Наталія Бонк автор найкращих підручників англійської мови

Бувають люди — пароплави, люди — літаки … вулиці, міста і навіть зірки. Художні книги теж часто сприймаються як суб’єкти: адже ми часто говоримо «дайте Чехова», а не «дайте оповідання Чехова». Але те, що бувають люди-підручники — це рідкісне і незвичайне сьогодні явище. Підручник адже річ досить-таки нудна, і їх тьма-тьмуща. І якщо студент, наприклад, прийшовши до бібліотеки, просить видати йому, не аби що, а саме Бонка, значить, автор безумовно заслужив, щоб книжку назвали його ім’ям.

natalya bonk avtor luchshikh uchebnikov anglijjskogo yazyka103 Наталія Бонк автор найкращих підручників англійської мови

 • Вихід підручника Англійська крок за кроком
 • Наталія Бонк лінгвіст старої школи

  Так що ж це за знаменитий підручник, і чому про нього досі ходить стільки захоплених відгуків, хоча написаний він був ще в 1960 р? По-перше, відразу обмовимося, що його автор — це насправді не чоловік, а жінка, тому прізвище Бонк схиляти не можна. Але це вже неважливо: все одно у народі цей важкий двотомник з англійської за звичкою називають Бонком.

  Як розповідає сама Наталія Олександрівна Бонк, підручник написаний практикуючими вчителями (крім Наталії Олександрівни до складу авторів увійшли ще Котій Р. А., Лук’янова Н. А.), і це робить його безцінним. Зв’язок вчителя і учня на уроці взаимообратная, і досвідчений викладач може відчути ті традиційно важкі місця в англійській та пояснити їх більш доступно. Сьогодні ж підручники часто пишуться теоретиками, ні разу не сталкивающимися з викладанням наживо.

  natalya bonk avtor luchshikh uchebnikov anglijjskogo yazyka104 Наталія Бонк автор найкращих підручників англійської мови

  Сама Наталя Бонк відноситься до цінних професійним кадрам, вона філолог — лінгвіст вищої категорії, і вся її велика життя пов’язана з мовою. Наталія Олександрівна народилася в 1924 р., отримала прекрасну освіту: навчалася спочатку в спеціалізованій школі німецької мови, потім закінчила МПИИЯ (Московський педагогічний інститут іноземних мов), працювала в групі перекладачів, викладає і зараз на курсах для студентів Літературного інституту ім. Горького. Таких інтелігентів за походженням і за духом своїм, працьовитих, відданих професії зараз залишилося дуже мало.

  Якщо ви любите всьому вчитися

  Для самостійного навчання це, мабуть, кращий підручник, так як в ньому є всі розділи (фонетичний, лексичний, граматичний), а також багато закріплює практичного матеріалу. Ви навчитеся чотирьом речам: говорити, слухати, читати і писати, без яких неможливо якісно знати англійську. Перша частина посібника складається з вступного, основного курсу, поурочного словника і довідкової граматики. У вступному курсі дуже багато теорії, використовуються обігові слова і даються необхідні граматичні правила, як наприклад, відмінювання дієслова to be у часі Indefinite і Соntinuous. Автор з перших же уроків вчить лексиці, вміння будувати діалог, тому викладання фонетики, лексики ведеться одночасно і послідовно, з азів і до самого верху.

  Коли книга була видана, народ не був ще розпещений тим різноманітністю засобів, які є сьогодні для вивчення англійської: ні інтернету, google – перекладача, ні відеокурсів не було тоді і в помині. Тому в підручнику багато уваги приділено вимови та інтонації, специфічної англійською мовою. Наталія Олександрівна та її колеги від руки малювали схеми, де стрілочками, рисочками, крапками вказували тональність кожного слова. Все це дуже зворушливо і показує, як сумлінно старі вчителі ставилися до свого предмету.

  Особливості підручника англійської мови

  В основному курсі упор робиться на лексику. Він цілком складається з уроків, на початку яких -текст, потім діалоги і фрази, граматичні пояснення до тексту та вправи трьох різних видів:

  natalya bonk avtor luchshikh uchebnikov anglijjskogo yazyka105 Наталія Бонк автор найкращих підручників англійської мови

  • первинного закріплення
  • лексико-граматичні
  • розвивають навички.

  Така схема навчання дуже ефективна: одночасно вчишся не тільки перекладати і розуміти текст з усієї граматикою, але і самостійно вести діалог. Словник і граматичний довідник «прив’язані» до кожного уроку окремо, тобто містять ті слова і той граматичний матеріал, які з’являються по мірі навчання. Дуже зручно і швидко запам’ятовується. Вчитель, здавалося б, вичавлюючи всі соки з учня, в той же час дає йому ключики від всіх дверей — тільки вчися, не лінуйся заглядати в словники та довідники!

  Якщо перша частина тільки вчить вести діалоги на елементарному рівні, то в другій автор дає вже більш складні уроки по лексиці. Діалоги ведуться не лише на побутові, а й на абстрактні, громадські, культурні теми, тексти містять уривки з творів письменників. Тривають пояснення по граматиці: під «закуску» залишені різні види дієслів і зворотів. Теж є довідкова поурочна граматика, багато таблиць, і звичайно ж словники, словники, безперервні словники… У них, до речі Наталія Олександрівна досі заглядає, чого і вам радить: більше знаєш — більше можеш зрозуміти.

  Вихід підручника Англійська крок за кроком

  У 2001-му році був випущений другий Бонк «Англійська крок за кроком». У ньому фундамент залишився той же, але автор змінила принцип побудови фраз і діалогів, зробивши їх неформальними і більш живими і наблизивши до сучасного англійської. Навчання розмови йде з першого ж уроку. Підручник дуже дохідливий і заслужив хороші відгуки учнів, студентів і просто тих, хто сам звик вчитися. Найкраще про нього сказала сама Бонк:

  Його легкість у «прозорості» лінійної структури: проходь в тій послідовності, в якій він написаний, довірся підручника — не прогадаєш

  Взагалі охарактеризувати книгу можна одним словом — самодостатність. Та добросовісність автора, з якої зроблено це праця, перетворила його в той посібник, за яким можна вивчити мову, навіть перебуваючи в дрімучому лісі або в Антарктиді. Зрозумілість ж і доступність навчання дають можливість вивчити англійську людям будь-якого віку.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: