Пишемо і читаємо дати англійською мовою

Доброго дня! Продовжуємо вивчення такої обширної теми, як англійські числівники. Навіть якщо ви досить непогано володієте мовою, ви можете відчувати труднощі, коли треба назвати або написати якісь числа. Сьогодні ви дізнаєтеся, як правильно назвати і писати дати по-англійськи, щоб грамотно висловлюватися і не допускати помилок при спілкуванні з носіями.

pishem i chitaem daty na anglijjskom yazyke44 Пишемо і читаємо дати англійською мовою

Дуже важливо вірно вимовити такі дані, щоб не виникало різних помилок при спілкуванні, написанні або заповненні документів. Називаючи дату по-англійськи необхідно використовувати порядкові числа з артиклем «the», а перед назвою місяця ставиться прийменник «of»:

 • Бачимо — July 1, говоримо — the first of July;
 • бачимо — May 22, говоримо — the twenty-second of May.

Це в британському варіанті.

В американському ж варіанті першим пишеться і читається не число, місяць, також не вживається артикль «the»:

 • Бачимо — 5/12, говоримо — May twelfth;
 • бачимо — 9/ 26, говоримо — September twenty sixth.

Тому будьте уважні при проголошенні дат, виходячи з того, хто ваш співрозмовник. Місяці з довгими назвами зазвичай на листі скорочують: Лютий — Feb, Квітень — Apr, October — Oct.

Варто враховувати, де і в якій країні ви вимовляєте або прочитаєте цифри. Так, дати, які записані тільки цифровим позначенням, що в британському та американському варіанті по-різному читаються. Британці, як і ми, починають з дня, а жителі США — з місяці. Приміром, 5.9.2012 а Великобританії буде означати 5 вересня 2012 року, а в Північній Америці — 9 травня 2012 року. До того ж у США прийнято наступне написання дат: 05/09/12.

Як правильно назвати рік?

На відміну від російської, роки в англійській позначають не порядковими, а кількісними числівниками: 1904 — nineteen four або nineteen hundred and four. Як правило, слово «year» після назви року не використовують у мовленні і не пишуть, але іноді може застосовуватися в написанні перед ним: у 1985 р. — in the year nineteen eighty five.

Якщо вам потрібно назвати якийсь рік, то його прочитання також поділяється на два блоки по два числа (1945 = 19/45), кожне з яких прочитується окремо, а «нуль» вимовляється як «oh», а не «zero»: 1985 — nineteen eighty five, 1603 — sixteen oh three. У неофіційному спілкуванні або написанні рік може скорочуватися до апострофа та останніх двох цифр: the summer of ’89 – літо 89 року (1989 року).

І ще пару слів про англійських дати:

 • З 2000 по 2009 роки не ділять цифри по групах, вони пишуться і вимовляються як звичайні числа: 2001 – two thousand and one, 2004 — two thousand and four
 • А роки, починаючи з 2010 року, можуть мати два варіанти прочитання: 2011 — twenty eleven / two thousand and eleven
 • Говорячи про десятиліттях, вживаються кількісні числівники з певним артиклем «the» і в множині: the 90th — the nineties або the вісімнадцять fifties — the 1850-х
 • Століття, найчастіше, прописують з прописної букви і повністю: the seventh century — сьоме століття, але можливий і такий варіант: the ninetheen hundreds — дев’ятнадцяте століття.

Як запитати дату на англійській мові?

Запитуючи про цікавить вас день, можна використовувати такі конструкції:

 • What date is your birthday? (Коли ти народився?)
 • What’s the date today? або what’s today’s date? (Яке число сьогодні?)
 • What date is Thanksgiving Day? (Коли День Подяки?)

Відповідаючи на запитання, ми вживаємо «it’s»: it’s February the third.

pishem i chitaem daty na anglijjskom yazyke45 Пишемо і читаємо дати англійською мовою

Говорячи про час, то воно вимовляється англійською так:

 • 2.05 — five (minutes) past two
 • 8.10 — ten (minutes) past eight
 • 11.15 — eleven fifteen
 • 1.35 — twenty-five (minutes) to two, one thirty-five
 • 10.45 — (a) quarter to eleven, ten forty-five

Як бачите, час можна вимовити різними способами: години, хвилини, хвилини — past/to — годинник. «Past» (Після) застосовують для позначення ділень години від 0 до 30 хв, а «to» (до) використовують, щоб позначити час від 30 хв. до 59 хв. Це стосується чисто англійського варіанту, а американці частіше вживають слова «after» (quarter after nine) і «of» (ten minutes of twelve).

Вміти вірно писати англійські дати дуже знадобиться вам у подальшому вивченні мови і при спілкуванні з носіями.

Успіхів!

P. S. Відео на тему what’s the date?

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: