Фразові дієслова (phrasal verbs)

Фразові дієслова (phrasal verbs) – це дієслова, які складаються з кількох слів.

Більшість фразовых дієслів складаються з двох слів: першим словом є дієслово, а другим – привід або прислівник. Приклади поширених фразовых дієслів наступні: “put off” (відкладати), “get up” (вставати), “add to” (додавати) і “look after” (наглядати). Існують також фразові дієслова, що складаються з трьох слів, такі як “get away with” (залишатися з чим-небудь) і “look forward to” (чекати з нетерпінням).

Іноді значення фразової дієслова можна припустити, виходячи з значень складових його слів. Наприклад “come in”= come + in (йти, входити). Але частіше значення фразовых дієслів відрізняється від значення дієслова становить його першу частину. Наприклад, “put off” (означає перенести виконання чого-небудь на більш пізній час) має інше значення від “пут” (put = класти що-небудь де-небудь), і “look forward to” (означає бути щасливим, тому що має незабаром статися має зовсім інше значення від “look” (look = дивитися на що-небудь).

Подібно дієслів, що складається з одного слова, деякі фразові дієслова є перехідними, а деякі фразові дієслова є непереходными. Деякі фразові дієслова можуть бути як перехідними, так і непереходными. Наприклад: join in – приєднуватися (фразовий дієслово, перехідний і в той же час може бути неперехідний), означає починати брати участь у чому-те, що інші роблять, наприклад, грати або співати:

I want you all to join in
Я хочу, щоб ви всі приєдналися

We all joined in the game
Ми всі приєдналися до гри

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Вчити англійську: Англійська мова онлайн