Міс і місіс: в чому різниця?

Згідно з нормами етикету, усталеним у англомовних країнах, звернення до жінок з різним соціальним статусом має відрізнятися, як у мові, так і на письмі. У західному суспільстві статус жінки позначають спеціальними словами — міс (Miss) або місіс (Missis). У російській культурі аналогів подібного поводження немає, або вони слабо виражені. У чому різниця між міс і місіс, і кого називають «міз», далі в статті.

297c7310c0ee7c22110612f641a758fe Міс і місіс: в чому різниця?

Зміст

  • Етимологія слів міс і місіс?
  • Кого називають «міс»?
  • Кого називають «міз»?
  • Узагальнення

Етимологія слів міс і місіс?

Обидва слова увійшли в Великобританії в XVII столітті в широке вживання як скорочення від «mistress», що англійською означає «господиня», «власниця будинку». Спочатку до цього звернення додавалися прізвище/ім’я чоловіка. Пізніше в офіційних документах жінкам було дозволено після слова «мистрис» залишати свої ініціали. При цьому прізвище чоловіка зберігалася. Приблизно в XVII столітті, в побут увійшли звичні нам сьогодні Miss і Missis або скорочено — Ms і Mrs. Перше звернення вживали, звертаючись до незаміжнім дівчатам, а друге — до жінок, які перебувають або вступали в шлюб.

Кого називають «міс»?

Крім незаміжніх жінок в англомовних країнах слово «міс», служить зверненням до шкільній вчительці, незалежно від її сімейного стану. Звернення «міс» вживається виключно з дівочим прізвищем. У разі якщо жінка розлучена, вона має право сама вирішувати, як буде представлятися або підписуватися при оформленні документів. Таким чином, варіантів два: «місіс» з прізвищем колишнього чоловіка, або ж «міс» з дівочим прізвищем. Якщо жінка стає вдовою, звертатися до неї треба так само, як і в період її заміжжя.

Читайте також:  Форми теперішнього часу в англійській мові - LEARN ENGLISH - Вчимо англійську самостійно вдома, швидко і безкоштовно

3d4b6feb71bedad83d49ff28cc1faf87 Міс і місіс: в чому різниця?

Кого називають «міз»?

У середині XX століття американці поповнили свою мову нейтральним ставленням до жінок «міз», не акцентують їхній сімейний статус. Згідно однієї з версій, його придумали феміністки, вічно борються за рівноправність статей. Інші джерела повідомляють, що звернення «міз» (по-англійськи пишеться Ms.) було придумано в США в 1952 році співробітниками Національної асоціації офісних керуючих з метою не бентежити секретарок, допускаючи помилки зверненні. Сьогодні воно офіційно використовується при спілкуванні з секретарками та деяким іншим офісним працівникам. У діловому середовищі слова «міс» і «місіс» використовуються рідко.

Узагальнення

Отже, чого Ви не знали до прочитання цього матеріалу?

  • Miss — звернення до жінки, яка не заміжня;
  • Mrs — звернення до жінка, яка вступала в шлюб або перебуває у шлюбі на даний момент;
  • Ms — ввічлива форма звертання, що вказує на належність людини до жіночої статі, але не вказує на сімейний статус.

Приклади звернень в листах:

  • Dear Miss/Ms Jones! — Дорога міс Джонс!
  • Dear Mrs. Wilson! — Люба місіс Вілсон!
  • Dear Ms. Smith! — Дорога пані Сміт!

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: