Книги для вивчення англійської мови самостійно

Найбільш ефективний спосіб вивчення іноземної мови — заняття з викладачами. Але цей варіант не завжди і не всім зручний: для когось це досить дороге задоволення, у когось немає часу сидіти в певні години за партою. Який же вихід, якщо бажання вивчити мову все-таки є? Придбати книги для вивчення англійської та приступити до самонавчання. Успіх у самостійному вивченні англійської залежить від двох факторів: прагнення та навчальні матеріали. Ось про них і поговоримо докладніше.

0c8bb224cca0f803be22b0bfc7284d8d Книги для вивчення англійської мови самостійно

Зміст

 • Словник — перший помічник
 • Хто допоможе з граматикою?
 • Працюємо над вимовою
 • Інші самовчителі

Словник — перший помічник

Першою книгою, яку необхідно обзавестися тим, хто вирішив почати вчити англійську з нуля — це словник. Причому він завжди повинен бути під рукою, щоб вивчають завжди могли дізнаватися/уточнювати яку-небудь інформацію, працюючи над лексикою. Ось список словників, які стануть відмінними помічниками в цій нелегкій справі.

59a43172aecdb28753d8251ae1921164 Книги для вивчення англійської мови самостійно

 • Великий англо-російський словник. У новій редакції | В. К. Мюллер.
 • Англо-російський і російсько-англійський словник | Д. І. Єрмолович.
 • Російсько-англійський візуальний словник | Жан-Клод Корбей, Арман Аршамбо.

Тим, хто тільки починає вивчати англійську мову, допоможуть візуальні словники — барвисті довідкові видання, які наочно знайомлять читача (як дорослих, так і дітей) з основною лексикою, необхідної в повсякденному житті, даючи ілюстроване пояснення порядку слів.

 • English Picture Dictionary WORD BY WORD.
 • The New Oxford Picture Dictionary.
 • Oxford Picture Dictionary.

Російсько-англійський візуальний словник.

 • Сhildren’s Illustrated Dictionary.
 • Children’s Visual Dictionary.
 • Words around me. Picture Dictionary.

Словник як посібник для самостійного вивчення англійської мови, може бути представлений і в електронному вигляді. Найкращим електронним словником вважається Lingvo, оскільки завжди дає наиточнейший переклад, в ньому є ідіоми, форми слова, сленг, фразові дієслова, і додається відмінна озвучка.

Читайте також:  У чому різниця між wake, wake up і awake?

c621e90c56b3c53fa915a204202c210c Книги для вивчення англійської мови самостійно

А тепер про словниках, які «не просять грошей». До непоганим і доступним всім бажаючим електронних видань відносять:

 • Яндекс-Словник, створений на базі Lingvo, прив’язаного до Інтернету.
 • Мультитран — займає друге місце після Лінгво силу своєї відкритості і роботи, заснованої за принципом Вікіпедії (кожен користувач має можливість вносити свої правки).
 • Oxford Dictionary — тлумачний словник англійської мови онлайн.
 • Dict EN-RU — безкоштовний онлайн словник для iPad.

Для поглибленого вивчення англійської та для людей, які володіють мовою на рівні не нижче pre-intermediate (середній), рекомендовані тлумачні словники, в яких описано значення слів англійською. Найпопулярнішими визнані Longman Dictionary of Contemporary English, Fifth Edition (Paperback + DVD-ROM) або Collins English Dictionary.

Хто допоможе з граматикою?

Basic English grammar — граматика для початківців, навчання починається з азів: з найпростіших слів і граматичних правил. Книга проілюстрована малюнками, для кращого сприйняття та легкого запам’ятовування матеріалів, але всі завдання англійською мовою.

Cambridge English Grammar — серія Кембриджських підручників — кращі підручники для вивчення англійської мови самостійно шляхом доступного викладу правил і тематичних вправ.

Common Mistakes in English — збірка найбільш поширених помилок, що допускаються при написанні, побудові конструкцій та пропозицій і виборі часів.

Якщо ви вирішили вивчати англійську з нуля, то зверніть увагу на самовчитель англійської мови для початківців «Повний курс англійської мови» — Рубцова М. Р. Книга навчає як фонетиці, так і граматиці англійської. Особливість посібника в тому, що в ньому акцентується увага на перекладі технічних і наукових текстів.

New Round-Up: student’s Book: Level 1 / Граматика англійської мови 1 — книга для самостійного вивчення англійської. Відмінний самовчитель, де матеріал представлений в ігровій формі. Завдяки цікавим вправ читач помітно підвищує рівень своїх знань. Граматичні правила представлені у вигляді таблиць, доповнених яскравими ілюстраціями. Увага тут сконцентровано головним чином на письмових завданнях і цікавих мовних іграх. Підручник призначений для початківців. Але при бажанні можна придбати продовження. В кінці книги є всі відповіді для самоперевірки.

Читайте також:  Present continuous. Даний продовжене час в англійській мові

8308e95630c304b9e720fe36e948ce46 Книги для вивчення англійської мови самостійно

«Практична граматика англійської мови з вправами і ключами» Ксенії Качаловой — чудове граматичний посібник з безліччю вправ для новачків. В кінці книги подано відповіді на вправи, що допомагає учням вести самоконтроль.

«Англійська мова. Граматика. Збірник вправ» — Ю. Б. Голицынский — підручник з англійської мови, дає фундаментальні знання і допомагає їх закріпити. Збірник призначений для учнів з рівнем Intermediate і вище. Для бажаючих досягти серйозних висот в англійському цей підручник повинен стати настільною книгою.

Advanced Grammar in Use — підручник з англійської, розроблений для самостійного вивчення мови для володіють англійською на високому рівні. Завдання посібника — розібрати докладніше використання артиклів, часів і інших правил граматики.

Працюємо над вимовою

Tree or Three? An Elementary Pronunciation Course. Курс повністю спрямований на роботу з вимовою, на його правильну постановку. Це найкращий посібник для виконання даної задачі. Цей самовчитель з практикою вимови англійських слів визнаний багатьма фахівцями й учнями чудовою можливістю навчитися говорити чистою англійською. Кожен звук не лише описано, а й озвучений носієм мови на компакт-дисках, що додаються в комплекті.

English Pronunciation in Use: Elementary: Self-Study and Classroom Use — допомагає подолати мовний бар’єр, вчить вільно висловлюватися англійською і головне — розуміти мову. Все це завдяки логічному викладу матеріалу і правильно підібраним завдань. Даний посібник з вивчення англійської адаптовано як для самостійних занять, так і для занять з викладачем. До підручника додаються 4 диска з аудіоматеріалами, активно розвивають слух і вимову.

Легендарне посібник «Англійська крок за кроком», видане досить давно, спрямоване на вивчення граматики, фонетики й вимови. Проходження курсу гарантує читачам засвоєння 1200 лексичних одиниць. Ефективність курсу підкріплена аудіодиском, який входить в комплект. На диску записані завдання на аудіювання та фонетичні вправи для поліпшення вимови.

Читайте також:  Traditionally English people have three meals a day - Традиційно англійці їдять три рази в день - LEARN ENGLISH - Вчимо англійську самостійно вдома, швидко і безкоштовно

Інші самовчителі

Підручник «Базовий тренінг» Дмитра Петрова включає 16 уроків, кожен з яких присвячений певній темі: особові займенники, таблиця дієслів, прийменники і багато іншого. Видання ідеально підходить для початківців і дозволяє самостійно вивчати англійську мову. Проходження курсу дозволяє з легкістю подолати мовний бар’єр і почати спілкуватися англійською.

Принцип книги «Англійська без праці сьогодні» побудований на природної асиміляції, схожою з вивченням дитиною рідної мови. Такий метод позбавляє від необхідності нецікавою зубріння. Максимальний результат можна досягти, приділяючи збірника хоча б 30 хвилин у день. Вивчення сучасної лексики, поданої в підручнику, дозволить навчитися розмовляти на «живому» англійською.

«Новий класний самовчитель англійської» створений для енергійних ледарів». Підручник зацікавить будь-якого читача, так як всі правила представлені в незвичайному форматі. Переходячи відразу від слів до справи, автор пропонує практикувати вимову. Все пояснюється досить дохідливо. До кожної фрази дається транскрипція. «Новий класний самовчитель англійської» — справжній путівник по мові.

Face2Face: Intermediate — відмінний самовчитель, що забезпечує знаннями по вимові, лексиці. Підручник підходить тим, хто вже досяг середнього рівня, оскільки написаний англійською. З допомогою самовчителя можна придбати багато нових знань і освіжити забуті. Посібник доповнено дисками з аудіофайлами, допомагають вчитися сприймати на слух іноземну мову.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: