Неправильні дієслова (Irregular Verbs)

5e6efe012d1f46bf9743cdada1570529 Неправильні дієслова (Irregular Verbs)

Неправильні дієслова (Irregular Verbs) – це дієслова, у яких форми минулого часу і причастя II не мають єдиного правила освіти. Іншими словами у неправильних дієслів дані форми можуть утворюватися і виглядати по-різному (цим вони відрізняються від правильних дієслів, у яких дані форми будуються по одному і тому ж правилу). Наприклад:

eat ateeaten
swimswamswum
do
diddone

Тобто eat/swim/do – це базова форма даного неправильного дієслова, ate/swam/did – форма минулого часу, eaten/swum/done – форма причастя II. Як можна помітити дві останні форми даних дієслів відрізняються, тобто, утворені різними способами.

Приступати до проходження цього уроку рекомендується після освоєння правильних дієслів.

Неправильні дієслова – невелика, але найбільш часто зустрічається група дієслів англійської, з якої в 95% випадків вживається тільки 120 (з 620, велика частина яких застаріла і витіснена правильними дієсловами). Зважаючи на це необхідно запам’ятати як мінімум 2-ю форму 80-ти найбільш часто вживаних дієслів, для того щоб граматично правильно утворювати простий минулий час і деякі інші.

На жаль для нас 2-ю і 3-ю форму неправильних дієслів доводиться вчити напам’ять. Для цієї мети на сайті підготовлений розділ “Добірка методів запам’ятовування неправильних дієслів” найбільш часто зустрічаються неправильних дієслів.

Усі дієслова в англійській мові мають 5 форм. Але визначальними для них є 2-я і 3-я форма – саме про них і піде мова нижче (інші форми утворюються у всіх груп дієслів однаково – вони зналися на уроці про правильні дієслова).

Форма

Неправильний дієслово

Базова/Словникова форма 1-ша форма)

see(s)

Форма минулого часу (2-я форма)

saw

Причастя (II) минулого часу (3-я форма)

seen

Інфінітив

to see

Причастя (I) теперішнього часу

seeing

Основні ознаки утворення 2-ої і 3-їй форми

Як вже згадувалося вище, 2-ю і 3-ю форму будь-якого неправильного дієслова треба заучувати напам’ять, оскільки не існує чітких правил дозволяють визначати, як вони повинні утворюватися у даного неправильного дієслова. Але зате існує кілька основних моделей їх утворення.

Але чому існують ці “негідні” неправильні дієслова зі своїми різними другими і третіми формами? Вважається, що з-за їх частого використання в повсякденному житті вони, за час існування англійської, найменше змінилися і зберегли риси старого англійської мови.

  • Неправильні дієслова, які у всіх трьох формах читаються і пишуться однаково:
Всі три форми збігаються
Base FormPast SimplePast Participle
castcastcast
costcostcost
cutcutcut
hithithit
  • Неправильні дієслова, у яких 2-я і 3-я однакові форми:
Друга і третя форми збігаються
Base FormPast SimplePast Participle
have/hashadhad
meetmeetmeet
sleepsleptslept
feelfeltfelt
meanmeantmeant
thinkthoughtthought
  • Найбільша група – всі три форми відрізняються один від одного:
Всі три форми різні
Base FormPast SimplePast Participle
be (am, is, are)was/werebeen
do/doesdiddone
gowentgone
eatateeaten
givegavegiven

Ми розібрали тільки основні ознаки утворення неправильних дієслів, але існує близько 15-ти правил, за якими вони можуть будуватися. Знати дані правила необов’язково і, напевно, навіть шкідливо. Простіше і краще самі вживаються дієслова просто запам’ятати. З часом Ви самі почнете помічати деякі закономірності їх утворення і здогадуватися, як повинні виглядати 2-я і 3-я форми того чи іншого неправильного дієслова.

Після перегляду тематичних відеороликів від носіїв мови радимо вивчити розділ “Добірка методів запам’ятовування неправильних дієслів”.
Тематична добірка відеоуроків

Не турбуйтеся, якщо не розумійте більшу частину того, що говорить носій мови.

Читайте також:  У чому різниця між shade і shadow?
Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: