Після келиха міцного вина ми краще говоримо англійською

vino Після келиха міцного вина ми краще говоримо англійською

Помірне вживання міцних напоїв на святах здатне надати допомогу у розмові з іноземцем. Чому після келиха вина ми краще говоримо англійською?

Знижує алкоголь емоційний фільтр?

Медики застерігають від того, що щоденне зловживання алкоголем стає причиною порушень когнітивних і рухових функцій, які проявляються погіршенням пам’яті, уваги і ходи. Чому тоді багато хто стверджує, що під градусом простіше знайти точки дотику з такими людьми, яких неможливо зрозуміти у звичайному тверезому стані? І чи дійсно алкоголь допомагає зупинити деякі механізми, що блокують сприйняття іноземної мови.

Згідно теорії арабських лінгвістів, у людини є «афективні» (емоційні) фільтри, що перешкоджають або допомагають освоїти нову мову. Володіючи низьким фільтром, людина не боїться зробити помилку, т. е. вивчення англійської дається йому легше, оперативніше. Люди з підвищеним емоційним фільтром піддаються впливу різних страхів і бар’єрів, які перетворюються в перешкоду для освоєння нової мови. Такими можуть стати занадто суворий викладач або почуття сорому перед одногрупниками.

Алкоголь надає розслабляючу дію на м’язові волокна і нервову систему, тим самим приглушаючи інтенсивність афективного фільтра.

Однак емоційну перешкоду може зняти не тільки вживання алкогольного напою, але все те, що здатне змінити свідомість, приміром, глибокий гіпноз.

Результати експерименту, в якому брали участь німецькі студенти голландського університету, показали, що молоді люди після вживання невеликої кількості алкоголю змогли спілкуватися нерідною мовою більш швидко та їх вимову змінилося в кращу сторону. А ось граматика та лексика, як з’ясували голландці, алкоголю непідвладні.

Вже протягом кількох десятків років висувається і протилежна гіпотеза, плацебо: допомога в розкріпачення і звільнення від кайданів фільтра надає не вино, а думка про те, що воно випили для хоробрості.

Вид алкогольного «рятувальника» та його ефективна доза

В проведених з алкоголем експериментах завжди тестували невеликі дози спиртних напоїв. Універсальна порція не виявлено. Пити можна таку кількість алкоголю, яка не викликає серйозного сп’яніння.

Противники вина стверджують, що кращий результат по зниженню емоційного фільтра показує вживання міцних напоїв. Американським вченим вдалося з’ясувати на основі опитувань те, що більшість респондентів вважають прилив сил і впевненість у собі заслугою міцних напоїв. 42% опитаних після вживання пари шотів набувають почуття власної сексуальності. Те ж стосується мовного бар’єру. Хоча частина учасників опитування, випивши 2 чарки, відзначали невластиву їм у тверезому стані зайву сентиментальність. Тоді як 60% опитаних заявили, що навіть невелика доза червоного вина породжує у них почуття втоми.

Висновок один: всі люди індивідуальні. Прислухавшись до себе, можна зрозуміти, що переживання щодо мовного бар’єру зникають тільки від втоми. У такому випадку кращим «ліками» від емоційного фільтра стане келих вина.

Згідно з результатами спостережень методистів школи Skyeng, опублікованими журналом Quarz, п’яна англійська мова іноземця набуває впевненість, але разом з нею виникає ризик звикання до типовим помилкам.

Мета вивчення англійської – правильна красива мова, яка може звучати вільно і без допомоги алкоголю. Реально наблизити до бажаного результату зможе лише запис на онлайн-заняття, що проводяться досвідченим викладачем.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту й натисніть Ctrl+Enter.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Вчити англійську: Англійська мова онлайн