Heavy Question – Альтернативний Питання в англійській

Альтернативний Питання — один з п’яти основних типів питань в англійській мові. Англійською він звучить як Heavy Question. Перш ніж вивчати цей тип, вам обов’язково слід пройти Загальні Питання і Спеціальні Питання. Альтернативні питання практично точно повторюють їх структуру, лише з невеликим доповненням. Нагадую, що коротко ознайомитися з усіма п’ятьма типами ви можете в статті «Типи питань в англійській мові». А зараз, розглянемо особливості альтернативного питання.

alternative question  alternativnyjj vopros v anglijjskom69 Heavy Question  Альтернативний Питання в англійськійАльтернативний Питання в англійській мові

Що таке Альтернативні Питання і для чого вони потрібні?

Дуже часто ми змушені робити вибір і пропонувати його іншим. Як ви вже зрозуміли з назви, альтернативні питання в англійській мові виконують саме цю функцію. Тобто, альтернативні запитання — це запитання, які пропонують зробити вибір з двох або більше предметів, якостей, осіб, дій і т. д.

В альтернативних питаннях завжди присутній союз «or» (або), який з’єднує запропоновані варіанти. Ще одна особливість — це наявність відповіді в самому питанні. Відповідає потрібно тільки вибрати один з поданих варіантів. Однозначні короткі відповіді «так» і «ні» в подібних питаннях неприпустимі за змістом. Альтернативний питання можна поставити до будь-якого члена речення. Розгляньте наступні приклади:

 • Do you like apples or pears? − Ти любиш яблука або груші?
 • Is she from USA or from Canada? − Вона з США чи Канади?
 • Is this your room or mine? — Це кімната твоя чи моя?

Альтернативні питання мають устоявшеюся інтонаційну забарвлення. У першій частині питання, до союзу or, інтонація підвищується, після союзу — знижується.

alternative question  alternativnyjj vopros v anglijjskom70 Heavy Question  Альтернативний Питання в англійськійСхема Альтернативного Питання

Правила утворення Альтернативних Питань

Цей вид питання, як і інші (за винятком спеціального питання до підлягає і його визначенням), характеризується наявністю інверсії, тобто зміною порядку слів у реченні. На першому місці може стояти допоміжний або модальне дієслово як в загальному питанні, або ж питальне слово як у спеціальному питанні. Головне, це присутність союзу or, за допомогою якого надається вибір різних варіантів.

Читайте також:  Робочий зошит з англійської мови

Зараз я вам наочно продемонструвати, як альтернативний питання будується за принципом загальних питань. Складаємо два загальні питання, з’єднаних союзом or (або):

 • Are they swimming or are they jumping? — Вони плавають або стрибають?
 • Does he love Helen or does he love Britney? — Він любить Елен або Брітні?

Зараз відсікаємо другу повторяющеюся частина питання і залишаємо від неї лише «альтернативу». Отримуємо:

 • Are they swimming or jumping? — Вони плавають або стрибають?
 • Does he love Helen or Britney? — Він любить Елен або Брітні?

Як бачите, альтернативний питання в англійській мові будується на основі загальних питань, але пов’язує кілька альтернативних варіантів, один з яких служить можливою відповіддю. Другу частину альтернативного питання можна в деяких випадках замінити негативною часткою not. Приклади:

 • They Will help us or not? − Ти мені допоможеш?
 • Is he thinking about it or not? − Він думає про це чи ні?
 • Did they believe us or not? − Вони нам повірили чи ні?

Відповіді на альтернативний питання в англійській мові завжди повні. Короткі відповіді «так» або «ні» логічно неприпустимі. Приклади:

 • Does he like the Queen or the King? — He likes the King. (Йому подобається королева чи король? — Йому подобається король.)
 • What are you going to do: go to the cinema or watch TV? — I’m going to go to the cinema. (Що ти збираєшся робити: піти в кінотеатр чи дивитися телевізор? — Я збираюся піти в кіно.)
 • Is your book on the table or on the window? — It is on the table. (Твоя книжка на столі або на вікні? — Вона на столі.)
Читайте також:  У чому різниця між iron та stroke?

У разі, якщо альтернативний питання задається до підлягає, то в другій частині теж повинен бути допоміжний або модальне дієслово, який буде передувати другому підлягає. Відповідь на альтернативний питання до підлягає, як правило, має коротку форму.

 • Does your brother love me or do you? — My brother does. (Мене любить твій брат чи ти? — Мій брат.)
 • Must he or must his sister help me? — His sister must. (Чи має він або його сестра допомогти мені? — Його сестра повинна.)
 • Can your friend or can you break dance? — I can. (Чи може твій друг чи ти танцювати брейк? — Я можу.)

Альтернативні питання можуть складатися із спеціального питання і наступних за ним однорідних членів речення. В такому випадку вони починаються з питального слова. Приклади:

 • When they will read my application: tomorrow or today? — They’ll do it today. (Коли вони прочитають мою заяву: завтра або сьогодні? — Вони прочитають його сьогодні.)
 • Why do you buy that: because of me or her? — I buy it because of you. (Чому ти купуєш це:-за мене або з-за неї? — Я купую це через тебе.)
 • How did we do our work: slow or fast? — You did it fast. (Як ми зробили свою роботу: повільно або швидко? — Ви зробили її швидко.)

Тема Альтернативні Питання (Alternative Questions) виявилася дуже складною, в силу того що ви вже багато знаєте. Не полінуйтеся скласти пару десятків альтернативних питань для закріплення матеріалу. Успіхів у вивченні англійської мови!

Перегляньте наступні відео-уроки на тему: «Альтернативні питання в англійській мові».

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: