Англійські прикметники з таблицею і переказом

Привіт! Ми вже вивчили з вами дієслова в англійській мові, вивчили таблиці англійських займенників. Настав час трохи розслабитися і вивчити прикметники в англійській мові. Ці слова дуже важливі для живою і багатою англійської мови, тому якщо ви хочете стати повноправним членом англомовного суспільства, то вам просто необхідно знати хоча б основні прикметники.

anglijjskie prilagatelnye s tablicejj i perevodom11 Англійські прикметники з таблицею і переказомАнглійські прилагательныеПрилагательное (The Adjective) — це основна частина мови, яка позначає ознаку явища, особи або предмета — green room (зелена кімната), warm rain (теплий дощ), good friend (друг). Відповідає на питання (які? який? яка?). Як бачите з питання, на відміну від російської мови, прикметники в англійській мові не змінюються за родами, числами і відмінками, не утворюють коротких форм, тому вивчити їх набагато легше.

Цілий ряд англійських прикметників за своєю формою, тобто з написання, нічим не відрізняються від прислівників. Щоб їх розрізнити, необхідно пам’ятати, що прислівники визначають Adjective, дієслово або інший прислівник — well (добре), little (мало), late (пізно), а прикметник — іменник — well (хороший), little (маленький), late (пізній).

Класифікація англійських прикметників

За своїм значенням прикметники в англійській мові поділяються на:

  • Відносні — не поєднуються з прислівником very (дуже) і не утворюють ступенів порівняння. Їх набагато менше, вони передають такі ознаки явища, особи чи предмета, які не можуть бути у них в меншій або більшій мірі. Наприклад: місце дії — central (центральний), матеріал — glass (скляний) і т. д.
  • Якісні — більш численна група. Позначають такі ознаки, які можуть бути притаманні особі, предмету або явища в меншій або більшій мірі, тому якісні прикметники утворюють три ступені порівняння: чудова, порівняльна і позитивна. Приміром, soft — м’який (позитивна) — softer — м’якше (порівняльна) — softest — найм’якіше (чудова). Від якісних утворюються відповідні абстрактні іменники — darkness (темрява), cold (холод).

Як і в російській, англійській мові є прикметники:

  • Прості — у них, крім кореня, не виділяється суфікс та префікс: little (маленький), black (чорний), short (короткий)
  • Похідні — в цих словах виділяється і корінь, префікс і суфікс: недобре (недобрий), beautiful (гарний), untrue (неправильний)
  • Складені (складні) — складаються з кількох основ, найчастіше розділених дефісом: snow-white (білий), high-bred (добре вихований), red-hot (розпечений).

Слід розрізняти англійські прикметники, які закінчуються на «-ing» і «-ed». Це необхідно знати, щоб не плутати їх з минулими дієсловами, герундием і причастям. В цьому випадку потрібно орієнтуватися за їх роллю і місцем у реченні. Словом «-ing» зазвичай описують враження від предмета, явища чи особи, а слова «-ed» — стан самої людини.

Вивчіть Таблицю № 1. Які слова ви знали? Нові для вас слова запишіть разом з перекладом і вивчите:

-ing

-ed

shocking шокуючий shocked шокований
surprising дивовижний surprised здивований
exciting хвилюючий excited схвильований
tiring виснажливий tired втомлений
interesting цікавий interested зацікавлений

Роль прикметників у реченні

The Adjective відноситься до местоимению або, частіше всього, до іменника. У реченні може виконувати функції:

  • Визначення (Attributive adjectives) — He wears black shoes (Він носить чорні туфлі), стоїть перед іменником. Якщо є вказівні, присвійні займенники і артикль, то прикметник ставиться між визначником іменника і самим іменником: Moscow is a beautiful city (Москва — красиве місто). Якщо перед Adjective варто прислівник міри, яке посилює його значення, то визначається іменник опускається, але за змістом розуміється: I thought shi very clever (woman) — Я вважав її дуже розумною (жінкою).
  • У разі коли іменник визначається відразу декількома аджективами, то ближче розташовуються ті Adjectives, які відображають стан речей, а потім слова, які висловлюють думку: It was a nice sunny day — Був славний сонячний день. То що, день сонячний — це факт, стан, а те що він славний — це суб’єктивна думка.

    Вивчіть Таблицю № 2, щоб дізнатися правила розташування прикметників характеризують іменник:

    Епітет, якість:

    good

    хороший

    Розмір:

    large

    великий

    Форма:

    round

    круглий

    Вік:

    old

    старий

    Колір:

    brown

    коричневий

    Походження:

    Spanish

    іспанська

    Речовина, матеріал:

    wooden

    дерев’яний

    Слово, що складає з іменником єдину смислову групу:

    dinner

    обідній

    Іменник:

    table

    стіл

    Attributive adjectives ставляться після іменника якщо:

    • Прикметник визначає невизначений займенник: There is nothing wrong (Все в порядку)
    • У самого прикметника є залежне слово у порівняльній конструкції: They have a court yard larger than yours (У них двір більше, ніж ваш)
    • Визначення виражено словами present (присутній), absent (відсутній) і деякими іншими словами: Absent will be not in a rate (Відсутні будуть не в курсі)

    2. Складеного іменного присудка (предикатива) — His shoes are red (Його туфлі червоні), що стоїть після дієслова-зв’язки to be (is, am, are, was…): Moscow is beautiful (Москва красива (красива). В цьому ж якості можуть використовуватися і ряд інших дієслів: to get, to turn, to become, to look, to seem — Shi is getting old (Вона старіє).

    Такі аджективы, як well (хороше здоров’я) і ill (хворий), а також слова, які починаються на «а» — awake (прокинувся), asleep (режим), afraid (переляканий), alive (живої) й інші використовуються виключно у функції предикатива і у них відсутні ступені порівняння: Hi is ill again (Він знову хворий).
    Прикметники для повсякденного спілкування

    Прикметники, які позначають форми, смаки, розміри, кольори та якості дуже важливі, так як вони найчастіше використовуються при щоденному побутовому спілкуванні.
    Уважно вивчіть таблицю № 3. Постарайтеся запам’ятати найбільш уживані слова, запишіть найважчі:

    Кольору (colors)

    Розміри (sizes)

    Форми (shapes)

    white Білий wide Широкий triangular Трикутний
    black Чорний thin Тонкий square Квадратний
    yellow Жовтий thick Товстий straight Прямий
    red Червоний tall Високий circular Круговий
    purple Пурпурний small Невеликий
    orange Помаранчевий short Короткий
    green Зелений narrow Вузький
    gray Сірий long Довгий
    brown Коричневий deep Глибокий
    blue Синій big Великий

    Смаки (tastes)

    Якості (qualities)

    Кількості (quantities)

    sweet Солодкий young Молодий whole Ціле
    spicy Гострий old Старий a few Кілька
    sour Кислий bad Поганий some Деякі
    salty Солоний good Хороший part Частина
    fresh Свіжий heavy Важкий much Багато
    bitter Горький easy Легкий many Багато
    dry Сухий little Маленький
    wet Мокрий few Кілька
    soft М’який
    new Новий

    Завантажити Таблицю прикметників з перекладом

    Сподіваюся, що цей урок допоміг вам просунутися в граматиці далі і вивчити прикметники в англійській мові. Думаю, тепер у вас не виникне проблем з їх правильним вживанням.

    Гарного настрою всім! Поки!

    Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
    Вчити англійську: Англійська мова онлайн