Плануємо авіапереліт: поради мандрівникам

Мова насамперед: освіжіть знання англійської

Довгоочікувана відпустка або ділової вояж – подорож «за три моря», як правило, пов’язано для нас з радісним хвилюванням. Як не забути про важливі дрібниці (а їх мільйон!) і при цьому не втратити wanderlust, тягу до подорожей?

Зайве нагадувати, що перед поїздкою за кордон потрібно підучити англійську: будучи універсальною мовою світового спілкування, англійська допоможе вам порозумітися практично в будь-якій країні світу. Однак правилом хорошого тону буде знання кількох найбільш потрібних слів і виразів мовою країни, в яку ви збираєтеся (хоча б на рівні: «Здрастуйте!», «Спасибі!» і «Підкажіть, будь ласка, де тут туалет?»).

Наведемо декілька порад про те, як найкращим чином підготуватися до авіаперельоту.

Плануємо поїздку: не забудьте про паспорт, візу та валюту

  • Переконайтеся, що у вас на руках діючий закордонний паспорт. Якщо ви подорожуєте з дітьми, подбайте про документах і для них: про правила оформлення проїзних документів можна дізнатися в УФМС і у фірм, що пропонують допомогу в оформленні закордонних паспортів.
  • Подбайте про отримання візи в країни з візовим в’їздом.
  • Переконайтеся, що ви везете з собою достатню суму іноземної валюти, що має ходіння в країні призначення.
  • Якщо ви берете з собою кредитні карти, переконайтеся в тому, що вони не будуть заблоковані банком при перетині вами кордону – сповістіть банк, в яких саме країнах ви збираєтеся ними розплачуватися.
  • Зробіть ксерокопії паспортів. Під час перебування в іноземній державі паспорта рекомендується залишати в сейфі готелю, а копію мати завжди при собі – так у вас менше шансів втратити оригінал.

Замовлення квитків: краще летіти без пересадок

  • Намагайтеся замовляти квитки на літак («to book a flight») прямо до пункту призначення, без пересадок. Будь-які «стикування» спочатку ризиковані: рейси можуть затримуватися, відкладатися, а ви будете втрачати дорогоцінні нервові клітини. До чого?
  • Бронюючи квитки, продумайте, як ви будете добиратися в аеропорт і з аеропорту в готель, або на зворотному шляху додому). Якщо треба, замовте таксі або візьміть машину напрокат. Якщо ви добираєтеся до аеропорту на власному автомобілі, заправте бак і продумайте варіанти з паркуванням.
  • Після бронювання квитків роздрукуйте і завжди майте під рукою всю інформацію про виліт («itinerary»).

Гаджети допоможуть скоротати час в дорозі

  • Збираючись у подорож, заздалегідь продумайте спосіб підтримання зв’язку з вашими контактами на батьківщині. Вивчіть особливості вашого мобільного тарифного плану (можливо, його варто поміняти), відключіть автооновлення мобільних додатків. Шлях рахунок за міжнародні переговори не стане для вас неприємним сюрпризом!
  • Захопіть з собою всі необхідні гаджети разом із зарядними пристроями. Не забудьте про навушники! Якщо з вами їде дитина, візьміть з собою його улюблений планшет і окремі навушники до нього. І, звичайно ж, запишіть побільше хорошої музики, аудіокниг, ігор, фільмів – це розважить в дорозі і вас, і дитину!
  • Якщо ви берете з собою ноутбук, не кладіть його в самий низ валізи: так вам буде зручніше дістати його, якщо його вміст жорсткого диска захочуть перевірити на митниці.

36b5c28248b71ada62b83dc282b0d0df Плануємо авіапереліт: поради мандрівникам

Багаж і ручна поклажа: цінні речі залиште в ручній поклажі, не перевищуйте допустиму вагу

  • Збираючись у політ, ви повинні дізнатися в авіакомпанії максимальна допустима вага багажу і ручної поклажі, який дозволяється брати на борт – і, звичайно ж, не перевищувати його.
  • Слід розрізняти багаж («baggage», «камера») і ручну поклажу («carry?on»). Багаж здають в багажне відділення, а ручну поклажу беруть з собою в літак. Найважливіше і необхідне має бути у ручній поклажі: документи, гроші, цінні речі, мобільні пристрої, ліки… Це позбавить вас від головного болю – в прямому і переносному сенсі.
  • Беріть речей по-мінімуму: чим менше валізи, тим легше буде у вас на душі! Однак, не розраховуйте докуповувати відсутні предмети одягу і взуття в аеропорту або «на місці»: їх пошуки можуть зайняти занадто багато дорогоцінного часу.
  • Якщо все ж ви поклали в багаж що-небудь цінне, скористайтеся послугою «suitcase wrapping» – приблизно за $15 ваш чемодан обгорнутий пластиковою плівкою, що в деякій мірі захистить його від злому і пошкоджень.

Реєстрація на рейс: приїжджайте до початку реєстрації або реєструйтеся онлайн

  • Постарайтеся прибути до початку реєстрації: реєстрація на міжнародні рейси починається за 4 години, на європейські – за 3 години до вильоту (для місцевих рейсів, «domestic flights» – за 2 години до вильоту). Якщо реєстрація пройде швидко, ви можете, наприклад, пройтися по магазинчиках «tax free» або просто розслабитися перед польотом. Пам’ятайте, що реєстрація закінчується за 40 хвилин до вильоту і запізнилися ніхто чекати не буде.
  • При реєстрації на рейс («check-in») вам видають посадковий талон – «boarding pass», який ви повинні будете пред’явити в літаку. Пройшовши реєстрацію, ви здаєте речі в багаж, залишаючи при собі лише ручну поклажу.
  • Якщо у вашому аеропорту можлива онлайн-реєстрація на рейс, краще пройти check-in» ще вдома, роздрукувавши посадочний талон на принтері. У цьому випадку, на стійку реєстрації в аеропорту звертатися не потрібно.

Контроль безпеки в аеропорту: заздалегідь вивчіть вимоги до містяться вантажів

  • Для того, щоб уникнути неприємних моментів на контролі, краще заздалегідь вивчити вимоги до містяться вантажів на сайті вашої авіакомпанії.
  • Коли ви проходите контроль безпеки (security control»), вас просять зняти пояс, годинник і ювелірні прикраси – буде простіше не надягати в політ перераховані предмети гардероба. Бажано також, щоб ваше взуття легко знімалася і одягалась, а шкарпетки були однаковими (жарт!).
  • За правилами деяких аеропортів, рідини, креми, гелі та пасти повинні знаходитися в контейнерах, що не перевищують у обсязі 3 унції (близько 85 мл) і перевозиться в міцних прозорих zip-пакетах розміром не більше 8х8 дюймів (20х20 см). Їх оглядають окремо, так що переконаєтеся, що вам легко буде їх дістати з сумки або валізи.
  • Крім контролю безпеки, ви повинні будете пройти паспортний і митний контроль («customs control»), після чого зможете відпочити в зоні безмитної торгівлі.

65ee46d858077fd3da0adf6c042d4b05 Плануємо авіапереліт: поради мандрівникам

Посадка на рейс: чекайте оголошення або слідкуйте за табло

  • Отже, ви отримали посадковий талон, що пройшли контроль, здали речі в багаж. Тепер ви чекаєте оголошення посадки на ваш рейс: «Flight 57 is boarding.» («Оголошується посадка на рейс №57»). Також ви можете слідкувати за інформацією на табло («Прибуття» означає прибуття, а «Departures» – відправлення).
  • Після оголошення посадки ви берете з собою ручну поклажу і проходите до потрібного вам терміналу (його номер зазначений у посадковому талоні). Вас доставляють до літака, транспортером або автобусом – і ось ви на борту!

Корисні слова і вирази:

b19898c8762a256c24e685115119689a Плануємо авіапереліт: поради мандрівникам
В більш високому дозволі

c4586ba834303ca0f12192eddd0cfb2e Плануємо авіапереліт: поради мандрівникам
В більш високому дозволі

e865106698136a3a326d626f592a43e9 Плануємо авіапереліт: поради мандрівникам
В більш високому дозволі

Вдалого вам польоту і м’якої посадки! А може бути, і ви поділіться з нами вашими секретами підготовки до польоту?

Читайте також:

300 корисних англійських слів і фраз для туристів

200 фраз і виразів для перебування в готелі

100 корисних розмовних фраз англійською

А ви бували в англійському пабі, ресторані або кафе?

Весь транспорт англійською

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Вчити англійську: Англійська мова онлайн