Підготуватися до ЄДІ з англійської за місяць

Зараз, в кінці весни, у цих Інтернет-ресурсів є шанси побити всі рекорди популярності. Мова йде про сервіси, які допомагають випускникам готуватися до швидкої здачі ЄДІ. Крім основних предметів, в цьому році викликає особливий інтерес англійська мова. Чи зможе кожен охочий, користуючись цими ресурсами, підготуватися до нього за місяць?

Час перевірки знань

Не варто будувати ілюзій. Вивчити англійську мову з нуля по скайпу — майже нездійсненна фантастика. Але ще залишається час для інтенсивної підготовки, яка допоможе підтягти рівень знань.

Звичайно, якщо випускник вибрав цей іспит, він, швидше за все, розуміє, на що йде. Перед цим були місяці підготовки — на шкільному рівні або навіть на курсах. А тепер саме час систематизувати знання і перевірити себе.

Простіше і зручніше усього користуватися тестовими завданнями, аналогічними тим, які будуть на іспиті. Звичайно, це потрібно не для того, щоб завчити відповіді. Вирішуючи тести, можна зрозуміти, як формулюються екзаменаційні питання. Це допоможе швидше зорієнтуватися на іспиті. А головне — визначити свої слабкі місця.

Простий тест. Всі слова на картинці зрозумілі? Якщо так — сміливо можна переходити до більш складного етапу.

podgotovitsya k egeh po anglijjskomu za mesyac112 Підготуватися до ЄДІ з англійської за місяць

Отже, перший Інтернет-ресурс, покликаний допомогти при підготовці — Яндекс.ЄДІ. Він створений саме для перевірки знань та ознайомлення з форматом питань для Єдиного іспиту. На ньому представлені демо-версії тестів ЄДІ і ДПА. Всі вони розроблені експертами в повній відповідності з вимогами Міністерства освіти і науки РФ.

У розділі сервісу «Англійська мова» є дві частини: «Читання» та «Граматика і лексика». «Читання» містить два типи запитань. Перший тип — так зване встановлення відповідності. Наприклад, перше питання містить невеликі тексти і заголовки. Потрібно зрозуміти, який заголовок відноситься до якогось тексту. У другому питанні слід розмістити за текстом запропоновані фрагменти фраз. Ще сім завдань вимагають прочитати текст, а потім відповісти на питання за нього. Правильна відповідь вибирається з чотирьох запропонованих.

В цих завданнях корисно вміти швидко «схоплювати» основні думки тексту. Не варто занадто скрупульозно розбирати пропозиції, намагаючись їх повністю перевести. Як показує досвід, достатньо розуміти близько 20% слів, щоб скласти уявлення про зміст тексту. Важливо вловлювати контекст, розуміти, запам’ятовувати зміст прочитаного.

Для розділу «Граматика та лексика» згодиться теорія. У 13 завданнях необхідно поставити слово в потрібну граматичну форму. Ще сім пропонують тексти з пропущеними словами у реченнях. Необхідно вибрати з чотирьох варіантів слово, що підходить за змістом.

Над відповідями можна думати скільки завгодно. Це ще не іспит, час не обмежена. Будь-яке незрозуміле завдання можна пропустити, або відразу перейти до відповідей. Але все-таки краще спочатку спробувати самостійно охопити якомога більше питань. Тоді результат тесту буде об’єктивною оцінкою поточного рівня підготовки.

Після закінчення тесту видається список всіх пройдених питань з результатами і правильними рішеннями. Проаналізувавши їх, потрібно визначити для себе, що необхідно повторити або заново опрацювати. Іноді причиною помилки може стати неправильне розуміння питання. В цьому випадку потрібно спробувати зрозуміти логіку завдання.

Тренуватися за допомогою цього сервісу можна не тільки за комп’ютером. Існує мобільний додаток ” Яндекс. ЄДІ під Android. Для його роботи не потрібно підключення до Інтернет. Так що при наявності смартфона або планшета можна готуватися в будь-який час, в будь-якому місці.

Щоб спробувати свої сили прямо зараз, досить клацнути по картинці нижче.

podgotovitsya k egeh po anglijjskomu za mesyac113 Підготуватися до ЄДІ з англійської за місяць

Як навчитися слухати і говорити

Вищеописаний сервіс може допомогти у підготовці до двох розділів іспиту. Тим, які пов’язані з навичками читання і знанням теорії. Але залишаються ще два важливих області — «Аудіювання» і «Говоріння».

Для виконання завдань на аудіювання потрібно вміти сприймати англійську мову на слух. На жаль, шкільна програма часто досить слабо розвиває цей навик. Частково може допомогти перегляд фільмів англійською, прослуховування аудіокниг або навчальних дисків. Але краще все — займатися з учителем, який зможе забезпечити повноцінне спілкування. Дуже важливо присвячувати вправам на аудіювання хоча б трохи часу щодня. Важливий момент — не варто намагатися перевести в розумі кожну почуту фразу. Тут діє те ж правило, що і при читанні — потрібно сприймати не слова, а сенс.

Одне з найістотніших нововведень цього року — додавання усної частини до іспиту з англійської. Її поки що не зробили обов’язковою. Але ті, хто наважиться здавати «Говоріння» можуть заробити додаткові 20 балів. За письмову частину можна отримати тільки 80. Так що 100 балів — результат тільки для тих, хто виконає обидві частини. Але головна складність в тому, що відповідати доведеться не перед екзаменатором, а перед комп’ютером. Відповідь буде записаний, а потім його розгляне екзаменаційна комісія.

Як же підготуватися до «розмовною» розділів іспиту? Швидше і простіше всього за допомогою хорошого репетитора. Навіть тим, хто відвідує курси, є сенс провести з ним кілька занять. Адже індивідуальне спілкування з учителем може за найкоротші терміни покращити володіння мовою. А слабкому учневі репетитор допоможе швидше вийти на достатній рівень.

Знайти відповідного репетитора не так просто. Зазвичай при його пошуку спираються на три критерії: час, гроші, результат. Вчитель, який має досить високу кваліфікацію, зазвичай просить чималу оплату за свої послуги. А навчання у недосвідченого репетитора за символічну плату може бути особливо ефективним. Крім того, є шанс знайти гарного вчителя, але за тридев’ять земель. А потім витрачати багато часу, добираючись до нього.

Всі ці проблеми витончено вирішує Інтернет. А саме — що стало популярним в останній час навчання англійської мови по Skype.

Для підбору репетитора зручно скористатися платформою Preply. На офіційному сайті компанії Preply.com представлена величезна база викладачів різних мов. З них — близько 2700 репетиторів для вивчення англійської мови по скайпу. Вибрати підходящого вчителя можна, вивчивши інформацію, зазначену у його профілі. Наприклад, учням-початківцям підійдуть викладачі, які спеціалізуються на роботі зі школярами. А для більш «просунутих» може бути корисним спілкування з носіями мови.

При виборі можна спиратися також на ціну занять, підбираючи найбільш прийнятний варіант. При цьому не варто думати, що більш низька ціна означає більш слабке навчання. Вартість уроків може залежить від багатьох факторів. Але в будь-якому випадку заняття буде якісним і комфортним.

podgotovitsya k egeh po anglijjskomu za mesyac114 Підготуватися до ЄДІ з англійської за місяць

У цього підходу є безліч переваг:

  • Можна досить швидко знайти відповідного репетитора, вказавши необхідні параметри. Наприклад, бажану вартість навчання, рівень учня, його вік.
  • Популярність і успішність репетитора можна зрозуміти по його рейтингу на сайті.
  • Учитель може зв’язатися з учнем у будь-який час, не витрачаючи часу на дорогу. Викладач і учень можуть жити навіть в різних містах чи країнах.
  • Економія коштів. По-перше, не потрібно витрачатися на дорогу. По-друге, вартість уроків з викладачами з невеликих міст нерідко менше, ніж з репетиторами з великих.
  • Займаючись з репетитором по Skype, випускник набуває навичок спілкування з комп’ютером. Це стане в нагоді на іспиті. Аудіювання проводиться через колонки або навушники, «Говоріння» записується на мікрофон.
  • Платформа Preply гарантує якість послуг і надійність оплати. Якщо учневі не підійшов репетитор або урок не відбувся, гроші будуть повернуті. Або наступне заняття з іншим репетитором буде безкоштовним.

Нинішні інтернет-технології забезпечують більш гнучкий формат навчання. Вони надають учневі право вибору викладача, а також час і місця занять. А регулярні перевірки знань на спеціальних ресурсах допоможуть пройти іспит в тестовій формі. Це допоможе визначитися з пробілами в знаннях, що дасть можливість підготуватися на більш якісному рівні.

Довідка про компанії:

Preply.com — маркетплейс для підбору онлайн – і локальних репетиторів по вивченню іноземних мов. З 2013 року компанія надає послуги на ринках Росії, України, Білорусії, Казахстану та Польщі. На 2015 рік Preply.com планують зайти на нові ринки Німеччини і Бразилії.

Яндекс. ЄДІ — спеціальний сервіс, створений з метою надання доступу до екзаменаційних білетах з ЄДІ і ДПА з таких дисциплін, як математика, російська мова, іноземні мови, фізика, хімія, біологія, географія, інформатика, історія, література та суспільствознавство.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: