Дієслова минулого часу в англійській мові – Past Tenses

В англійській мові по суті всього три часові форми: минуле, сьогодення і майбутнє. Але так як кожна з цих форм містить у собі ще по 4, то в підсумку налічується всі 12 часів. Так, для тих, хто говорить російською мовою, це дуже незвичайно і складно, проте систему часів англійської мови вивчити треба.
glagoly proshedshego vremeni v anglijjskom yazyke  past tenses30 Дієслова минулого часу в англійській мові  Past TensesАнглійські дієслова в минулому времениМы вже говорили про правильних, неправильних, фразовых дієсловах, про модальної форми англійського дієслова. Сьогодні нам треба заглибитися в цю тему ще глибше і вивчити систему англійського минулого часу, яка іменується Past Tenses. Як нам відомо ще зі школи, дієслово минулого часу вказує на дію, яка відбувалася або вже відбулося в минулому.

Past Tenses містить ще 4 форми дієслова, які відрізняються по якості та тривалості:

 • Past Continuous — тривалий минулий
 • Past Perfect — минулий вчинене
 • Past Perfect Continuous — тривалий минулий вчинене
 • Past Simple — простий минулий

Щоб вам було простіше розібратися подивіться таблицю відмінювання дієслова «написати» у всіх 12 часових формах:

Simple ContinuousPerfectPerfect Continuous
PresentI write I am writing I have writtenI have been writing
PastI wrote I was writing I had been writingI had been writing
FutureI will writeI will be writingI will have writtenI will have been writing

А тепер детально розберемо кожне минулий час:

Simple (Indefinite)

glagoly proshedshego vremeni v anglijjskom yazyke  past tenses31 Дієслова минулого часу в англійській мові  Past TensesPast SimpleСамая загальна форма вираження дії в минулому. Вживається у разі, коли:

 • Дія ніяк не пов’язане з сьогоденням і сталося в минулому: I bought (купив) this car yesterday (вчора). Слід звернути увагу на слова, які маркують дієслово: in January, yesterday і т. д.
 • Переказується низка послідовних подій або дій: He sat, drew and started
 • Виражається дію, яке повторювалося в минулому регулярно: From 2000 to 2005 he work as a manager (C 2000 по 2005 рр. він працював менеджером)
 • Надається загальновідомий факт, який мав місце в минулому: Stalin has died in 1953
 • Past Simple утворюється просто: до правильного дієслова додається закінчення-ed», у разі неправильного — просто береться його друга форма. Якщо потрібен питання, то використовується допоміжне слово «did», у разі заперечення до цього слова додаємо ще й «not». Якщо присудок виражено «to be», то його необхідно винести на початок пропозиції.

  Continuous

  glagoly proshedshego vremeni v anglijjskom yazyke  past tenses32 Дієслова минулого часу в англійській мові  Past TensesPast ContinousВ даному випадку минулі дії показані в процесі, тобто вказується, що дія виконувалася, але незрозуміло, завершене воно чи ні — недосконалий вид — We were playing tennis. Використовується для виразу:

 • Дії, що відбувалося в минулому, позначеного обставиною часу, ситуації або контексту: She was drinking tea
 • Характеристики людини: I was a kid
 • Для утворення Past Continuous необхідно знати форми to be — was / were. До нимиз додається основний дієслово і закінчення «-ing».

  Perfect

  glagoly proshedshego vremeni v anglijjskom yazyke  past tenses33 Дієслова минулого часу в англійській мові  Past TensesPast PerfectНеобходимо хороше знання правильних і неправильних форм. Вживається рідко, використовується для виразу:

 • Дії, що закінчився до певного часу: Dinas had done all work by then when its friend has come
 • Двох дій, одне з них завершилося, а друге було в процесі: The rain has ended and the moon was reflected in pools
 • Сложноподчиненного речень з підрядними часовими: hardly…when, scarcely… when, no sooner than…
 • Для утворення Past Perfect потрібно допоміжне слово «have» в минулому часі, тобто «had» і причастя II, для неправильних — третя форма, для правильних — форма на «-ed».

  Perfect Continuous

  glagoly proshedshego vremeni v anglijjskom yazyke  past tenses34 Дієслова минулого часу в англійській мові  Past TensesPerfect ContinuousЭта форма застосовується вкрай рідко на письмі, а в усному мовленні і поготів. Якщо ви зустрінете її в тексті, то про сенс здогадаєтеся. Іншими словами, це тривалу дію, що передувала моменту, про який розповідається: Marry had been cooking for two hours when I came. Причому, ситуація застосування суворо обмежується контекстом.

  Час Perfect Continuous в англійській мові не вживають з дієсловами стану взагалі і в негативних пропозиціях зустрічається рідко. Що стосується динамічних слів, які передають тривалу дію (to last, to travel to study, to work, to live), Perfect та Perfect Continuous з невеликою смисловий різницею можуть використовуватися.

  Ви ніколи не будете плутати часи в англійській мові, якщо запам’ятайте, в яких випадках вони вживаються. Успіхів і не забувайте про постійній практиці!

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: