Певний артикль в англійській мові: правила і приклади

Відчуваєте труднощі з артиклями? Не можете запам’ятати декілька правил? Ми обіцяємо розповісти все, що вам потрібно дізнатися про артиклях в англійській мові. Про те, як правильно застосовувати певний артикль в англійській мові, читайте в нашій статті!

opredelennyjj artikl v anglijjskom yazyke: pravila i primery4 Певний артикль в англійській мові: правила і приклади

Вступна за артиклям

Артиклі — одне з багатств англійської мови… і велика проблема для тих, хто говорить на інших мовах, де немає артиклів. Більшості російськомовних студентів, учителів англійську мову, досить важко зрозуміти категорію визначеності-невизначеності, якою оперують носії англійської… Потрібна справжня перебудова розуму, перенастроювання логіки.

Зате англійська давно позбувся складної системи відмінків і категорії граматичного роду, які зберігаються в російському і так лякають кожного, хто хоче його освоювати. І, можливо, саме ця трансформація з мови синтетичного переважно аналітичний допомогла англійської мови домогтися воістину унікального світового визнання.

Незважаючи на всі спрощення, правила вживання артиклів в англійській мові з ряду причин представляють складність для носіїв інших європейських мов. Для порівняння візьмемо пропозицію німецькою: «Da er_Botaniker ist, liebt er die Natur» («Будучи ботаніком, він любить природу») — і відповідне англійською: «Being a botanist, he is fond of nature». Як бачите, в англійському варіанті перед найменуванням професії є невизначений артикль, в німецькому — ні. І, навпаки, в англійській не ставляться артиклі перед такими іменниками, як «nature», а в німецькій на тій же позиції потрібен певний артикль.

opredelennyjj artikl v anglijjskom yazyke: pravila i primery5 Певний артикль в англійській мові: правила і приклади

Навіть між британським і американським англійським у цьому випадку є розбіжності. Так, американці зазвичай говорять про того, хто в лікарні, «in the hospital»; точно так само він міг би знаходитися у банку, «at the bank», або в парку, «in the park». Для британця це означає, що в місті існує одна-єдина лікарня або американець говорить про конкретну лікарні, яку він постійно відвідує. Британці скажуть, що хворий знаходиться «in hospital», дитина — «at school», а злочинець — «in prison». В їх розумінні, мова йде скоріше про профілі цих установ, а не про будівлі, в яких вони знаходяться. А от якщо ви просто зайшли в будівлю лікарні, школи або в’язниці, то ви at the hospital, at the school або at the prison — тут британці з американцями солідарні.

Ці приклади покликані показати, що артиклі в англійській мові — більш значуща частина мови, ніж здається на перший погляд. Вони — точні інструменти, що допомагають філігранно висловити англійською всі тонкі відтінки сенсу. У переважній більшості випадків використання артикля має чітке логічне обґрунтування. Розуміння цього може допомогти «замаскувати» нерідний англійська та покращити взаєморозуміння в ході розмови з носіями мови.

Відмінності артикля The від A

Давайте згадаємо дещо з теорії. A (an) — це невизначений артикль (indefinite article), він вказує на невизначений предмет, і підкреслює, що один предмет. THE — визначений артикль (definite article), він використовується, коли згадується що-небудь, вже відоме мовцем.

Розглянемо приклад:

— My father bought me a dog.
— Great! What colour is the dog?
The dog is black. And my mother bought me a book.

У першому реченні застосовується артикль А, так як собака згадується вперше, і співрозмовник ще нічого про неї не знає. В подальшому використовується артикль THE, так як обом промовистою стало зрозуміло про який собаці йде мова. В останньому реченні слово book також використовується з невизначеним артиклем, так як згадується вперше, людина ще не визначив, що це за книга.

Ще кілька прикладів:

Yesterday I got a letter. The letter was from my friend. — Вчора я отримав лист. Лист був від мого друга.

I am reading a newspaper. I bought the newspaper from the newsagent. — Я читаю газету. Я купив газету в продавця періодики.

Запам’ятовуємо правило: Якщо перед вами вимірюване іменник в однині, тоді використовуйте A, якщо даний предмет згадується вперше або він є невизначеним, несуттєвим. ТНЕиспользуется в тому випадку, якщо предмет вже згадувався до цього і відомий співрозмовникам.

opredelennyjj artikl v anglijjskom yazyke: pravila i primery6 Певний артикль в англійській мові: правила і приклади

Іноді, незважаючи на те, що щось згадується вперше, ми можемо зрозуміти з контексту, про що йде мова: коли дається додаткова інформація про предмет, пояснення, або коли це зрозуміло із самої ситуації. Розглянемо приклади з поясненнями:

I was at a party yesterday. — Я був на вечірці вчора.
(Мається на увазі якась вечірка, про яку ми ще нічого не знаємо)

I was at the party organised by my friend. — Я був на вечірці, яку організував мій друг.
(Ми розуміємо, про який вечірці йде мова)

He saw a woman in the corridor. — Він побачив якусь) жінку в коридорі.
(Про жінку не дається жодної додаткової інформації)

He saw the woman who lived next door to him. — Він побачив жінку, яка жила по сусідству.
(Ми розуміємо, що це за жінка)

He entered a door. — Він увійшов у двері.
(Він вступив в одну з дверей, ми не знаємо, в який саме).

He entered the door nearest to the stairs. — Він увійшов у двері, найближчу до сходів.
(Уточнюється, яка саме двері)

Визначений артикль The

Головне правило використання певного артикля в англійській зводиться до наступного: якщо ми використовуємо the, то говоримо про щось конкретне, специфічне, про те, що знайоме і нам, і нашому співрозмовнику. Синонім визначеного артикля можна вважати такі слова, як this, that.

В загальних правилах ми розповіли основні випадки використання артикля the тепер розглянемо безліч приватних випадків:

Визначений артикль the вживається з єдиними у своєму роді, винятковими об’єктами: the sun (сонце), the environment (навколишнє середовище), the internet (інтернет).

Зробити об’єкти унікальними допоможе прикметник у найвищому ступені: the tallest building (найвища будівля), the best singer (кращий співак), the most expensive car (найдорожча машина).

opredelennyjj artikl v anglijjskom yazyke: pravila i primery7 Певний артикль в англійській мові: правила і приклади

І завдяки словами only (єдиний), same (такий же), first (перший) об’єкти також стають унікальними: the same exam (той же іспит), the only person (єдиний чоловік), the first time (перший раз).

Yuri Gagarin was the first person in space. — Юрій Гагарін був першою людиною в космосі.

Щоб описати або вказати на групу об’єктів, якийсь клас в цілому, використовувати конструкцію «the + вимірюване іменник в однині».

The cheetah is the fastest animal in the world. — Гепард — найшвидше тварина в світі. (говоримо не про одному гепарді, а про вигляді тварин)
I play the piano. — Я граю на фортепіано.
I consider the telephone to be the most important invention. — Я вважаю, що телефон — це найважливіше винахід.

Також, говорячи про групи людей, використовувати конструкцію «the + прикметник». Зверніть увагу, що дієслово в цьому випадку буде у множині.

Наприклад: the young (молодь), the poor (малозабезпечені), the homeless (бездомні).

The young always argue with their parents. — Молодь завжди сперечається зі своїми батьками.

Ця ж конструкція використовується з прикметників, які закінчуються на-с?, -sh, -ese, якщо маються на увазі всі представники будь-якої нації.

Наприклад: the French (французи), the English (англійці), the Chinese (китайці).

The French are charming. — Французи чарівні.
The Vietnamese are very hard-working. — В’єтнамці дуже працьовиті.

Кажучи про всіх членів сім’ї як про групу людей, використовуйте визначений артикль the та прізвище в множині: the Joneses (Джонси).

Часто певний артикль the вживається з назвами:

  • будівель (готелі, кінотеатри, театри, музеї, галереї, ресторани, паби) — the Plaza hotel (готель «Плаза»), the Odeon (ресторан «Одеон»), the Kremlin (Кремль), the Red Lion pub (паб «Червоний лев»);
  • газет (артикль — частина назви і пишеться з великої літери) — The Times (газета «Таймс»), The Guardian (газета «Гардіан»);
  • спортивних подій — the FIFA World Cup (чемпіонат світу з футболу);
  • історичних періодів і подій — the Bronze Age (бронзовий вік), the Vietnam War (війна у В’єтнамі);
  • відомих кораблів, поїздів — the Mayflower (корабель «Мейфлауэр»);
  • організацій, політичних партій, установ — the Red Cross (Червоний Хрест), the Democratic Party (Демократична партія);
  • з тими назвами, в яких є прийменник of — the Leaning Tower of Pisa (Пізанська вежа), the University of Cambridge (Кембриджський університет)

Визначений артикль the також вживається з деякими географічними назвами:

  • з країнами, які у назві містять слова states (штати), kingdom (королівство), federation (федерація), republic (республіка), emirates (емірати) — the United States of America (Сполучені Штати Америки), the United Kingdom (Великобританія), the Dominican Republic (Домініканська Республіка), the Russian Federation (Російська Федерація);
  • з назвами річок, морів, каналів, океанів, пустель, груп островів, ланцюжків гір: the Amazon (Амазонка), the Maldives (Мальдіви), the Black Sea (Чорне море), the Sahara (Цукру), the Panama Canal (Панамський канал).

Зі словами theatre (театр), cinema (кіно), radio ” (радіо), коли ми говоримо про проводження часу.

I often go to the cinema with my friends. — Я часто ходжу в кіно з друзями.

Важливість артикля

Пора підвести підсумок: правил вживання і не вживання артиклів в англійській мові незліченну кількість. Ми не ставимо собі за мету переписати підручник граматики від і до. Наша мета — пояснити загальні принципи, допомогти побачити різницю між конкретним предметом і невизначеним, навчитися правильно розуміти контекст і вживати потрібний артикль.

Адже якщо ви не дотримуєтесь правил, використовуєте невірний артикль, то ваші пропозиції будуть звучать дивно. У російській мові можна провести аналогію з відмінками і склонениями: не знаючи їх, ви говорите, як китайський хлопчик, корпящій над підручником російської мови «Ми хотіти купити білий кросівка».

Правила, описані в статті, — загальні. Чим вище ви піднімаєтеся у вивченні мови, заробляючи новий рівень, тим більше перед вами буде відкриватися можливостей, щоб зрозуміти ті чи інші тонкощі вживання артиклів.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Вчити англійську: Англійська мова онлайн