Огляд Italki – мовна соціальна мережа для спілкування з іноземцями

З різноманітними соцмережі знайомий практично кожен. Більшість з нас заходять туди кожен день. Лінгвісти врахували цей тренд і створили соціальну мережу для вивчення іноземних мов — Italki, щоб проводити час, не просто розважаючись, а з користю. Огляд Italki розкриє всі можливості цього сайту. Розглянемо всі плюси і мінуси цієї мовної соцмережі, дізнаємося, кому цей сервіс допомагає вивчити розмовну англійську, а кому ще рано тут реєструватися.

a59fb89cd5a0740f192f8befbb0bfbc6 Огляд Italki – мовна соціальна мережа для спілкування з іноземцями

Зміст

 • Основні особливості Italki
 • Вибір викладача — важливий крок
 • Ціна занять з учителями Айтоки
 • Пробні і миттєві уроки по Скайпу
  • Поради для новачків, як урізноманітнити урок
 • Безкоштовна мовна практика з носіями мови
 • Кому Italki допоможе, а кому ні?
 • Підсумки: плюси і мінуси Айтоки

Основні особливості Italki

Насамперед, варто навчитися правильно вимовляти назву самого сервісу — «айтОки», а не «италки».

Отже, Айтоки — це одна з найбільших соціальних мереж для вивчення іноземних мов. В базі сайту більше 5 000 професійних викладачів і репетиторів по 70 світовим мовам і близько 3 500 000 зареєстрованих користувачів. Тому в цьому співтоваристві легко знайти вчителя англійської, партнера для відпрацювання розмовних навичок або одного-іноземця за листуванням. У цьому і криється секрет популярності Italki — цей сайт допомагає почати впевнено розмовляти іноземною мовою.

Найбільше викладачів і матеріалів саме з англійської мови, що не дивно, адже це головна мова міжнародного спілкування, незважаючи на те, що французька та іспанська також дуже популярні. А за не дуже затребуваним мовам, таким як албанська або неаполітанська, знайти навчальні матеріали, курси або хорошого вчителя вельми проблематично, але, тим не менш, вони є.

Перерахуємо основні можливості, які вдалося виявити, користуючись Айтоки:

 • На сайті є зручний пошук викладачів з величезного списку.
 • Можна знайти вчителя-носія навіть «рідкісного» мови.
 • Є російськомовні викладачі, що дуже зручно для початківців вивчати іноземну мову.
 • Величезна база партнерів і друзів для безкоштовної практики спілкування іноземною мовою.
 • Можливість практики письмовій промови.
 • Можливість спілкуватися з реальними людьми і задавати їм питання, щоб отримати швидку відповідь (10-15 хвилин).
 • Можливість займатися з репетитором за індивідуальним планом.
 • П’ять способів оплати, в тому числі paypal і webmoney.
 • Урок можна скасувати або перенести, але не пізніше, ніж за 24 години до початку заняття.
 • Можна повернути гроші чи урок в пакет занять, якщо лекція з репетитором не відбулася.
 • На сайті є зручний календар, де вказано розклад вільних і зарезервованих уроків.
 • Система надсилає на пошту нагадування за 2 години до початку лекції.
 • Можливість навчатися самостійно, використовуючи матеріали сайту, але багато речей можуть пояснити тільки професійні носії мови. Наприклад, тренування вимови.
 • Таким чином, Italki хороший тим, що тут можна знайти співрозмовників для безкоштовних тренувань, так і фахівців, які професійно навчать мови і допоможуть розвинути розмовні навички.

  Вибір викладача — важливий крок

  Зайшовши на стартову сторінку — https://www.italki.com/home краще відразу заповнити просту анкету, коротко написати про себе, завантажити фотографію і вказати часовий пояс. Там є розділ «Стати викладачем», якщо у вас є відповідна освіта. Але нас цікавлять інші два основних розділи — «Знайти викладача» і «Спільнота».

  Після реєстрації на Айтоки, вам відразу запропонують вибрати викладача-спеціаліста (платно) або репетитора співтовариства (платно) — дві категорії викладачів на Italki:

  • професійний викладач — це вчитель-спеціаліст з дипломом про освіту та досвідом викладання мови. Найчастіше, це викладачі з університетів, коледжів, шкіл. Фахівець готується до занять, дає домашнє завдання, перевіряють роботи, займаються підготовкою до іспитів. Уроки структуровані і проходять по плану-конспекту, як у справжній школі;
  • репетитор спільноти — це вчитель-любитель, який викладає мову без відповідної освіти. Заняття проходять у неформальному форматі, як правило, наголос робиться на розвиток розмовних навичок. На відміну від безкоштовних співрозмовників, репетитор робить упор на ваші цілі, тобто змушує вас заговорити. Хороший підходить для тих, хто володіє лексичним запасом, все розуміє, але не може нічого сказати.
  Читайте також:  IELTS або TOEFL: вибираємо іспит на знання англійської

  Таким чином, професіонали від репетиторів відрізняються наявністю у перших диплома, що підтверджує спеціалізацію викладача. Фахівці повинні подати відповідні документи адміністрації сайту.

  У будь-якому випадку, займаючись з викладачем індивідуально, ви отримуєте переваги:

  • занурення в мовне середовище, використовуючи зручну форму онлайн навчання в комфортній обстановці;
  • персоналізований підхід з урахуванням ваших цілей і потреб, який гарантує ефективність занять;
  • великий вибір викладачів, що відрізняються по досвіду роботи, професійного підходу, вартості занять.

  В розділі «Знайти викладача» можна ознайомитися з анкетами як «професійних викладачів», так і «репетиторів спільноти».

  В анкеті вказана вся інформація, необхідна для вибору вчителя: його освіта, спеціалізація, сертифікати, досвід роботи, невелику розповідь про себе, кількість учнів і проведених занять, а також відеопрезентація і, звичайно, вартість уроку. Відеопрезентація — дуже корисна штука, допомагає дізнатися вимова і отримати перше уявлення про стиль викладання.

  ab49d5107e94dd8138a260f08adcbb30 Огляд Italki – мовна соціальна мережа для спілкування з іноземцями

  Ціна занять з учителями Айтоки

  Вартість уроку з професійними викладачами сильно відрізняються в залежності від кваліфікації, спеціалізації, досвіду, а також країни проживання. Однак заняття на Айтоки з носіями мови все одно виходять дешевше, ніж уроки у звичайних репетиторів або вартість мовних курсів.

  Раніше ціна за заняття на сайті вказувалася в ITC (Italki Credits) за курсом 100 ITC = 10 USD. На даний момент внутрішня валюта на Italki вже не використовуються. За лекції платять в американських доларах. Мінімальна сума, яку можна внести на свій рахунок у Айтоки, 10 $, за які можна оплатити одну лекцію у викладача середньої кваліфікації або 2-3 заняття у вчителя-репетитора.

  Зауважте, що анкеті вказується вартість лекції за одну годину, починаючи від… і також вказані ціни в місцевій валюті. «Починаючи від…» означає вартість за одне заняття, якщо ж оплатити кілька лекцій наперед, тобто купити пакет, то можна отримати знижку від викладача до 20%.

  Варто зазначити, що існують поняття:

 • астрономічна година = 60 хвилин,
 • академічна година = 45 хвилин.
 • На Italki вказана вартість 60-хвилинного уроку, а не 45-хвилинного заняття, як у звичайного репетитора або на курсах іноземної мови.

  Перед тим, як записатися на заняття можна попередньо зв’язатися з учителем, надіслати свою анкету, вказавши важливу для майбутніх уроків інформацію: мета навчання, основний вид занять, рівень володіння мовою. Ці дані допоможуть викладачеві якомога краще підготуватися до уроку з вами, враховуючи ваші побажання і кінцеву мету.

  9a252929bf7f49813e7330da8c57c329 Огляд Italki – мовна соціальна мережа для спілкування з іноземцями

  Пробні і миттєві уроки по Скайпу

  В анкеті у деяких викладачів на картинці можна помітити зелену кнопку «Призначте пробний урок» або синю «Отримати миттєвий урок».

  Пробний урок — це заняття, тривалістю 30 хвилин, зі знижкою, що дозволяє користувачам, які тільки зареєструвалися на сайті, розібрати принцип його роботи. Новачкові дають можливість отримати три пробних уроку, але таку опцію надають не всі викладачі.

  Читайте також:  Англійські міста – 9 кращих міст

  Синя кнопка означає, що вчитель готовий почати лекцію прямо зараз. Немає необхідності бронювати заняття на певний час і дату. Якщо користувач натискає на «Миттєвий урок», то викладач протягом 10 хвилин повинен прийняти або відхилити заявку. При цьому через 2 хвилини очікування, ви самі можете скасувати заявку.

  Якщо ви натиснете на зелену або синю кнопку, з’явиться меню, де потрібно вибрати мову (деякі вчителі викладають відразу кілька мов), курс і тривалість заняття (30, 45, 60 хвилин). Потім необхідно вибрати дату і час уроку, поповнити рахунок і чекати підтвердження від викладача, який також може задати уточнюючі питання.

  Лекцію можна перенести, попередньо погодивши перенесення один з одним. В анкеті іноді вказані випадки, коли ви або вчитель може перенести заняття. Скасувати урок теж можна, але робити це небажано. Якщо ж не підключитися до заняття в обумовлений час без попередження, то воно все одно буде сплачено.

  Заняття відбуваються за допомогою Skype. За 10-15 хвилин до початку уроку ви вже повинні бути онлайн. За пару хвилин до призначеного часу з’являється викладач, запитує, чи готові ви, після вашої відповіді, починається заняття. Вчитель всі терпляче пояснює, задає питання, що чекає відповіді від вас, надає всі необхідні матеріали.

  Поради для новачків, як урізноманітнити урок

  Ви самі знаєте, як вам легше сприймати інформацію, а викладачі ще не знають, як вибудувати з вами навчальний процес. Тому для початківців користувачів я підготувала кілька корисних рекомендацій:

  • подивіться відео на англійській і відправте репетитора посилання на нього перед уроком, щоб учитель теж встиг подивитися його;
  • перекажіть побачене в відео ролику своїми словами;
  • попросіть викладача позадавать вам запитання на відео і відповідайте на них;
  • перекажіть репетитора сюжет популярного фільму або книги, яку він теж читав/дивився;
  • візьміть будь-яку картинку і спробуйте описати її вчитель — так ви розширите свій словниковий запас, потренуєте навички переказу, вживання прикметників і прийменників;
  • щодня вчить одне речення або 2-3 короткі фрази напам’ять — так ви швидше заговорите з носіями.

  Безкоштовна мовна практика з носіями мови

  Безкоштовний розділ «Спільнота» містить кілька підрозділів, які призначені для спілкування в різних формах:

 • Статті — банк статей на різні теми: від найуживаніших фраз до граматики і просто статей по бізнесу, повсякденного спілкування, мистецтва і т. д. Можна вибрати статті на конкретному мовою або від конкретного автора.
 • Блокнот — дозволяє робити записи англійською (враження від подорожі, переказ книги, опис картини). Інші учасники спільноти читають ваші записи і виправляють помилки, відточуючи свої навички письма.
 • Відповіді — внутрішній сервіс запитань-відповідей. не з чуток знаю, що під час вивчення англійської регулярно виникають дрібні питання, на які можуть відповісти тільки носії мови. Задаєте таке питання, отримуєте відповідь.
 • Обговорення — форум, де його учасники обговорюють різні теми по навчанню, викладачів, висловлюють свої думки, дають корисні поради.
 • Мовні партнери — тут можна знайти партнерів для практики і друзів по листуванню. Для цього потрібно вказати критерії пошуку, вибрати зі списку одного чи кількох людей і написати в особисті повідомлення або відразу кинути заявку в друзі.
 • Language Hacking — експрес курс для наполегливої розмовної практики. Користувачеві пропонують пройти 10 місій, виконуючи які він тренує свої розмовні навички. На жаль, поки курс доступний тільки для користувачів, які вивчають італійську, французьку, іспанську і німецьку мови.
 • На Italki є пошук, де можна вибрати, яку мову ви хочете вивчити і якою мовою повинен говорити співрозмовник. Якщо ви вивчаєте англійську, то ідеально, якщо ви знайдете англійця чи американця, який вивчає російську мову. Зробити це досить проблематично, так як всіх іноземців вже «розібрали». Постійно потрібно шукати новачків.

  Читайте також:  Вживання конструкції be about to в англійській мові

  Багато іноземців, реєструючись на сайті, вказують багато мов для бажаного вивчення, в тому числі російська, хоча зовсім не хочуть ним займатися. Це ще більше збиває при пошуку партнерів для мовної практики.

  Кому Italki допоможе, а кому ні?

  Айтоки не є універсальним засобом для всіх, бажаючих вивчити іноземну мову. Висловлю свою думку на рахунок того, кому цей сервіс може стати в нагоді, а кому ще рано реєструватися тут.

  Вам Italki допоможе, якщо:

 • Ваш рівень володіння англійською середній або вище середнього. Ви можете читати, перекладати, знаєте граматику, володієте хорошим словниковим запасом, але ніяк не можете почати говорити. Не вмієте правильно будувати речення, у вас кульгає вимову. Ці труднощі пов’язані з відсутністю розмовної практики.
 • Ви хочете спробувати розмовляти іноземною мовою навіть на елементарному рівні. Досвід бесіди на повсякденні теми дуже підбадьорює і покращує вимову.
 • Вам потрібен спеціалізований курс, за яким складно знайти репетитора-носія: ділова англійська, підготовка до міжнародного тестування, англійська вузької спеціалізації і т. д.
 • Ви вивчаєте рідкісний мову або рідкісне вимову того ж англійської, для оволодіння яким дуже складно знайти викладача, мало матеріалів, інформації.
 • Вам потрібні співробітники для безкоштовного мовного обміну, тренування навичок усного та писемного мовлення.
 • У вас немає необхідності в Italki, якщо:

 • Ви абсолютно не володієте іноземною мовою, і ви хочете почати буквально з вивчення алфавіту.
 • Ви на початковому етапі навчання самостійно за підручниками, словниками, сайтів і поки допомога репетитора і розмовна практика вам не потрібні.
 • Вам поки що треба тільки розуміти, читати і слухати англійську. Тут вам не потрібні ні вчителі, ні партнери по листуванню.
 • Ви не вмієте поводитися з комп’ютером. Наприклад, не вмієте копіювати посилання, відправляти і приймати файли.
 • Вам в принципі не подобається дистанційне навчання і спілкування по Інтернету.
 • Так, якщо у вас середній рівень володіння мовою, ви легко управляєтеся з комп’ютером, не губитеся при спілкуванні по Скайпу, то Айтоки, безумовно, стане вам у пригоді.

  Підсумки: плюси і мінуси Айтоки

  Italki — зручний і корисний сервіс для відточування навичок говоріння з носіями мови, що володіє масою переваг:

 • Відмінна можливість безкоштовно навчитися говорити по-англійськи.
 • Демократичні ціни.
 • Легко знайти кваліфікованого викладача-носія.
 • Відсутність зайвої реклами та інших дратівливих банерів.
 • Можливість задати питання з граматики і отримати розгорнуту відповідь з прикладами.
 • Наявність мобільного додатку.
 • Безкоштовне виправлення помилок у ваших письмових нотаток.
 • Велика кількість пізнавальних статей і рад по вивченню іноземних мов.
 • При реєстрації по реферального посиланням можна отримати 10 $ в подарунок.
 • При наявності відповідної освіти, можна стати викладачем.
 • Є й неприємні мінуси. Найбільший недолік — це те, що деякі користувачі даний сервіс використовують не тільки для навчання, але і для знайомств. Десятки арабів, пакистанців, турків і сирійців щодня закидують чат повідомленнями з пропозицією познайомитися, при цьому англійської вони не знають.

  Інший мінус — незважаючи на наявність п’яти способів оплати уроків, у кожному з них знімається додаткова комісія за трансфер грошових коштів.

  Таким чином, приходимо до висновку, що Italki не дарма так популярний. Ця мовна соціальна мережа дійсно допомагає людям, що вивчають іноземні мови, практикуватися в спілкуванні і вимові, як на платній, так і безкоштовній основі.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: