Future Perfect Continuous – Майбутнє Абсолютно-тривалий Час

Future Perfect Continuous Tense, або майбутнє абсолютно-тривалий час, це ще одна тимчасова форма, яка складається з елементів властивих форм Perfect і Continuous. Відразу можу сказати, що цю форму можна вважати теоретично можливий, але практично неупотребимой. Ви не зустрінете її в усному мовленні, хіба що у публіцистичному стилі, і то дуже рідко. У будь-якому випадку, ви повинні мати уявлення про тимчасовій формі, якщо вивчаєте англійську мову. Перейдемо до суті.

future perfect continuous – budushhee sovershenno dlitelnoe vremya23 Future Perfect Continuous – Майбутнє Абсолютно тривалий ЧасЗначення Future Perfect Continuous

Що таке Future Perfect Continuous Tense?

Future Perfect Continuous Tense виражає тривалу дію в майбутньому часі, яке почнеться до певного моменту в майбутньому і буде тривати аж до цього моменту.

У перекладі на російську мову дієслово має форму недоконаного виду майбутнього часу.

Ця тимчасова форма практично не вживається на практиці. Три допоміжних дієслова і складне значення роблять Future Perfect Continuous Tense громіздким і незручним. Мовця легше перефразувати пропозицію, ніж використовувати цю тимчасову форму.

Утворення Future Perfect Continuous Tense

Стверджувальне пропозицію утворюється за допомогою допоміжного дієслова to be в Future Perfect Tense (will/ shall have been) і дієприкметника теперішнього часу смислового дієслова (Present Participle = інфінітив дієслова + закінчення-ing).

Подл. + will/ shall have been + Present Participe …

Для утворення питального речення необхідно винести перший допоміжний дієслово (will або shall) на перше місце перед підметом, інша частина тимчасової форми залишається в тому ж порядку після підлягає.

Will/ Shall + Подл. + have been + Present Participe ???

Негативне пропозицію утворюється за рахунок негативної частки not, яка ставиться після першого допоміжного дієслова (will/ shall).

Подл. + will/ shall + not + have been + Present Participe …

Скорочені форми, які використовуються в англійській мові:

  • I shall → i’ll [aɪl]
  • he will → he’ll [hil]
  • shall not → shan’t [shan’t]
  • will not → won’t [woʊnt]

Таблиця відмінювання дієслова tо brеak в Future Perfect Continuous Tense

ЧислоОсобаСтвердна формаВопросительная формаНегативна форма
Од. ч.1
2
3
I shall/ will (i’ll) have been brеaking
You will (you’ll) have been brеaking
He/ She/ It will (he’ll/ She ‘ ll) have been brеaking
Shall/ Will I have been brеaking?
Will you have been brеaking?
Will he/ she/ it have been brеaking?
I shall/ will not (shan’t/ won’t) have been brеaking
You will not (won’t) have been brеaking
He/ She/ It will not (won’t) have been brеaking
Мн. ч.1
2
3
We shall/ will (we’ll) have been brеaking
You will (you’ll) have been brеaking
They will (they’ll) have been brеaking
Shall/ Will we have been brеaking?
Will you have been brеaking?
They Will have been brеaking?
We shall/ will not (shan’t/ won’t) have been brеaking
You will not (won’t) have been brеaking
They will not (won’t) have been brеaking

Future Perfect Continuous Tense вживається:

Для вираження майбутнього тривалої дії, що почнеться раніше іншого дії або моменту в майбутньому і буде ще продовжуватися в цей момент. Як правило, у реченні вказаний період часу, протягом якого тривати дію (наприклад: for two hours, for seven hours). Дуже часто використовується поєднання прийменників − by … for.

future perfect continuous – budushhee sovershenno dlitelnoe vremya24 Future Perfect Continuous – Майбутнє Абсолютно тривалий ЧасПриклад пропозиції з поєднанням прийменників «by for … »

Приклади:

  • They are leaving Moscow for in June. When I come there in November, they’ll have been staying in Moscow for five month — Вони переїдуть до Москви в червні. Коли я приїду туди в листопаді, вони вже пробудуть в Москві п’ять місяців
  • By the end of this month, i’ll have been running my own company for ten years — До кінця цього року, я буду керувати своєю компанією вже десять років
  • We’ll have been playing in this team for three months when she join us — Коли вона до нас приєднається, ми вже три місяці як будемо грати в цій команді
  • By the time my parents from Spain arrive, i’ll have been learning Spanish for a year — До того часу, як приїдуть мої батьки з Іспанії, я вже рік буду вчити іспанську

Зверніть увагу, що після when, by the timeи т. д. в придаткових пропозиціях майбутнє час не вживається. Це важливо пам’ятати, оскільки в реченнях з Future Perfect Continuous Тепѕе часто присутні придаткові пропозиції, передають інше майбутнє дію.

Це все що необхідно знати про Future Perfect Continuous Тепѕе. Навряд чи ви будете зустрічати або використовувати цю тимчасову форму в розмові або при читанні книги, хіба що при виконанні спеціальних вправ саме по цій темі.

Перегляньте наступні відео-уроки на тему: «Future Perfect Continuous Tense — майбутнє абсолютно-тривалий час в англійській мові».

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: