Оскар Уайльд «Портрет Доріана Грея» – завантажити

Хто б що ні говорив, а класична література завжди залишається актуальною. Англійська класична література подарувала світові чудового і видатного письменника Оскара Уайльда. Уайльд не тільки письменник, але і філософ, естет, поет, драматург, чиї твори стали не тільки британським, але і світовим літературним спадщиною.

oskar uajjld portret doriana greya   skachat81 Оскар Уайльд «Портрет Доріана Грея»   завантажитиЯк читати Оскара Уайльда на англійській мові?

Найвідоміший твір цього письменника, про яку не перестають сперечатися і обговорювати, — роман «Портрет Доріана Грея». Про те, як зрозуміти цей роман і як прочитати твір англійською мовою, не випускаючи його ідеї і сенсу, ми і поговоримо сьогодні.

Що ми знаємо про Оскара Уайльде?

А чи знаємо ми, що це знаменитий письменник, представник естетичної літератури, у своїх творах торкнулася актуальної проблеми.

Оскар Вайльд народився в 1854 році в Дубліні. Пізніше, навчаючись в Оксфордському коледжі і будучи ірландцем, він виробить блискуче англійська вимова. Сім’я, в якій народився майбутній письменник, захоплювалася поезією та іншими проявами прекрасного; почуття прекрасного прищепила дітям матір, яка цікавилася мистецтвом і літературою епохи Відродження.

Оскар отримав елітну освіту і навіть закінчив школу з золотою медаллю. Майбутній письменник і драматург з жвавістю цікавився античною історією і старовиною. Взагалі, будучи естетом, письменника завжди цікавило все красиве і витончене. Звідси такої тонкої смак і витонченість в його творах.

Ще при житті, Уайльду вдалося завоювати популярність і славу завдяки збіркам віршів і п’єс. Тим не менш, долю письменника не можна назвати однозначною. Він знав злети і падіння, славу і вигнання, судовий процес і в’язницю.

Ми не будемо докладно зупинятися на біографії Уайльда, скажемо тільки, що це один з найбільших світових письменників.

«Портрет Доріана Грея»

Найбільш прославлений твір Оскара Уайльда, з такою ж непересічною долею, як і у його автора. З одного боку роман приносить письменникові карколомний успіх, з іншого — критики звинувачують його в аморальності. Однак головна думка книги полягає саме в тому, що не можна безкарно вбивати совість.

У творах Оскара Уайльда часто зустрічається основний образ — молода людина (dandy), представник аморального егоїзму і неробства, тобто він нічого особливого не робить, нічим не займається. І найкраще такий спосіб проявляє себе як особистість там, де порушує встановлені норми. Він витончено перекручений, і в підсумку розплачується за це.

Один із таких образів — прекрасний юнак Доріан Грей, вічно красивий і молодий. Цей dandy вчиняє злочин за злочином, ступає по головах у пошуку нових насолод, залишаючись молодим і прекрасним зовні, в той час, як його портрет на горищі старіє замість нього, несучи на собі його потворну душу.

oskar uajjld portret doriana greya   skachat82 Оскар Уайльд «Портрет Доріана Грея»   завантажитиЯк читати «Портрет Доріана Грея» на англійській мові?

Ми не будемо переказувати вам зміст роману, інакше вам буде нецікаво читати. Напевно, багато хто з вас, дорогі друзі, вже читали цей чудовий роман. Ті ж, хто ще не відкривав цієї книги, обов’язково зробіть це — прочитайте «Портрет Доріана Грея». Ви ні на секунду не пожалкуєте, бо книга читається на одному диханні, і в ній зачіпаються такі питання та ідеї, які хвилюють багатьох!

Що стосується кіно за даним твором, варто згадати, що роман екранізувався більше 30 разів у різних країнах. Найбільш примітні роботи — це фільм «The Picture of Dorian Grey» 1973 року і більш новий варіант екранізації книги «The Picture of Dorian Grey» 2009 року. У фільмі 1973 року англійська мова більш легкий і доступний для розуміння, тому ми радимо його для перегляду. Фільм 2009 року може здатися трохи різким і відвертим, але таке саме твір Оскара Уайльда.

Читаємо Оскара Уайльда разом!

Отже, ви вирішили прочитати цю чудову книжку. Прекрасний вибір! Ми пропонуємо вам англо-російський варіант книги «Портрет Доріана Грея», який зробить читання на англійській мові більш зручним і легким.

Скачати Портрет Доріана Грея

Читаючи текст зліва англійською, ви в будь-який момент можете поглянути на колонку праворуч з російським перекладом. Таким чином, ви з легкістю і відразу зрозумієте незнайоме слово чи ціле речення.

Після прочитання глави або сторінки, не забувайте проводити словникову роботу, про яку ми згадували в статті про книгу Джорджа Оруелла. Також, аналізуйте прочитане, переказуйте коротенько те, що ви прочитали, і таким чином, ви отримуєте відмінну практику з англійської мови. А ваша візуальна і слухова пам’ять будуть працювати на вас!

Завантажте книгу на нашому сайті і отримуйте естетичне задоволення! Приємного вам читання!

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: