Навчання в Англії: як вчинити, Куди і Навіщо

Навчання в Англії — нев’януча класика, загальновизнаний світовий бренд і вагома, хоча і оригінальна, стаття експорту Сполученого Королівства. Якісна освіта «made in UK» коштує недешево, і перш ніж направити нащадка далеко за межі Вітчизни, потрібно грунтовно продумати такий інвестиційний крок. Вдало підібране навчальний заклад, що відповідає інтересам і характеру дитини, допоможе виявити його потенціал, зробити хорошу кар’єру в майбутньому. А от помилки небезпечні зіпсованими нервами, розбитими надіями і марно витраченими грошима.

obuchenie v anglii: kak postupit, kuda i zachem96 Навчання в Англії: як вчинити, Куди і Навіщо

 • Як поступити в англійську ВНЗ
  • Варіанти надходження
  • Навчання в Лондоні
 • Найголовніше — вартість навчання
 • Плюси і мінуси навчання в Англії

  Плюси і мінуси набуття освіти в Англії Англійське освіта є своєрідним стандартом якості. Школи і вузи Сполученого Королівства стабільно первенствуют в міжнародних рейтингах найкращих навчальних закладів. Імена випускників британської альма-матер гриміли або гримлять на політичній та економічній аренах, на ниві мистецтва, моди і дизайну. Маргарет Тетчер, Індіра Ганді, Алан Тьюринг — вже тільки їх імена вселяють повагу і довіру до освітньої системи Англії.

  Трохи статистики В 2016 році учнями приватних шкіл Об’єднаного Королівства числилися 2300 росіян і ще приблизно тисяча російськомовних школярів вчилися в державних школах, постійно проживаючи в Англії зі своїми сім’ями. За кількістю учнів нашу країну обганяють тільки Китай і Гонконг. Кількість дипломів про вищу освіту, виданий на руки росіянам, також стабільно обчислюється тисячами.

  obuchenie v anglii: kak postupit, kuda i zachem97 Навчання в Англії: як вчинити, Куди і Навіщо

  Навчання в Англії дає можливість вільно та швидко освоїти мову. Попутно в інтернаціональному середовищі друзів дитина розширює кругозір, збагачує свої уявлення про інших культурах, вчиться спілкуватися й адаптуватися в незнайомому середовищі. Завершення англійської школи підвищує шанси вступу до престижного вузу — у Великобританії або іншій англомовній країні.

  З мінусів навчання в Англії можна відокремити складність отримання візи. Її оформлення, на відміну від шенгену, обязывет до особистої присутності в британському посольстві. Крім того, очікувати готовність візи доведеться до 5-ти тижнів. На щастя, ризик відмов з навчальної візі низький, т. к. влади Королівства зацікавлена в іноземних студентах.

  До мінусів також аналогічно можна віднести високу вартість навчання та супутні значні витрати на харчування, одяг, екскурсії, перельоти додому на канікули і т. д.

  Крім того, затриматися працювати у Великобританії по завершенні навчання складніше, ніж на континентальній Європі або в Америці. Це теж важливо враховувати тим, хто розраховує не лише на нові знання, але й на місце під скупим британським сонцем.

  Вища освіта в Англії

  Вища освіта в Англії є одним з найпрестижніших і котируються в світі. Мільйони людей по всьому світу прагнуть стати студентами і випускниками таких вузів, як Оксфорд і Кембридж.

  Читайте також:  У чому різниця між start та begin

  У Великобританії одні з найбільш високих стандартів освіти у світі, як і плата за навчання, теж, скажемо прямо, велика. Але вона слихвой окупається відкриваються після придбання диплома можливостями.

  obuchenie v anglii: kak postupit, kuda i zachem98 Навчання в Англії: як вчинити, Куди і Навіщо

  Система вищої освіти у Великобританії є однією з досконалих у світі — це демонструють і всесвітні рейтинги вищих навчальних закладів, та затребуваність фахівців, які закінчили інститути Туманного Альбіону. Вважається, що саме британська освітня модель лягла в базу болонської освітньої системи.

  До сектору вищої освіти в країні відносять:

  • традиційні університети й університетські коледжі (University Colleges), в яких велика увага виділено науково-дослідницької діяльності.
  • політехнічні інститути (Polytechnics) і коледжі вищої освіти (Colleges of Higher Education), де готують фахівців прикладних спеціальностей.

  Навчання включає три рівні: бакалаврат (три роки навчання, за винятком Шотландії), магістратуру (1-2 роки) і докторантуру (2-3 року). Навчальний рік складається з трьох триместрів. Заняття проходять як в класичних форматах лекцій і семінарів, так і у вигляді самостійних робіт і тьюториалов (робіт у маленьких групах з наставником-тьютором). Успішність студентів оцінюється за проміжним робіт (есе, курсові, проекти) і за результатами остаточних іспитів. Система підрахунку середнього балу залежить від вузу і може бути або бальною, або у відсотках.

  obuchenie v anglii: kak postupit, kuda i zachem99 Навчання в Англії: як вчинити, Куди і Навіщо

  Незважаючи на притаманну англійцям консервативність, вони постійно працюють над поліпшенням системи освіти, впроваджуючи сучасні методи викладання і активно користуючись сучасними технологіями. Так, під впливом потреб ринку в багатьох університетах виникли так звані «sandwich courses» — періоди виробничої практики, які можуть тривати до року і є частиною навчання.

  Проте, звичайно, головним чином, славляться британські вищі навчальні заклади саме сильною академічною підготовкою, увібрала найкращі з багатовікової історії освіти цієї країни. За якістю сюди рухаються студенти зі всього світу готові платити за заповітний диплом чималі гроші: рік навчання в англійському університеті вийде в суму від 10 000 до 25 000 фунтів стерлінгів.

  Розуміючи значення вищої освіти не лише з точки зору репутації, але і економічних вигод, уряд здійснює регулювання якості освіти на національному рівні. Для цього в країні діє Управління з забезпечення якості в освітній сфері (QAA), перевіряє «академічні стандарти» і «академічну якість» університетів. Таким чином, студент абсолютно будь-якого навчального закладу Великобританії може бути впевнений, що отримає актуальне освіту, а диплом буде котируватися в будь-якій країні світу.

  ТОП-20 Університетів

  Нижче представлені найпрестижніші і самі передові внз Англії:

  1Кембриджський університетКембридж
  2Оксфордський університетОксфорд
  3Університетський коледж ЛондонаЛондон
  4Імперський коледж ЛондонаЛондон
  5Единбурзький університетЕдінбург
  6Манчестерський університетМанчестер
  7Королівський коледж ЛондонаЛондон
  8Брістольський університетБрістоль
  9Лондонська школа економіки та політичних наукЛондон
  10Університет УорвікаКовентрі
  11Університет ГлазгоГлазго
  12Ноттінгемський університетНоттінгем
  13Бірмінгемський університетБірмінгем
  14Шеффілдський університетШеффілд
  15Саутгемптонський університетСаутгемптон
  16Університет ЛідсаЛідс
  17Університет ЛіверпуляЛіверпуль
  18Лондонський Університет королеви МаріїЛондон
  19Даремський університетДарем
  20Університету КардіффаКардіфф
  Читайте також:  Правильний порядок слів в англійському реченні: підмет і присудок

  Як поступити в англійську ВНЗ

  Сьогодні британські власті прагнуть спростити вступ до університетів країни для іноземців. Не дивно, адже величезний приплив інвестицій в скарбницю надходить саме від іноземних учнів. Незважаючи на це, критерії вступу в університети продовжують залишатися досить жорсткими, а рівень вимог до студентів — високим.

  obuchenie v anglii: kak postupit, kuda i zachem100 Навчання в Англії: як вчинити, Куди і Навіщо

  Процедура надходження передбачає насамперед оформлення заявки з наданням навчальних документів в UCAS. Це головний орган, що займається відбором студентів, як іноземних, так і стрижневих англійців. Як правило, подача документів в Universities and Colleges Admissions Service починається задовго до початку навчального року. Від студентів необхідна демонстрація атестата з екзаменаційними балами, диплом про здобуту освіту. Додатковою вимогою є написання міні-есе, у якому потенційний учень розкриває свої устремління, надії від навчання і подальші плани на життя.

  Крім цих критеріїв окремі університети Англії висувають додаткові вимоги до вступу, такі поправки діють для елітних університетів за типом Оксфорда або Кембриджа. У цьому випадку особливо характерним є вимога певного рівня балів на знання англійської мови або безпосередньо за специфічними дисциплін. Також до числа таких вимог можна зарахувати встановлений мінімальний прохідний бал на конкретну дисципліну. Якщо бали учня не відповідають рівню хоча б за однією з них, то його не зараховують.

  Варіанти надходження

  Розглянемо 2 найбільш актуальних варіанти надходження в англійські університети:

  • Якщо учень має атестат про закінчення середньої школи безпосередньо в Англії. Відсоток російських учнів у цій категорії високий. Вступ для них визначається Entry Standards, де вказується найменший прохідний бал для вступу. Розрахунки виробляються від загальної суми балів по A-level з множенням на коефіцієнт, який встановлюють університети відповідно своїм стандартам. Наші учні, які закінчили британську середню школу з оцінками «А» — мають найбільш перспективні шанси на вступ, оскільки це найбільша оцінка в країні. Найбільш високий прохідний бал був встановлений в Кембриджі. Студенти можуть розраховувати на пристрій в цей університет, володіючи балами «ААА», згідно з рейтингами Entry Standards, прохідний бал у Кембриджського університету дорівнює 100.
  • Інша процедура вступу в університети Англії — якщо диплом не рівнозначний британському. Для наших студентів це означає, що учень закінчив лише 11 класів школи, тоді як в Англії програма передбачає 13 років. Отже, щоб зробити освіту еквівалентним, нашому учневі потрібно або два роки навчатися в університеті рідної країни, а потім подавати документи в Англію, або пройти в Британії навчання за програмою Міжнародного Бакалаврату. Це дасть можливість зробити диплом еквівалентним.

  Практика багатьох студентів, які отримують або отримували навчання в Лондоні, показала, що політична позиція уряду надає масу пільгових програм для громадян Англії. За рахунок них, аналогічно з ВНЗ країн СНД, багато освітні установи мають благодійні місця. Вони призначені для перспективних студентів, які показують себе як розумні і свідомі учні, а також демонструють високі результати свого навчання. Англійський уряд з радістю асигнує не тільки навчання таких людей, але й їх проживання, що робить навчання реально безкоштовною.

  Читайте також:  I Got A Pea. (I Gotta Pea) A funny song by Bryant Oden - with lyrics - LEARN ENGLISH - Вчимо англійську самостійно вдома, швидко і безкоштовно

  Навчання в Лондоні безкоштовно для російських громадян обіцяє не настільки райдужні перспективи, якщо не вникати в різні можливості здешевлення. Приміром, Лондон не готовий надати безкоштовних місць у навчальних закладах для студентів — іноземців. Вартість навчання для них становить від п’ятнадцяти тисяч фунтів стерлінгів на рік, що вкрай збитково для вихідців з країн СНД, де середній рівень життя залишає бажати кращого. Але, студент, який сплатив перший рік навчання, може зробити своє навчання безкоштовним, заробивши стипендію. Суми стипендії вистачить для оплати життя, їжі і вартості навчання, що робить навчання реально безкоштовною.

  obuchenie v anglii: kak postupit, kuda i zachem101 Навчання в Англії: як вчинити, Куди і Навіщо

  Крім того, навчання в Лондоні безкоштовно передбачена для тих людей, які прибули в країну в якості біженців і отримали, і грамотно оформили види на проживання. Це чудовий вибір для тих сімей, які категорично не можуть собі дозволити накопичити суму, необхідну для оплати першого року навчання. Також варто зауважити те, що маленькі діти в таких сім’ях можуть навчатися в дитячих садах і школах безкоштовно, а сім’я отримує щомісячне фінансування, необхідне для оплати їжі і життя в Лондоні.

  Для студентів, які навчаються у ВНЗ-ах, допускається підібрати підходящий варіант серед всіляких програм з обміну студентами, коли подорож в Лондон і навчання там реально безкоштовно для студента. За рахунок таких програм на обмежений час студент має можливість поїхати в Лондон, відчути себе справжнім англійцем і безпосередньо брати участь в освітньому процесі. Ці поїздки цікаві можливістю завести знайомства і показати себе, що неминуче буде гарною підмогою в переїзді до Англії на постійне місце роботи і проживання.

  Найголовніше — вартість навчання

  Навчання в Англії, а точніше, його ціна, залежить від програми, від терміну навчання, від місця проживання і від типу навчального закладу. Так, мовні курси, які можуть тривати від 1 тижня до 11 місяців, вартість тижні навчання — від 150 англійських фунтів. Навчання і проживання в пансіоні — від 19 до 40 тис. фунтів в рік, підготовка до університету коштує 8000 — 28 000 фунтів за 1-3 триместр, навчання на бакалавра— 9000 — 13 000 фунтів, а бізнес-курси, розраховані на 2-х і більше тижнів, коштують від 1200 фунтів. У вартість навчання за кордоном входить харчування і розважальна програма.

  obuchenie v anglii: kak postupit, kuda i zachem102 Навчання в Англії: як вчинити, Куди і Навіщо

  Для навчання за кордоном, конкретно в Англії, знадобиться віза і авіаквиток. З документів необхідно мати закордонний паспорт і запрошення на навчання. При оформленні виїзду для неповнолітніх (без батьків), необхідно нотаріальне дозвіл на поїздку від обох батьків та копія свідоцтва про народження.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: