Найбільший штат США з російськими коренями

Багатьом відомо, що 50 зірочок на прапорі Сполучених Штатів Америки символізують 50 штатів, що входять до складу держави. Найменшим є Род-Айленд, а самим населеним — Каліфорнія. А ось який найбільший штат США і чим він примітний, розповімо у статті.

Зміст

 • Між двох океанів
 • Етнічне розмаїття
 • Російське коріння
 • «Золота лихоманка»
 • Скарби штату
 • Інші великі штати

Між двох океанів

У північно-західній частині Північної Америки розташований найбільший штат США, іменований Аляска. Штат, що омивається двома океанами (Тихим з одного боку та Північним Льодовитим — з іншого), охоплює сам півострів Аляска, Алеутські острови, Олександрівський архіпелаг, розташований уздовж західної Канади, і такі острова Кадьяк, острів Прибылова і Святого Лаврентія.

14c0facb21cd90ecd1c93c3a70274d68 Найбільший штат США з російськими коренями

Загальна площа Аляски вражає, вона становить 1 554 000 квадратних кілометрів, це трохи менше 16% території країни, площа якого 9 826 630 квадратних кілометрів. У цьому штаті розташована найвища точка Північної Америки — гора Маккінлі (Деналі), висота її досягає 6194 метрів. Різні кліматичні пояси, характерні для цієї місцевості, є причиною того, що в одних районах температура в літні місяці може піднятися до +30 градусів, а в інших не піднімається вище нульової позначки.

Назва «Аляска» закріпилося за цією територією з XVIII століття, і в перекладі з алеутського означає «китове місце”/”китове достаток». Існують і інші варіанти значення ― «велика земля”/”континент». Спочатку Аляскою називалися тільки затока і півострів Аляска, розташовані на південно-заході.

Етнічне розмаїття

Аляска є найменш густонаселеним штатом Америки. Проживає у штаті всього 700 тисяч жителів. Щільність населення «континенту» становить не більше 0,49 осіб/км2., що робить його одним з найменш населених регіонів не тільки в США, але і в світі.

Читайте також:  У чому різниця між interesting і interested?

Населення Аляски за расовим складом представлено наступним чином:

 • білі — 66,7% населення (64,1% – неиспаноязычные);
 • корінні жителі Аляски і американські індіанці — 14,8%;
 • азіати — 5,4%;
 • афроамериканці — 3,3%;
 • гавайці і інші народи Тихого океану — 1,0%;
 • іншої раси — 1,6%;
 • змішаної раси — 7,3%.

Аляска складається з адміністративних районів, званих баро, тоді як остальнтерритории країни прийнято адміністративний поділ на округи. Столиця Аляски — місто Джуно, хоча найвідомішим і найбільшим містом штату визнаний Анкоридж.

Російське коріння

Вперше європейці відвідали Аляску 21 серпня 1732 року. Це були члени команди бота «Св. Гавриїл» на чолі з геодезистом М. С. Цвяховим і подштурманом В. Федоровим в ході експедиції (1729—1735гг) А. Ф. Шестакова і Д. І. Павлуцкого. Також, за деякими відомостями, російські люди побували в Америці в XVII столітті.

7b3a74193a3c3b9031081871f0f0c698 Найбільший штат США з російськими коренями

Аляска не завжди належала Америці. Довгий час вона входила до складу Російської імперії, але в 1867 році імператор Олександр II вирішив її продати США за 7,2 мільйонів доларів. І вже з 1867 року територія мала назву «округ Аляска», пізніше «округ», потім просто «територія», а в 1959 році їй було присвоєно статус «штат США».

Через 5 років після продажу цієї землі американці виявили на ній родовища золота. За весь період золотого буму на Алясці було видобуто золота на суму близько 14 мільярдів сучасних доларів. Багато істориків називають продаж Аляски самою невигідною операцією у світовій історії.

«Золота лихоманка»

Знаменита «Золота лихоманка» почалася в США в 1896-1897 рр. після того як по всій Америці рознеслася новина про знахідку золота в річці Клондайк. У 1998 році в розташованому на Алясці місті Ном, було знайдено перше золото (саме тут були виявлені найбільші жили). Тоді всі старателі стали прагнути в це місце, сподіваючись розбагатіти. Яка охопила всю Америку «Золота лихоманка», сприяла розвитку економіки і демографії штату.

Читайте також:  Фразовий дієслово pick up, значення та приклади використання - LEARN ENGLISH - Вчимо англійську самостійно вдома, швидко і безкоштовно

Період масової видобутку золота залишив свій відбиток і на розвиток американської культури. Про нього писали книги, знімали фільми. Знаменитий на весь світ Джек Лондон присвятив цілий цикл оповідань темі золотошукачів, а фільм Чарлі Чапліна «Золота лихоманка», який з’явився на екранах в 1925 році, входить у світову спадщину кінематографа. На Алясці почалося будівництво залізниць, розвиток риболовецького промислу, стали добувати корисні копалини. Так, у 1912 році Алясці присвоїли статус на території США.

Скарби штату

Основна визначна пам’ятка «китового місця» — це жива природа. Бажаючих подивитися на дику первозданну красу природи предостатньо. Туристи з усього світу з’їжджаються сюди, щоб помилуватися фіордами (вузький, звивистий морський затока зі скелястими берегами), засніженими гірськими вершинами, льодовиками, клокочущими вулканів, лісовими нетрями. Тому період з травня по вересень на Алясці вважається туристичним сезоном.

Сьогодні штат визнаний одним з головних постачальників нафти в країні: 20% нафти США видобувають на Алясці. У 1968 році було відкрито найбільше родовище нафти Америки, Прадхо-бей (місцевість в боро Норт-Слоуп), а в 1977 був побудований Трансаляскинский трубопровід.

На території штату також добувають природний газ, олово, мідь, золото і платину. Однак така величезна кількість природних родовищ, які безперервно розробляються американцями, Аляска продовжує залишатися одним з найбільш чистих місць на планеті.
77babe09513c172b047fa3c4aec6f651 Найбільший штат США з російськими коренямиMt McKinley & tundra pond Denali NP, Alaska

Інші великі штати

Техас — штат США по площі займає друге місце після Аляски — 696 241 км2. Багатий нафтою та іншими корисними копалинами.

Каліфорнія (423 970 км2) займає третє місце за площею і провідне по ВВП і за кількістю найбагатших людей. Тут знаходиться Силіконова долина. Регіон знаменитий своїми курортами і «фабрикою мрій» Голлівудом у Лос-Анджелесі.

Читайте також:  Серіал Extra English дивитися 3 серію онлайн

Штат Монтана (380 832 км2) отримав прізвисько «Штат скарбів» з-за покладів цінних мінералів, і множинних слідів перебування індіанських племен.

«Земля чарівності» — так називають Нью-Мексико (315 194 км2) з-за природної краси.

Арізона (295 254 км2) відомий своїм Великим каньйоном, який визнаний туристами природним чудом світу.

В посушливій Неваді (286 367 км2) серед пустельних пейзажів знаходиться місто Лас-Вегас — центр розваг та азарту. Після виявлення в штаті покладів срібла його прозвали «Срібний». Знаменитий регіон не тільки Лас-Вегасом, але й тим, що саме тут американці випробовували ядерні бомби.

Колорадо (269 837 км2) — саме сюди кинулися тисячі золотошукачів, коли в XIX столітті на берегах Колорадо знайшли золото.

Орегон (255 026 км2), він же «Штат бобра» або «бобровий штат». Тут знаходиться найглибше озеро країни Крейтер.

У Вайомінгу (253 348 км2) пам’яткою є парк Йеллостоун.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: