Англійські прикметники з таблицею і переказом

Привіт! Ми вже вивчили з вами дієслова в англійській мові, вивчили таблиці англійських займенників. Настав час трохи розслабитися і вивчити прикметники в англійській мові. Ці слова дуже важливі для живою і багатою англійської мови, тому якщо ви хочете стати повноправним членом англомовного суспільства, то вам просто необхідно знати хоча б основні прикметники.

anglijjskie prilagatelnye s tablicejj i perevodom11 Англійські прикметники з таблицею і переказомАнглійські прилагательныеПрилагательное (The Adjective) — це основна частина мови, яка позначає ознаку явища, особи або предмета — green room (зелена кімната), warm rain (теплий дощ), good friend (друг). Відповідає на питання (які? який? яка?). Як бачите з питання, на відміну від російської мови, прикметники в англійській мові не змінюються за родами, числами і відмінками, не утворюють коротких форм, тому вивчити їх набагато легше.

Цілий ряд англійських прикметників за своєю формою, тобто з написання, нічим не відрізняються від прислівників. Щоб їх розрізнити, необхідно пам’ятати, що прислівники визначають Adjective, дієслово або інший прислівник — well (добре), little (мало), late (пізно), а прикметник — іменник — well (хороший), little (маленький), late (пізній).

Класифікація англійських прикметників

За своїм значенням прикметники в англійській мові поділяються на:

 • Відносні — не поєднуються з прислівником very (дуже) і не утворюють ступенів порівняння. Їх набагато менше, вони передають такі ознаки явища, особи чи предмета, які не можуть бути у них в меншій або більшій мірі. Наприклад: місце дії — central (центральний), матеріал — glass (скляний) і т. д.
 • Якісні — більш численна група. Позначають такі ознаки, які можуть бути притаманні особі, предмету або явища в меншій або більшій мірі, тому якісні прикметники утворюють три ступені порівняння: чудова, порівняльна і позитивна. Приміром, soft — м’який (позитивна) — softer — м’якше (порівняльна) — softest — найм’якіше (чудова). Від якісних утворюються відповідні абстрактні іменники — darkness (темрява), cold (холод).

Як і в російській, англійській мові є прикметники:

 • Прості — у них, крім кореня, не виділяється суфікс та префікс: little (маленький), black (чорний), short (короткий)
 • Похідні — в цих словах виділяється і корінь, префікс і суфікс: недобре (недобрий), beautiful (гарний), untrue (неправильний)
 • Складені (складні) — складаються з кількох основ, найчастіше розділених дефісом: snow-white (білий), high-bred (добре вихований), red-hot (розпечений).

Слід розрізняти англійські прикметники, які закінчуються на «-ing» і «-ed». Це необхідно знати, щоб не плутати їх з минулими дієсловами, герундием і причастям. В цьому випадку потрібно орієнтуватися за їх роллю і місцем у реченні. Словом «-ing» зазвичай описують враження від предмета, явища чи особи, а слова «-ed» — стан самої людини.

Вивчіть Таблицю № 1. Які слова ви знали? Нові для вас слова запишіть разом з перекладом і вивчите:

-ing

-ed

shockingшокуючийshockedшокований
surprisingдивовижнийsurprisedздивований
excitingхвилюючийexcitedсхвильований
tiringвиснажливийtiredвтомлений
interestingцікавийinterestedзацікавлений

Роль прикметників у реченні

The Adjective відноситься до местоимению або, частіше всього, до іменника. У реченні може виконувати функції:

 • Визначення (Attributive adjectives) — He wears black shoes (Він носить чорні туфлі), стоїть перед іменником. Якщо є вказівні, присвійні займенники і артикль, то прикметник ставиться між визначником іменника і самим іменником: Moscow is a beautiful city (Москва — красиве місто). Якщо перед Adjective варто прислівник міри, яке посилює його значення, то визначається іменник опускається, але за змістом розуміється: I thought shi very clever (woman) — Я вважав її дуже розумною (жінкою).
 • У разі коли іменник визначається відразу декількома аджективами, то ближче розташовуються ті Adjectives, які відображають стан речей, а потім слова, які висловлюють думку: It was a nice sunny day — Був славний сонячний день. То що, день сонячний — це факт, стан, а те що він славний — це суб’єктивна думка.

  Вивчіть Таблицю № 2, щоб дізнатися правила розташування прикметників характеризують іменник:

  Епітет, якість:

  good

  хороший

  Розмір:

  large

  великий

  Форма:

  round

  круглий

  Вік:

  old

  старий

  Колір:

  brown

  коричневий

  Походження:

  Spanish

  іспанська

  Речовина, матеріал:

  wooden

  дерев’яний

  Слово, що складає з іменником єдину смислову групу:

  dinner

  обідній

  Іменник:

  table

  стіл

  Attributive adjectives ставляться після іменника якщо:

  • Прикметник визначає невизначений займенник: There is nothing wrong (Все в порядку)
  • У самого прикметника є залежне слово у порівняльній конструкції: They have a court yard larger than yours (У них двір більше, ніж ваш)
  • Визначення виражено словами present (присутній), absent (відсутній) і деякими іншими словами: Absent will be not in a rate (Відсутні будуть не в курсі)

  2. Складеного іменного присудка (предикатива) — His shoes are red (Його туфлі червоні), що стоїть після дієслова-зв’язки to be (is, am, are, was…): Moscow is beautiful (Москва красива (красива). В цьому ж якості можуть використовуватися і ряд інших дієслів: to get, to turn, to become, to look, to seem — Shi is getting old (Вона старіє).

  Такі аджективы, як well (хороше здоров’я) і ill (хворий), а також слова, які починаються на «а» — awake (прокинувся), asleep (режим), afraid (переляканий), alive (живої) й інші використовуються виключно у функції предикатива і у них відсутні ступені порівняння: Hi is ill again (Він знову хворий).
  Прикметники для повсякденного спілкування

  Прикметники, які позначають форми, смаки, розміри, кольори та якості дуже важливі, так як вони найчастіше використовуються при щоденному побутовому спілкуванні.
  Уважно вивчіть таблицю № 3. Постарайтеся запам’ятати найбільш уживані слова, запишіть найважчі:

  Кольору (colors)

  Розміри (sizes)

  Форми (shapes)

  whiteБілийwideШирокийtriangularТрикутний
  blackЧорнийthinТонкийsquareКвадратний
  yellowЖовтийthickТовстийstraightПрямий
  redЧервонийtallВисокийcircularКруговий
  purpleПурпурнийsmallНевеликий
  orangeПомаранчевийshortКороткий
  greenЗеленийnarrowВузький
  grayСірийlongДовгий
  brownКоричневийdeepГлибокий
  blueСинійbigВеликий

  Смаки (tastes)

  Якості (qualities)

  Кількості (quantities)

  sweetСолодкийyoungМолодийwholeЦіле
  spicyГострийoldСтарийa fewКілька
  sourКислийbadПоганийsomeДеякі
  saltyСолонийgoodХорошийpartЧастина
  freshСвіжийheavyВажкийmuchБагато
  bitterГорькийeasyЛегкийmanyБагато
  dryСухийlittleМаленький
  wetМокрийfewКілька
  softМ’який
  newНовий

  Завантажити Таблицю прикметників з перекладом

  Сподіваюся, що цей урок допоміг вам просунутися в граматиці далі і вивчити прикметники в англійській мові. Думаю, тепер у вас не виникне проблем з їх правильним вживанням.

  Гарного настрою всім! Поки!

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: