Підготовка до toefl: поради, методики та посилання

Потрібна підготовка до TOEFL? Звичайно, можна піти на особливі курси, але, якщо у вас достатньо самодисципліни і мотивації, ви можете підготуватися до іспиту самостійно, адже в Інтернеті є безліч ресурсів з потрібною інформацією на цю тему. Поради, завдання, пробні тести і навіть живе спілкування з іншими учнями.

podgotovka k toefl: sovety, metodiki i ssylki8 Підготовка до toefl: поради, методики та посилання

 • Ресурси для підготовки
 • Що таке TOEFL

  TOEFL (Test of English as a Foreign Language) — це стандартизований тест на знання англійської мови як іноземної, який вам доведеться здавати, якщо ви бажаєте навчатися в зарубіжному вузі англійською мовою (популярний в США, Канаді, а також в Європі та Азії). Сьогодні найбільш кращим у багатьох вузах вважається інтернет-версія іспиту (TOEFL iBT), до якого готувалася і я.

  Іспит складається з чотирьох частин: Reading, Listening, Writing і Speaking. До кожної з них необхідно готуватися окремо.

  «Потрібно готуватися до іспиту, якщо я вільно розмовляю англійською?» Такого роду питання я час від часу чую від знайомих. І моя відповідь завжди «так».

  podgotovka k toefl: sovety, metodiki i ssylki9 Підготовка до toefl: поради, методики та посилання

  TOEFL не можна порівняти ні з одним іспитом з англійської, який ми здавали в школі, вузі чи на курсах. У нього своя структура, специфічна логіка і завдання. Крім того, окрему увагу потрібно приділити і словниковим запасом, так як завдання іспиту включають тексти на теми з різних сфер, наприклад, історії, біології, географії і т. п.

  Саме тому ваш результат у величезній мірі залежить не від загального знання англійської (хоча у вас повинен бути хороший рівень), а від того, наскільки добре ви підготувалися саме до цього іспиту.

  За один місяць до TOEFL

  Один місяць — це досить мало часу для підготовки до такого складного тесту, як TOEFL, тому ви повинні працювати в режимі «інтенсиву» і займатися як мінімум 4 рази на тиждень. Радимо записатися на прискорений курс або найняти досвідченого репетитора, щоб не витрачати час на самостійне ознайомлення з усіма тонкощами тесту.

  Хоча часу у вас не дуже багато, не намагайтеся зубрити все підряд, але постарайтеся тренуватися виконувати всі типи завдань TOEFL як можна частіше. Ваше завдання — добре простудіювати граматику і розширити свій словниковий запас, оскільки вам не вистачить часу на підвищення вашого рівня володіння англійською мовою. Застосовуйте час з розумом: підбирайте завдання, які дозволять вам розвивати відразу кілька навичок.

  Почніть з підготовки до розділів «Читання» і «Лист». Як ми говорили вище, ці дві секції відмінно доповнюють один одного.

  Вчіться читати на швидкість і розуміти прочитане і розширюйте свій словниковий запас. Вивчіть лексику, яка часто зустрічається в TOEFL.

  Пишіть есе на базі текстів, які ви використовували для підготовки до секції «Читання». Навчитеся складати план есе, який допоможе вам заощадити час на тесті. Приділіть пильну увагу граматиці, тому що вона відіграє важливу роль у всіх завданнях.

  Читайте також:  Теперішній час дієслова в англійській правила Present Tense

  У розділах «Аудіювання і Читання оцінюється ваше вміння донести свою думку до співрозмовника і розуміти сказане. На цьому етапі не слід хвилюватися про вимові (немає часу!). Замість цього максимально використовуйте свої пізнання в граматику і словниковий запас. Слухаючи лекції або дискусії онлайн, робіть нотатки та розповідайте своєму уявному одному про те, що почули. Перефразуйте почуте, робіть з нього вичавки, записуйте і повторюйте ключові слова лекції. Використовуйте доступні вам ресурси повністю — і, якщо є можливість, найміть репетитора, який допоможе вам розвинути навички говоріння та слухання.

  Якщо ви хочете готуватися до тесту всього за тиждень, то, напевно, дуже впевнені у своїх силах. Звичайно, буває по-всякому, і не все можна передбачити.

  Якщо у вас залишився всього тиждень, купіть офіційний підручник для підготовки до TOEFL онлайн і будьте готові викластися на повну. Схема такої підготовки схожа на ту, яку застосовують з запасом часу на півроку — але тут доведеться вивчити за день усе, на що краще відвести місяць. Природно, доведеться займатися кожен день.

  • У перший день потрібно швидко познайомитися з форматом тіста, згадати граматику і пройти тренувальний іспит, для того щоб швидко отримати поради професіоналів для поліпшення своїх результатів.
  • У другий день займайтеся вправами на читання з підготовчого підручника TOEFL.
  • У третій день робіть завдання на аудіювання, користуючись даними з підручника.
  • В четвертий день зробіть упор на говоріння і запис своїх відповідей на різні питання (тематику усної частини можна знайти як у підручнику, так і онлайн).
  • 5 і 6 дні займіть листом. Тут потрібно виділити цілих два дні, оскільки на есе йде набагато більше часу, ніж на всі інші завдання. Переконайтеся, що ваші знання граматики і лексики знаходяться на належному рівні. Пишіть, скільки зможете. Попросіть кого-небудь прочитати ваші есе і пояснити помилки.
  • Сьомий день піде на перегляд ваших записів і останній тренувальний тест.

  Вам дуже знадобиться підручник, а також друг, який допоможе вам готуватися до TOEFL.

  ТОП-5 порад

  TOEFL перевіряє знання вашої мови. Краще витратити час на те, щоб простудіювати граматику, почитати тексти англійською, подивитися відео. Не треба витрачати час на те, щоб прочитати багато книг і посібників як здати TOEFL. Якщо у вас маленька рівень мови, рекомендую готуватися до TOEFL там, де нею розмовляють. Так у вас вийде здати TOEFL на максимальний бал.

  podgotovka k toefl: sovety, metodiki i ssylki10 Підготовка до toefl: поради, методики та посилання

  Початок

  Перше, що ви робите — визначаєте рівень, який вам потрібен в університеті. Пишіть practice-тест, дивіться, яка у вас різниця між цими 2 рівнями. Постарайтеся цей practice-тест написати максимально уважно, щоб оцінити свої сили. І потім просто починайте багато-багато разів проходити кожну з частин. Починайте з тієї частини, яка у вас найгірше виходить. У мене найгірше виходив speaking та reading, тому я почала з reading.

  Reading

  Як тільки перед вами з’являється текст, прочитайте перше речення кожного абзацу, щоб зрозуміти, про що вам належить читати. Відразу зрозумієте, якого типу питання вам можуть задати, просто ознайомтеся. Це приблизно одна-дві хвилини. Ваше завдання в TOEFL reading — не засвоїти текст від початку до кінця, а відповісти на питання. Тому подивилися текст швиденько і приступаємо до питань. Перше найважливіше, що потрібно знати: питання все йдуть по порядку. Тобто у вас перше запитання буде в першому абзаці, другий у другому. Ніколи не буде перескоків, там, перше питання було в останньому абзаці, і так далі. Все йде по порядку.

  Читайте також:  У чому різниця між zero і nil?

  Listening

  Далі з приводу частини listening — основний рада по цій частині — спробуйте записати все максимально, але при цьому уважно слухати текст. Краще ви запишете менше, ніж почуєте кожну деталь, чим ви будете записувати пропустіть якісь важливі моменти з тексту. У мене таке було, коли я пару раз практикувалася, я щось дописую, в цей момент я втрачаю важливу інформацію.

  podgotovka k toefl: sovety, metodiki i ssylki11 Підготовка до toefl: поради, методики та посилання

  Важливо робити записи, але уважно слухати текст. Можу сказати з досвіду, своїми нотатками при відповіді на запитання я майже не користувалася. На кожний 4 питання я тільки користувалася нотатками, інші питання настільки інтуїтивні і прості, що якщо ви уважно слухали текст, то вам буде зрозуміло, як на них відповісти. Там немає ніяких хитромудрих питань як в reading, коли потрібно що-то там додумати, дорозуміти, там досить такі питання в лоб. Тобто спочатку там вчитель говорить: «ми почнемо з тіста, а потім будемо проходити тварин в Африці», то питання буде типу такий: «з чого розпочався урок?». Ви відповісте, що з того, що діти написали тест.

  Speaking

  Пересуваємося далі — частина speaking. Цю частину я найбільше боялася, тому що я подивилася, послухала приклади відповідей, як люди відповідають на найвищі бали, і я зрозуміла, що так в житті я ніколи не скажу. Я б сказала, що Speaking зайняв основою частину мого часу при підготовці до TOEFL. Коли я читала різний аналіз студентів, там знижували бали за те, що він говорив із зволіканням і недостатньо круто розкрив свою думку. Я думала, що speaking буде моя найбільша проблема, хоча говорила абсолютно спокійно і вільно. Як я зрозуміла, навіть у носіїв мови викликає подив ця частина, тому єдине, що можу порадити — це практикуйтеся максимально.

  podgotovka k toefl: sovety, metodiki i ssylki12 Підготовка до toefl: поради, методики та посилання

  Я своїй молодій людині постійно, коли ми кудись їхали, говорила, що давай мені будь-яку тему, я буду називати тобі дві причини, чому ти не любиш рок-музику, чому ти, не знаю, не хочеш поїхати в Антарктиду жити. Якісь такі абсолютно в лоб теми, які ви ніколи особливо і не обговорюєте.

  Просто потрібно бути готовим до цього процесу, коли ви придумуєте абсолютно ідіотські причини, тому що в житті ви навіть ніколи не думали на ці теми. Взагалі творці TOEFL рекомендують не брехати, тому що це чути з голосу, ви починаєте запинатися. Я вважаю, що брешіть, придумуйте, головне, назвати ці нещасні дві причини для відповіді на перше питання і на другий. Головне — висловити свою думку максимально зрозуміло.

  Читайте також:  У чому різниця між fast, quick і rapid?

  Writing

  У першій частині writing у вас буде текст, який ви прочитаєте, послухаєте лекцію професора, запам’ятайте, що професор буде заперечувати все, що ви прочитали в тексті.

  Наприклад, тексті буде написано, що мобільний зв’язок — це погано, тому що там є випромінювання, тому що люди менше спілкуються наживо та ще якийсь аргумент. Професор, у свою чергу, скаже, що мобільний зв’язок — це круто, тому що можна спілкуватися з усіма, з будь-якої точки світу. Загалом, кожен абзац тексту він буде заперечувати. Ваше завдання просто розповісти про це.

  podgotovka k toefl: sovety, metodiki i ssylki13 Підготовка до toefl: поради, методики та посилання

  І останні есе — це вільна тема, такий важливий момент, у вас повинно бути більше 500 слів, тобто постарайтеся свій текст збільшити, і перевірити, що б у вас не було дурних помилок — не треба чикати ваш текст розумними словами, в яких ви сумніваєтеся, краще писати просто, але правильно, краще уникати помилок.

  Уникайте скорочень, тобто «don’t» Ви пишіть «do not», «haven’t» ви пишете «have not», тому що це все-таки академічні стандарти, і не потрібно в текстах ніяких панібратства, будь-то «lol» або якихось фраз. Повинно бути академічне есе, яке уявіть, що буде читати професор, не один — якесь неформальне особа, тому пишіть максимально формально. Текст ділите на абзаци — п’ять абзаців. Слідкуйте за тим, щоб вони були приблизно одного розміру, тому що кожен абзац — це ваша окрема думка, і якісь ваші роздуми на цю тему. Якщо якісь абзаци надто короткі, вони, швидше за все, напишуть, що недостатньо розвинув думку в цьому короткому абзаці.

  Ресурси для підготовки

  podgotovka k toefl: sovety, metodiki i ssylki14 Підготовка до toefl: поради, методики та посилання

 • GoodluckTOEFL — на цьому ресурсі ви знайдете всю необхідну інформацію про іспит, починаючи з організаційних питань і закінчуючи структурою і особливостями кожної з чотирьох частин TOEFL.
 • Learn4Good — справжнє джерело безкоштовних практичних завдань для самостійної підготовки. На сайті зібрані як базові поради, так і вправи по структурі іспиту та словниковим запасом.
 • NoteFull — відмінний ресурс з відеоуроками для підготовки до TOEFL. За деякі з них потрібно платити гроші, але на сайті також є і безкоштовні уроки. Крім того, ви можете отримати рекомендації та поради від викладача.
 • Toeflgoanywhere — завдання, кросворди, головоломки, відеоуроки від творців TOEFL. Крім того, у ресурсу є своє співтовариство, де можна знайти партнерів для спільної підготовки і спілкування.
 • Engvid — це величезний ресурс з відеоуроками з англійської мови, в тому числі є розділ для підготовки до TOEFL.
 • Зовсім не обов’язково використовувати всі перераховані сайти, але деякі з них можуть стати гарним доповненням до вашої підготовки, як це було у мене.

  Є чим доповнити список? Діліться посиланнями і своїм досвідом в коментарях.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: