Потрібно слідувати стереотипам у вивченні англійської мови?

stereotip Потрібно слідувати стереотипам у вивченні англійської мови?

При вивченні будь-якої іноземної мови людина зазвичай слід певним шаблонам. Але потрібно слідувати стереотипам у вивченні англійської мови?

Виникнення стереотипів і шаблонів

У вивченні будь-яких наук часом сформувалися певні шаблони, за якими проходить навчання людини. Такі шаблони називають методиками, і характерні вони в першу чергу для навчальних закладів різного спрямування. Якщо вивчається наука має велику популярність, а відповідно і попит, з’являються комерційні шаблони, створені приватними особами.

З часом з методик виділяються стереотипи. Ці знання припускають, що без них оволодіння англійською неможливо. Однак, як вважають багато мовознавці, це не зовсім так.

При вивченні стереотипів варто пам’ятати, що вони виникли на догоду комерції, тобто їх придумав люди, яким це вигідно, наприклад, приватні репетитори та організації, що займаються навчанням громадян в приватному порядку. І ґрунтуються вони на напівправді, щоб люди вірили.Можна виділити 3 найбільш поширених стереотипу:

  • англійську треба починати вчити з раннього дитинства; тільки носій мови допоможе вивчити англійську;
  • якщо вивчив англійську, це раз і назавжди.

Шаблони не бездоганні

Як було сказано вище, всі стереотипи – це напівправда. Дійсно, як зазначають психологи, діти вбирають знання, як губка. Однак будь-яка методика при роботі з дітьми передбачає елемент гри. Дитина ні за що не буде займатися тим, що йому нецікаво. Також у цьому плані допомагає приміщення дітей у відповідну мовну середу. Як приклад – це діти емігрантів. Якщо дитина 3-5 років буде ходити в садок, де всі розмовляють тільки англійською, він теж починає спілкуватися з оточенням на ньому. У підсумку він краще за батьків опановує всі тонкощі. На противагу цьому стереотипу є той, що дорослі теж можуть освоїти англійську, навіть якщо в школі вони вивчали іншого. Тут також справа в методиках навчання. На відміну від дітей, ми можемо користуватися лівою півкулею, яке дозволяє схематично вивчати логіку. Але для того щоб знання не осідали незапитаним вантажем, необхідна постійна практика – створення мовних ситуацій. Як і у дітей, занурення у відповідну мовну середу буде найкращим виходом.

Носій мови може вам допомогти, тільки якщо ви вже володієте англійською мовою в достатній мірі, щоб його розуміти. Спілкування з носієм – це хороша практика у напрацюванні навичок розмовної мови. Та й вік сучасних технологій дозволяє знайти іноземця для спілкування в інтернеті, навіть не виходячи з дому. У вивченні мови вам допоможе тільки фахівець-мовознавець, який володіє знаннями як російської, так і англійської.

Якщо після вивчення не буде постійної практики, то з часом ви зіткнетеся з певними труднощами. Як математика, для прикладу. Багато чи зможуть вирішити ” з ходу рівняння з курсу 11 класу? В більшості випадків відповідь буде негативною, так як ці знання нам рідко стають у нагоді у звичайному житті, так і з англійською.

Не слід сліпо довірятися стереотипам, навіть якщо їх дотримується більшість. Пам’ятайте, володіння наукою повністю залежить від вас. Навіть найкращий фахівець не вб’є вам знання в голову, якщо ви самі не будете зацікавлені.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту й натисніть Ctrl+Enter.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Вчити англійську: Англійська мова онлайн