Пісні гурту Nickelback допомагають вчити англійську

Продовжуємо наші уроки англійської з музичним композиціям. Сьогодні ми обговорюємо рок-групи Nickelback і деякі її пісні, за якими можна вивчати англійську мову. Тому всіх любителів року і тих, хто вивчає англійську, просимо приєднатися до нас!

Канадська група Nickelback утворилася в 1995 році і дуже швидко стала відомою завдяки пісень, що стали хітами: «How you remind me», «Too bad», «Some day» та інші. Гурт грає у стилі альтернативного року, пост-гранжу, хард-року. Канадці можу пишатися своїми земляками, тому що цей рок-колектив має безліч музичних нагород і номінацій, їх пісні неодноразово займали перші сходинки музичних хіт-парадів.

pesni gruppy nickelback pomogayut uchit anglijjskijj14 Пісні гурту Nickelback допомагають вчити англійську

Сама назва групи — вельми цікаве словосполучення. Воно походить від англійського «here’s your nickel back. — Ось ваша здача». Або дослівно: «Ось ваші п’ять центів здачі». Нікель (англ. nickel) — американська назва п’ятицентової монети. Чому б не дослідити тексти групи з такою цікавою назвою? До того ж, вимова вокаліста і лідера групи, Чеда Крюгера, досить чітке і ясне, і дозволяє зрозуміти те, про що співається в пісні.

Як розвивати свій англійську, слухаючи пісні?

Друзі, кілька слів про те, як слухати англомовні пісні з користю, набуваючи навички в мові. І взагалі, про те, що дає нам прослуховування пісень англійською мовою.

Ви розвиваєте свій словниковий запас швидко, легко і невимушено, читаючи тексти пісень. Це хороша можливість отримати нові слова і вирази, які ви можете використовувати у мовленні. А також можливість чути реальний англійська з його сленгом, неформальними скороченнями і т. д. Ви поліпшите свою вимову, імітуючи вимову виконавця.

Ви розвиваєте свій розмовний навик, слухаючи пісню і підспівуючи виконавцю. З часом ви помітите, як станете швидше реагувати на запитання співрозмовника і будете менше замислюватися над тим, що хотіли б сказати. Ви навчитеся думати англійською!

Читайте також:  Обчислювальні та необчислювальні іменники в англійській мові

«A hero can save us…»

Знаменита пісня гурту Nickelback, яка називається «Hero» стала саундтреком до фільму «Людина-павук». У тексті багато повторень, тому пісня буде легкою для розгляду і для освоєння англійської мови з її допомогою. Саме її ми і будемо зараз аналізувати.

pesni gruppy nickelback pomogayut uchit anglijjskijj15 Пісні гурту Nickelback допомагають вчити англійську

Отже, для початку прослухайте пісню кілька разів. Зверніть увагу на те, які слова ви вловили, може бути, цілі фрази або речення, запишіть їх. А тепер відкрийте текст і простежте пісню по тексту. Читаючи текст, відразу можна помітити, що тут майже немає складних, незнайомих слів або якихось хитромудрих конструкцій.

Hero

I am so high. I can hear heaven.
I am so high. I can hear heaven.
Oh but heaven, no heaven don’t hear me.

And they say that a hero can save us.
I’m not gonna stand here and wait.
I’ll hold onto the wings of the eagles.
Watch as we all fly away.

Someone saw me love will save ALL us.
But how that can be, look what love gave us.
A world full of killing, and blood-spilling
That world never came.

And they say that a hero can save us.
I’m not gonna stand here and wait.
I’ll hold onto the wings of the eagles.
Watch as we all fly away.

Now that the world isn’t ending, its love that i’m sending to you.
It isn’t the love of a hero, and that’s why I fear it won’t do.

And they say that a hero can save us.
Im not gonna stand here and wait.
I’ll hold onto the wings of the eagles.
Watch as we all fly away.

Читайте також:  Майбутній час в англійській мові: пропозиції з прикладами

And they’re watching us
(Watching Us)
And they’re watching us
(Watching Us)
As we all fly away. yeahaahh

Тепер випишіть всі незнайомі слова і фрази в зошит і перекладіть їх. Потім спробуйте самі перевести всю пісню повністю. Можливо, ви зустрінете труднощі зі зв’язкою слів за змістом. Але не впадайте у відчай. Спочатку спробуйте самі, якщо ж не вийде, то знайдіть переклад в інтернеті і порівняйте з тим, що вийшло у вас.

Тепер заспівайте пісню разом з виконавцем. Спробуйте знайти мінусовку пісні, тобто музику без слів, і заспівати її в поодинці.

Тепер давайте проаналізуємо сам текст, його граматичне і лексичне побудова. Зверніть увагу на деякі деталі.

Автор використовує розмовну конструкцію i’m gonna, причому, після неї він не використовує частку to: i’m not gonna stand here and wait.

Зауважте: And they’re watching us As we all fly away замість And they’re watching us how we all fly away. А також: Someone saw me love will ALL save us замість Someone saw me love will save us ALL.

Зверніть увагу на те, в які часи вжиті дієслова, як поводяться інші частини мови в тексті.

У цього колективу знайдуться й інші композиції, гідні вашої уваги: «Never Again», «Trying not to love you», «i’d come for you». Пісні цієї групи мелодійні і легкі для сприйняття, у текстах багато повторів, а вимова вокаліста чітко і доступно для слуху. Бажаємо вам приємного прослуховування і подальшого знайомства з групою Nickelback. До нових зустрічей, друзі!

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: