Англійські міста – 9 кращих міст

Великобританія або Об’єднане королівство — це мрія мільйонів мандрівників. Говорячи про Великобританії, не можна не сказати про те, що вона є яскравим прикладом парламентської монархії, має ряд історичних провінцій, де Шотландія, Уельс і Північна Ірландія відрізняються завидною ступенем автономії, а Англія визнана центром науки. Саме тут відкрили пеніцилін, запустили паровоз і почали вивчати чорні діри. Саме в Англії була створена всесвітня павутина і багато необхідні ліки, якими забезпечили населення планети. Отже, пропонуємо здійснити віртуальну подорож, і відправиться в англійські міста.

Зміст

  • Лондон
  • Бірмінгем
  • Кембридж
  • Ліверпуль
  • Манчестер
  • Лідс
  • Ньюкасл
  • Белфаст
  • Едінбург

Лондон

Ласкаво просимо в столицю Великобританії — Лондон! Ставши відомим ще на світанку Римської імперії, він міцно утримує лідируючі позиції по багатьом показникам і сьогодні. У найбільшому населеному пункті проживає понад 7 млн. чоловік. Місто славиться не тільки розмірами площі, але рекордною кількістю палаців, передмість, мостів, пам’ятників на 1 км2. Величезні території Лондона зайняті скверами і парками, найбільші з яких — Буші-парк і Річмонд-парк.

aacc3117dee13841e64fae4bc6b4ec78 Англійські міста – 9 кращих міст

Погодні катаклізми в місті з помірним кліматом — явище досить рідкісне. Говорячи про етнічних груп, що проживають тут, слід зазначити індійців, ямайців, нігерійців. Лондон є одним з найбільших в світі комерційних і ділових центрів. У місті є понад 40 внз, якими пишається Великобританія, а також 6 міжнародних аеропортів. Пасажиропотік становить близько 150 млн. чоловік за рік.

Бірмінгем

Друге місце займає місто Бірмінгем, населення якого становить близько 1 100 000 чоловік. Найпотужнішим центром індустрії місто стало в часи промислової революції, коли винайшли паровий двигун. Таким залишається Бірмінгем і донині. Архітектура міста являє собою гармонійне поєднання будівель, які були зведені після Другої світової, із середньовічними кварталами зброярів і ювелірів. Бірмінгем визнаний центром технічної освіти: 3 університету і величезна кількість технічних навчальних закладів готують спеціалістів важкої промисловості.

Читайте також:  У чому різниця між travel, trip та journey?

fa2747027bb19b9b859ae77977143d63 Англійські міста – 9 кращих міст

Кембридж

Кембридж, один з найвідоміших міст Великобританії, можна по праву назвати візитною карткою Англії. Місто традиційно асоціюється з найвищим рівнем освіти і, звичайно, однойменною університетом. Назва міста в перекладі з англійської означає «міст через річку Кама». І неспроста, Кембридж дійсно розташовується на березі цієї річки, в 70 кілометрах від британської столиці. Кембридж — місто з типовою англійською культурою, посічений приємними вузькими вулицями, переповнений безліччю будинків з червоними дахами та безліччю студентів, які говорять практично на всіх мовах світу. Зважаючи великого припливу студентів Кембридж вважається інтернаціональним містом.

51465191707c6fad102ff5087df8ad03 Англійські міста – 9 кращих міст

Ліверпуль

Ліверпуль — велике місто, розташований в дельті річки Мерсі, з населенням близько 500 000 чоловік. У XIII місто був найбільшим центром работоргівлі, сьогодні це найактивніша торгова база з Вест-Індією. Символом цього міста є найвідоміша група «Бітлз». У Ліверпулі значна кількість історичних пам’яток, які знаходяться під охороною ЮНЕСКО. Як і інші великі міста Великобританії, цей є джерелом безлічі нових субкультур і вірувань, завдяки наявності в ньому основних торгових шляхів.

864a7448067d4697d6c6ca15d54f0508 Англійські міста – 9 кращих міст

Манчестер

Манчестер розташований всього в 250 км від Лондона. Його населення складає близько 950 000 чоловік. На захід від Манчестера тягнуться перетинають Шотландію та Англію Пеннінські гори. З вікна верхнього поверху будь висотки відкривається дивовижний вид засніжених вершин. Манчестер — це великий культурний, фінансовий, промисловий, транспортний і комерційний центр країни. Манчестерський університет є гордістю міста із-за значного наукового доробку. Серед колишніх і нинішніх студентів/працівників 25 нобелівських лауреатів. А про футбольному клубі «Манчестер Юнайтед» і говорити нічого. Пам’ятки архітектури (художня галерея, кафедральний собор XV століття) вражають туристів своєю красою.

d9490e4684166d6735eafb87c8e78636 Англійські міста – 9 кращих міст

Лідс

Лідс — місто Англії з населенням, що становить приблизно 760 000 чоловік. Це місце примітно тим, що в 1996 році з Лондонського Тауера сюди була перевезена колекція Королівської Збройової палати. Перлинами міста визнані музей Таккера, Палац Хервуд, Киркстальское абатство, музей скульптури, які приваблюють сюди безліч туристів. До речі сказати, з околицями саме цього міста пов’язана розведення такої породи вихованців, як йоркширський тер’єр.

Читайте також:  Past Simple Tense - Минулий простий час

7c0d348af6741d8c3176199c4dd82b66 Англійські міста – 9 кращих міст

Ньюкасл

Ньюкасл — місто химерних сплетінь старих віянь з новими. Сучасну назву місту дав син Вільгельма Завойовника — Робер, побудувавши в 1080 році тут замок під назвою Novum Castellum. У перекладі з латинської це означало «новий замок», тобто newcastle на сучасному англійській. Велика кількість будівель в георгіанському стилі (житлові будинки, замкова фортеця, середньовічний собор), hadrian’s Wall служать наочним доказом славної історії міста. Пам’ятник «Ангел Півночі» (висотою 20м), один з найбільших торгових центрів Європи Metro Center, а також незліченна кількість кафе і ресторанів — віддзеркалення сучасної динаміки розвитку Ньюкасла.

a5fc08ebd8ae4dcda58045bc5685648d Англійські міста – 9 кращих міст

Белфаст

Ще один великий місто Белфаст — столиця Північної Ірландії, славиться безліччю цікавих місць. Проживає в цьому місті майже 600 тисяч чоловік, з кожним роком чисельність населення розтане. У Белфасті знаходиться найбільший морський порт, прекрасно розвинені промисловість і машинобудування. Починаючи з XIX століття, тут активними кроками розвивається виробництво тютюну і знаменитого ірландського віскі.

f24e4c70038877b61b3249653b03a3da Англійські міста – 9 кращих міст

Саме в цьому місті на верфі під назвою «Харленд енд Волф» в 1911 році спустили на воду знаменитий «Титанік». В унікальному музеї, створеному на честь корабля з трагічною долею можна більше дізнатися про його історію. Белфаст як ніяке інше місто відображає активний і бадьорий дух Ірландії.

Едінбург

Ось вже більше 500 років столицею Шотландії є місто Единбург, незважаючи на те, що він другий за величиною в Шотландії і сьомий у Великобританії. Проживає в місті більше 400 тисяч чоловік корінного населення і постійно перебуває маса туристів з усіх куточків світу. Назва місцевості трактують по-різному. Але, найімовірніше, що Единбург походить від імені короля Едвіна. Ця назва було вперше згадано в документах XII століття, а до XIV століття воно остаточно закріпилася за містом.

Читайте також:  Корисні слова і фрази про роботу і кар'єру

В Единбурзі добре розвинений не тільки туризм, там процвітає освіта і економіка. Так, у знаменитому Единбурзькому університеті мріють навчатися студенти з усіх куточків світу. Престижними вважаються також королівські медичний та хірургічний коледжі, які були відкриті за указом королівської сім’ї.

cc0ed56c26a24b6e1395524217fc1063 Англійські міста – 9 кращих міст

Головною визначною пам’яткою міста є розташований на гранітній скелі розкішний однойменний замок, гордо підноситься над містом. Потрапити туди можна, пройшовши Королівську милю — головну вулицю Единбурга. На території Единбурзького замку щодня (крім Різдва і Страсної п’ятниці) в годину дня можна побачити і почути постріл Часовий гармати. Іншою цікавою пам’яткою вважається вся центральну частину міста, усипана безліччю пам’яток архітектури середньовічних часів. Не випадково вона числиться в списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Знаменитий місто і заходом під назвою Единбурзький фестиваль, який проводять щорічно. Фестиваль може поєднувати в собі дві-три або декілька різноманітних тем для святкувань. Цінителям алкогольних напоїв в Единбурзі буде цікаво відвідати The Scotch Whisky Heritage Centre, де своїми очима можна побачити весь процес виробництва віскі, дізнатися про історію цього напою, і звичайно ж, продегустувати його.

Звичайно, це не всі самі великі міста Великобританії. Хотілося б ще розповісти про знаменитих пляжах Брайтона, про промисловості і бездоганних дорогах Кардіффа, але обширність теми не дозволяє вмістити в одній статті опис всіх англійських міст. До того ж цікавіше всього розкривати всі таємниці Об’єднаного Королівства самостійно, подорожуючи по країнах.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: