівна шафа» — перша частина, яка розповідає історію дітей зі звичайної сім’ї. Люсі, Сьюзен, Пітер і Едмунд потрапляють в чарівну країну через платтяна шафа. Тут і починаються їхні захоплюючі подорожі.

The Wonderful Wizard of Oz

anglijjskie knigi dlya chteniya nachinayushhim uchit yazyk33 Англійські книги для читання початківцям вчити мовуЧарівник країни ОзСтарый добрий «Чарівник країни Оз» Б. Л. Франка. Хто не читав цю казку в дитинстві? Історія маленької дівчинки Дороті та її песика Тото, яких ураган переніс в чарівне смарагдове королівство. В ході подорожі по королівству головні герої допомагають іншим персонажам — Залізного Дроворуба, Боягузові Леву, Солом’яного Страшиле, борючись з ворогами. Чудовий твір для всіх віків! Читається легко і невимушене. Перечитувала книгу в оригіналі, як в перший раз.
Всі ці книги з приголомшливим, захоплюючим, хитромудрим сюжетом дійсно будуть легко читатися. Правда, вам доведеться попрацювати зі словником, але це не проблема, головне — бажання. Пару-трійку творів подужаєте зі словником, а наступні будуть засвоюватися на одному диханні. Також рекомендую скачати в Інтернеті твори британських і американських письменників, адаптовані за методом Франка.

Читати іноземні книги в оригіналі — це непередаване естетичне задоволення. Адже як говорив, мій Вузівський викладач «Читати твори в перекладі, все одно, що нюхати квіти в протигазі». Крім того, ви отримуєте їжу для роздумів і знайомитеся з культурною спадщиною Англії і США.

Успіхів у читанні англійської літератури!

Читаємо англійські книги

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: