Модальні дієслова англійської мови з таблицею

В англійській мові, крім вербальних одиниць, які виражають дію, є група дієслів, які служать для фіксування модальності у мовленні. Говорячи простою мовою, вони виражають не сама дія, а різного роду відносини певного характеру цих дій. Разом з инфинитивом модальні одиниці утворюють складений присудок. Загалом, це ще одна група «противних» дієслів англійської мови.
modalnye glagoly anglijjskogo yazyka s tablicejj2 Модальні дієслова англійської мови з таблицеюМодальна форма англійської глаголаПроисхождение цих слів загублене в мороці століть. Мені, у всякому разі, не вдалося натрапити на ниточку, яка б вивела мене до їхніх витоків. Скільки я не намагалася з’ясувати їх похідну основу з різноманітних джерел, я не знайшла ні те що однозначної, але і жодного мало-мальськи виразного пояснення.

Від звичайних дієслів, вони відрізняються рядом ознак, з якими ви зможете ознайомитися трохи пізніше. Однак, на мій погляд, їх найважливіша ознака — це, те що вони не передають стан або дію особи або предмета, а саме наше ставлення: «я зобов’язаний знати цю таблицю» або «мені хочеться вивчити ці слова».

Що мається на увазі під словом «відношення»? Мовець може оцінити будь-яку дію, необхідне, можливе, бажане, разрешаемое, дуже ймовірне, малоймовірне, заборонене, приказываемое і т. д. В залежності від оцінки ситуації мовцем і структури речень у промові використовують один з модальних дієслів.

У загальній складності лінгвістам вдалося зафіксувати 4 власне модальних, 4 їх основних аналога, а також 6 одиниць поліфункціонального типу.

Модальні дієслова в англійській мові:
modalnye glagoly anglijjskogo yazyka s tablicejj3 Модальні дієслова англійської мови з таблицеюМодальні дієслова в англійській

 • Can / Could
 • May / Might
 • Must
 • Be to
 • Have to / Have got to
 • Need
 • Should
 • Ought to
 • Would
 • Will
 • Used to
 • Shall
 • Dare

Найбільш частіше в мові вживаються перші три. Ці дієслова іноді заміняють інші слова-відносини, так як мають більш загальне значення.

Освіта пропозицій

Modal verbs в англійській мові утворюють питальні речення без допоміжної одиниці to do, а сама конструкція знаходиться в препозиції: Shall I help you?

Заперечна форма в реченні утворюється постановкою в постпозиции частки not. Часто, особливо при усному спілкуванні, вони зливаються в одну форму і скорочуються. Дивіться таблицю:

Повна формаСкорочена форма
May notMayn’t
Must notMustn’t
Should notShouldn’t
Will notWon’t
Shall notShan’t
Can notCan’t

Якщо ви хочете навчитися будувати речення вірно, то ви повинні запам’ятати, що за модальними дієсловами, виключаючи have (got) to, ought to і be to, слід інфінітив у «голому» вигляді, а частка to зникає: I must go.

Відмітні особливості

Друга їх назва — недостатні, з-за того що у них немає ряду граматичних форм, які є у інших слів — станів або дій. Modal verbs в англійській мові мають такі особливості:

 • Не відмінюються за числами і особам, тобто в 3 особі однини не утворюють закінчення -s. Виключення складають need to, have to і be able to, так як у них є парадигма відмінювання
 • Вживаються в мовленні разом зі смисловими дієсловами, які при цьому втрачають частку to, або можуть опускатися в контексті тексту або бесіди: I have to
 • Відсутність герундія, дієприкметників і неособистих форм інфінітива з-за відсутності складних видовременных форм (дивіться наступний пункт)
 • Немає майбутнього часу й минулого, а також відсутні тривалі і перфектные форми, за винятком may (might) і can (could)

Щоб було легше розібратися з правилами використання модальних дієслів, ретельно вивчіть таблицю:
modalnye glagoly anglijjskogo yazyka s tablicejj4 Модальні дієслова англійської мови з таблицеюТаблиця модальних глаголовЗачем потрібно знати модальні дієслова?
modalnye glagoly anglijjskogo yazyka s tablicejj5 Модальні дієслова англійської мови з таблицею

Їх правильне вживання в розмовній грамотної англійської мови підтверджує те, що ви оволоділи таким рівнем англійського, що переступив початковий базовий рівень повсякденного спілкування. А якщо не використовуєте їх у своїй промові при спілкуванні з американцем або британцем, то це означає, що ви все ще перебуваєте на початковому етапі вивчення англійської мови і не володієте достатньою компетентністю.

Тому удосконалюйтеся, ростіть, створюйте позитивне враження! Успіхів!

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: