Певний артикль в англійській мові правила

Привіт всім! В кожній мові є свої правила, які піддаються логіці і поясненню, а є винятки, які підкоряються тільки зубріння. Якщо ваша рідна мова — російська, а ви вивчаєте англійську, то вам дуже пощастило. Вам доведеться вчити набагато менше правил. Вивчаючи неправильні або модальні дієслова, можливо, ви не погодитеся зі мною. Але повірте мені, в англійській правил і винятків набагато менше, ніж російською.

opredelennyjj artikl v anglijjskom yazyke pravila24 Певний артикль в англійській мові правилаПевний артикль

Безліч випадків використання, наприклад, артиклів в англійській мові можна звести до декільком базовим правилам, а в інших випадках необхідно навчитися знаходити логіку цих самих правил. Ну, а решту, звичайно, доведеться просто завчити напам’ять :). У цій статті я розповім вам про основні правила вживання певного артикля (the Definite Article) в англійській мові.

Вам вже відомо з попередніх уроків, що в англійській мові є два типи артиклів: неозначений (a/an) і певний (the), виражений даної єдиною формою. Індивідуалізує «The», як і певний, походить від староанглійського мовою, де він виконував функцію вказівного займенника «that» (цей, той).

Вказуючи на що-небудь або кого-небудь, ви позбавляєте мова від всякої невизначеності, і співрозмовник одразу ж зрозуміє, про що ви говорите. «The» тому і називається певним, що при його вживанні відразу зрозуміло, про який предмет, людину або подію йде мова: The sandwich on the table (визначає конкретну книгу, що лежить на конкретному столі).

Таким чином, Definite Article застосовується іноді, коли особа або предмет, про який згадується, відомий і слухав, і мовця (раніше згаданого в розмові, навколишнього оточення, контексту): It is a table — це стіл. The table is at the wall — стіл стоїть біля стіни.

Базові правила вживання певного артикля

Той факт, що Definite Article походить від вказівного займенника, визначає основні правила його вживання. «The», на відміну від «a/an, може використовуватися у будь-якому числі і поміщатися перед всякими іменниками. Але в якій ситуації? Отже, певний артикль застосовується:

 • Єдиними у своєму роді предметами: The Moon moves around the Earth. — Місяць рухається навколо Землі.
 • Предметами, у яких є визначення: The boy that has stolen a picture, was caught. — Хлопчика, який вкрав картину, спіймали. (Якого хлопчика? — вкрав картину)
 • Об’єктами з обмеженою колекції або групи: The wheel of the lorry was missing. — Колеса вантажівки не було. (Одного з 4-х або 6-ти коліс вантажівки не було).

opredelennyjj artikl v anglijjskom yazyke pravila25 Певний артикль в англійській мові правилаАртикль The

Це основні правила вживання Definite Article.

А взагалі спробуйте зробити так: перед іменником поставте займенник «цей» або «той». Якщо сенс речення або фрази не зміниться, то сміливо ліпіть «The», а якщо зміниться, то перед неисчисляемым сущ. в од. ч. ставимо a/an, а якщо це іменник у множині, то артикль взагалі не ставимо! Легко і просто! Але правила все потрібно знати, тому продовжимо.

Інші випадки використання певного артикля

Definite Article застосовується в наступних випадках:

 • Повторно згаданий об’єкт або явище: The woman was beautiful
 • Вказує на ознаку особи чи предмета: This is the house that Jonathan built
 • Коли хто чи що мається на увазі зрозуміло по ситуації: The lesson is over
 • Виражається чудовим прикметником: This is the shortest way to the mountain
 • Виражається власним ім’ям: the London road
 • Перед порядковим числівником: He missed the first beams of the sun
 • Перед словами (їх потрібно запам’ятати): same, last, next, right, main, upper, only, left, previous, central, following, very, coming, wrong
 • Вживання з дієприкметниками та прикметниками, які перетворилися в іменники в значенні множини: the young — молодь, the old — старики
 • Називається прізвище у мн.ч. (в значенні всі члени родини): The Sidorovs are at home
 • Коли позначаються моря, острови, гірські масиви, пустелі, річки, готелі, театри, яхти, а також при їх узагальненні: i’m taking a trip to the Black Sea
 • Коли йдеться про, єдиному в даній обстановці, об’єкті: The teacher is in the classroom
 • Назва сторін світу: the North, the south, the West, the east
 • Істот. в од. ч., які позначають цілий клас чого-небудь, тобто узагальнюються: The ostrich is a bird
 • Якщо йдеться про честь речовини: the tea on the table. Мається на увазі чашка чаю
 • Після слів: some of, each of one of, all, most of, many of, both of: Give me one of the books

Це все правила використання певного артикля в англійській мові.

Про вживання стійких ідіом з артиклями, ви зможете дізнатися з будь-якого граматичного довідника, а всі інші випадки в логічній послідовності і за її законами викладені вище. Мова — логічний предмет, тому включайте логіку, заучуйте нечисленні винятки, і тоді застосування артиклів англійської мови вам піддасться!

До скорої зустрічі на сторінках нашого сайту!

Визначений артикль the

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: