Освіта в США – дорого, але якісно і престижно

Система освіти в США визнана однією з кращих в світі. Навчання в Америці приваблює іноземних студентів можливістю вдосконалити знання англійської мови, високою якістю викладання, досвідом інтернаціональних комунікацій, безліччю затребуваних програм і блискучими кар’єрними перспективами. Вузи США займають перші позиції у міжнародних освітніх рейтингах.

999b249b574372452ee5f597c1e46a4a Освіта в США – дорого, але якісно і престижно

Зміст

 • Принцип системи освіти США
 • Дошкільна освіта
 • Шкільна освіта в США
 • Вища освіта для іноземців
 • Можливості безкоштовного освіти в США
 • Вартість навчання в США

Принцип системи освіти США

В Америці відсутня сувора єдина державна система освіти. Тут вона універсальна. Структура її визначається кожним штатом окремо. Тим не менш навчання в Америці відрізняється багатоступеневим характером. Освітня система країни представлена:

 • дошкільними установами для виховання дітей 3-5 років;
 • початковою школою, що включає 1-8 класи, де навчаються діти віком від 6 до 13 років;
 • середньою школою, де навчають дітей у віці 14-17 років, тут же приймають учнів у 9 клас і випускають їх після закінчення 12 класу з дипломами про закінчення середньої школи;
 • вищою школою, представленої коледжами з дворічним терміном навчання та подальшим здобуттям базової освіти, а також коледжі та університети, де студентів навчають 4 роки і привласнюють їм ступінь бакалавра;
 • магістратурою, що дає можливість продовжити освіту з отриманням можливості присвоєння вченого ступеня магістра (період навчання триває 2 роки);
 • завершальною сходинкою навчання тривалістю від 3 до 6 років, яка веде до отримання ступеня доктора філософії.

Дошкільна освіта

Головною метою підготовки дітей до школи в Америці є розвиток їх здібностей та прищеплення їм інтересу до навчання. Заняття (музикою, ліпленням, спортом), як правило, проходять в ігровій формі, діти так само легко засвоюють письмо і читання.

110f1ab11d2d21a67245ae52dba10d3f Освіта в США – дорого, але якісно і престижно

Батькам надаються на вибір такі дошкільні освітні установи, як ясла, дитячі сади і дошкільні центри державного або приватного типу.

У США є кілька приватних дитячих садів і для російських дітей, куди беруть малюків від 2 років.

Як тільки вихованці досягають п’ятирічного віку, вони переходять в старші групи дитячого садка, умовно вважаються нульовими класами початкової школи. Цей етап є перехідним, оскільки при проведенні занять вихователі плавно відступають від ігрової форми, все більше концентруючись на традиційній.

Читайте також:  Порядок розташування прикметників в англійській мові

У ряді штатів дітям після закінчення дошкільної освіти видають сертифікати спільних досягнень, які бувають необхідні для зарахування в школу.

Є ще в Америці так звані дошкільні лабораторії, що відкриваються при вищих педагогічних закладах. Ця дослідницька експериментальна база для підготовки майбутніх викладачів чудово обладнана, що створює оптимальні умови для повноцінного розвитку та виховання дітей. Такі відділи розраховані на малюків від 3 до 6 років.

Шкільна освіта в США

Три ступені шкільної освіти передбачають навчання у початковій школі, середній школі та вищій школі. Початкова школа (elementary school, grade schools, або grammar school) починається з обов’язкового навчання у нульовому класі, в якому дітей з п’ятирічного віку готують до школи. В початковій школі навчання здійснюється переважно за допомогою гри, щоб діти не втратили інтерес до навчання і знань.

Нерідко у початковій школі навчання будується на реалізації мистецьких проектів, проведення екскурсій, та інших розважальних форм навчання. Це пов’язано з впливом течії прогресивного освіти початку XX століття, яка передбачає навчання дітей за допомогою праці і повсякденних дій і вивчення їх наслідків.

В середній школі (middle schools, junior high schools, або intermediate schools) учні можуть вибирати предмети, але при цьому математика, англійська мова, фізкультура і світова історія — обов’язкові. Друга іноземна мова, мистецтво, технології можуть бути додатковими предметами. Крім того в середній школі починають розділяти учнів на потоки: звичайні і просунуті. В останній визначають тих учнів, які краще інших вчаться по даному предмету. Особливість так званих «почесних» класів в тому, що там швидше проходять матеріал і більше домашніх завдань.

З п’ятнадцяти років учні переходять у вищу школу (high school), яка включає як обов’язкові предмети, так і додаткові. Старшокласників протягом чотирьох років готують до вступу у вищі навчальні заклади. Математика та іноземні мови, а також історія і література — предмети, яким приділяють у цей період особливу увагу. Крім цього, учні можуть вибирати предмети за інтересами.

Читайте також:  Спеціальні питання в англійській мові

fe80f0391d6ce8fc9b5f74f9d250f503 Освіта в США – дорого, але якісно і престижно

Найпопулярніші школи в Америці це ” The Lawrenceville School (школа «Лоуренсевилль»), American Canyon High School (старша школа «Американський каньйон»), The Edwardsville Community Unit School District (об’єднана окружна школа Эдвардсвилля).

Вища освіта для іноземців

Навчання в США вважається однією з кращих у світі. На території країни сьогодні діють близько 4500 вищих навчальних закладів. Тривалість навчання на ступінь бакалавра становить 4 роки. Отримання ступеня магістра збільшує терміни навчання до 6 років. Більшість американських вузів і коледжів є приватними. Вартість навчання в залежності від престижу закладу та освітніх програм варіює від 30 000 доларів в рік і вище.

Найчастіше вищі навчальні заклади в США називаються коледжами, що часом вносить деяку плутанину. Після школи у абітурієнтів є можливість продовжити навчання в американських професійних коледжах (community colleges). У таких коледжах абітурієнти можуть пройти програму підготовки до здобуття вищої освіти та подальшого переведення в університети, а також освоїти професійно-технічні програми.

Перевага цих закладів у тому, що вони допомагають адаптуватися учням до американської системи навчання, пропонують більш спрощену схему надходження та вартість навчання в них порівняно невисока. Викладачі у професійних коледжах приділяють більше уваги студентам через їх невеликий чисельності, тому такий варіант дуже популярний не тільки серед американців, але і серед іноземних студентів.

Відучившись в професійних коледжах два роки, студенти можуть продовжити свою освіту в університетських коледжах США. Це триватиме ще чотири роки, після чого студенти отримують ступінь бакалавра.

e189c544edd77ebf64a588492c7abe5c Освіта в США – дорого, але якісно і престижно

Щоб отримати ступінь магістра студенту необхідно протягом двох років навчання в університеті написати наукову роботу з обраної ним теми і захистити дослідження.

Найвищу наукову ступінь — доктор філософських наук — присвоюють після проведення досліджень та захисту дисертації через три роки.

Найпрестижнішими коледжами і Університетами Америки є: Гарвардський університет, Єльський університет, Прінстонський університет, Стенфордський університет, Мічиганський університет, Амхерстский коледж, Група вузів «Сім сестер», Бард коледжі, Богословська школа Берклі, Військова академія берегової охорони США.

Можливості безкоштовного освіти в США

Платити за навчання в США може собі дозволити далеко не кожен. Тому багато хто шукає способи отримання безкоштовної освіти. Така можливість випадає при виплаті:

 • стипендій, які видаються за результатами досягнень учнів;
 • грантів, які надають в разі неможливості оплати за навчання;
 • фінансової допомоги, яку надає навчальний заклад.
Читайте також:  У чому різниця між receipt, bill та check?

Особливо популярні такі програми грантів на навчання в Америці, як програма Фулбрайта, програма стипендій Е. Маски і програма освітнього фонду AAUW.

Щоб отримати освіту в Штатах на безкоштовній основі, необхідно здати на високий бал тести (GRE, GMAT, SAT), підготувати високої якості мотиваційний лист, яке б доводило унікальність кандидатури на відбір приймальною комісією. Починати пошук стипендії або гранти для безкоштовного навчання потрібно за два роки до вступу, оскільки терміни подачі заявок, як відомо, мають свій дедлайн.

Видатним спортсменам може пощастити отримати шанс на безкоштовне навчання завдяки спортивним стипендій. Проте це унікальна американська допомога видається лише на 1 рік. Її можуть продовжити після закінчення сезону, але за умови, що спортсмен поліпшив свої результати.

У російських студентів є можливість навчатися у сша за програмою обміну студентами, заснованої на домовленості між навчальними закладами на проходження стажування або навчання протягом 1-2 семестрів з проживанням в містечках студентського типу або ж приймаючих сім’ях.

Вартість навчання в США

Слід зазначити, що вартість навчання в коледжах і університетах Сполучених Штатів доступна не всім бажаючим. Навчання в США коштує дуже дорого. Якщо навчання в середній школі безкоштовне (приватних шкіл всього 10%), то ціна в ВНЗ-і іноді дійсно дуже висока. Для кращого уявлення про те, наскільки дорого навчатися в Америці, нижче наводиться таблиця типів навчання і розцінок.

Тип навчанняВікТривалістьМінімальна вартістьСередня вартістьРівень англійської
Літній табір6-181-10 тижнів$ 699/тижнів$ 999/тижнівElementary
Мовні курси16+1-16 тижнів$ 350/тижнів$ 650/тижнівElementary
Середня освіта11-171-6 років$ 13,000/рік$ 30,000/рікIntermediate
Підготовка до вузу16-181 рік$ 16,000/рік$ 25,000/рікIntermediate
Бакалаврат17+4 роки$ 15,000$ 25,000−35,000/рікUpper-Intermediate
Магістратура20+2 роки$ 15,000/рік$ 25,000/рікUpper-Intermediate
Докторантура20+3-5 років$ 15,000$ 25,000/рікAdvanced

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: