Незліченні і обчислюються іменники в англійській

Всім привіт!

Іменники в англійській мові мають ряд власних закономірностей і особливостей. Сьогодні ми розглянемо, як використовуються і утворюються необчислювальні і обчислюються іменники в англійській мові, навчимося їх класифікувати і розрізняти. Щоб вірно і грамотно розмовляти і писати, необхідно добре розбиратися в цих категоріях.

neischislyaemye i ischislyaemye sushhestvitelnye v anglijjskom6 Незліченні і обчислюються іменники в англійськійНеобчислювальні сущесные в английскомтвитель

Вам вже відомо, всі іменники в англійській мові поділяються на власні (прізвища, імена, одиничні поняття, місцевості) та нарицательные (категорії понять, предметів і осіб). Саме нарицательные, в свою чергу, розбиваються на категорію исчислимости і неисчислимости.

До категорії обчислюваних іменників належать об’єкти, предмети і поняття, які можна полічити — four cats, seven lights. Ці слова можуть вживатися як в однині та множині: a dog — two dogs. Можуть застосовуватися з невизначеними і певним артиклями. Исчисл. можуть бути:

  • Предметні: a table — many tables, an engineer — engineers, a pupil — six pupils
  • Збірні: a family — families, a team — ten teams, an army — armies

До групи неисчисляемых іменників відносять назви абстрактних позицій, речовин і матеріалів, які порахувати неможливо. Дані слова завжди використовуються тільки в однині: air, the countryside. Не застосовуються з неозначеними артиклями a/an. При їх виділенні із групи речовин або понять перед ними поміщається певний артикль «the».

neischislyaemye i ischislyaemye sushhestvitelnye v anglijjskom7 Незліченні і обчислюються іменники в англійськійНеобчислювальні существительныеКогда неисчисл. слово в реченні використовується в ролі підмета, то його вживають разом з присудком в од. ч. і можуть замінити займенником (it) в аналогічному числі. Щоб передати множинність явищ поєднуються з невизначеними займенниками: little, much, some, any.

Неисчисл. сущ. можуть бути:

  • Речові (сипкі, рідкі та газоподібні речовини; продукти харчування; матеріали): bread, tea, wool, air, oil, water
  • Абстрактні (природні явища, почуття, стану, дії): news, time, life, cold, bravery

Деякі слова в англійській мові є неисчисляемыми, хоча в інших мовах і говірками (наприклад, у слов’янських) вони вважаються розрахунковими: Damage, News, Advice, housework, Permission, jewellery.

Як необчислювальні переходять у обчислюються?

В англійській часто трапляється, що одне слово може разом входити і в ту, і в іншу категорію. В яку з груп віднести іменник, залежить від контексту: very long hair (неисчисл.) — a hair (волосся) in my tea (исчисл.); so much light (світло) — are two lights (лампа); is made of paper (папір) — all the necessary papers (документ).

neischislyaemye i ischislyaemye sushhestvitelnye v anglijjskom8 Незліченні і обчислюються іменники в англійськійЯк необчислювальні переходять у обчислюються?Велика кількість неисчисл. слів змінюють категорію і відповідні артиклі в наступних випадках:

  • Порції, види і сорти: much fruit — wonderful fruits
  • Позначення об’єктів з певного матеріалу, цілого і його елементів: paper (папір) — a paper (газета)
  • Неисчисл. + закінчення-s (-es): tin (жесть) — tins (консерви)
  • Абстрактні явища, що позначають конкретні предмети: fire (вогонь) — a fire (вогнище)

Наведені приклади досить ясно демонструють цей перехід. Все також, як у російській, тому якщо ви добре володієте рідною мовою, то у вас не виникне проблем з розумінням перехідності англійських іменників.

Множинні і єдині необчислювальні

Відразу попрошу вас не плутати множинним і єдиним числом, так як ви вже знаєте, що слова цієї групи можуть вживатися тільки в одному числі: або pluralia tantum (gentry), або sigularia tantum (shopping).

neischislyaemye i ischislyaemye sushhestvitelnye v anglijjskom9 Незліченні і обчислюються іменники в англійськійОбчислювальні та необчислювальні существительныеЕдинственные неисчисл. визначаються за допомогою местоименияй «this/that» і позначають:

  • Речовини, їжу гази, матеріали, рідини: coffee, plastic, crystal, cheese, spaghetti, rubber
  • Діяльність: снукер, football, gardening, badminton, swimming
  • Мови: Russian, English, Greek, German
  • Поняття: education, hunger, permission, strength, the Renaissance
  • Предмети: luggage, traffic, London, the Mississippi, baggage, equipment

Що стосується множинних неисчисляемых, то їх головною ознакою є закінчення-(e)s» і неопред. местоим. «little, some, much, any». Це збірні явища і об’єкти, що проявляються на рівні:

  • Теорій: tactics, politics, maths, physics
  • Ігор: більярд, dominoes, darts
  • Груп: police, clergy, cattle, the British Isles, gentry, the Andes.

Так, ми вивчили новий розділ граматичних правил англійської мови, навчилися розрізняти обчислювальні та необчислювальні слова і випадки їх вживання. Добряче розібравшись і попрактиковавшись, ви зрозумієте, що не так вже й важко запам’ятати кілька цих нескладних правил.

Та й якщо ви неправильно те чи інше поняття, неправильно вживши їх класифікації, то носії все одно вас зрозуміють. Але якщо ви хочете домогтися максимального майстерності в оволодінні англійською мовою, і спілкуватися з англомовними на їх рівні, то раджу вам детально вивчити дану тему.

Бажаю вам здійснення мрій і життєвих успіхів! До зустрічі на сторінках нашого сайту!

Корисне відео

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Вчити англійську: Англійська мова онлайн