Правильні дієслова (Regular Verbs)

02bd44e416fc2a5b9f6b9edc31554e81 Правильні дієслова (Regular Verbs)

Правильні дієслова (Regular Verbs) – це дієслова, у яких форми минулого часу і причастя II утворюються за одним і тим же правилом: простим додаванням закінчення –ed до базової формі даного дієслова (цим вони відрізняються від неправильних дієслів, у яких дані форми можуть утворюватися різними способами). Наприклад:

lovelovedloved.
rollrolledrolled.

Тобто love – це базова форма, loved – форма минулого часу, або причастя II. Велика частина дієслів в англійській мові відносяться до правильних дієслів.

Перш ніж переходити до вивчення цього уроку рекомендується добре засвоїти просте даний, простий минулий і теперішній продовжене час – без цих знань важко буде зрозуміти, про що йде мова в даному уроці і для чого всі ці форми потрібні.

Усі дієслова в англійській (включаючи неправильні дієслова be, do, have) мають 5 форм. Ми трохи поговоримо про всіх них, але для початку цілком достатньо знати, що собою являє базова форма (або 1-я форма), а також форми минулого часу (або 2-я форма) і причастя II (або 3-я форма), тобто ті форми, які визначають правильні дієслова.

Форма

Правильний дієслово

Базова/Словникова форма 1-ша форма)

love(s)

Форма минулого часу (2-я форма)

loved

Причастя (II) минулого часу (3-я форма)

loved

Інфінітив

to love

Причастя (I) теперішнього часу

loving

Базова форма

Базова форма/Форма теперішнього часу (Base Form або Present Form або Інфінітив без частки to або Словникова форма) – проста запис дієслів, так вони виглядають в словниках. Саме до неї додають, наприклад, закінчення –ed, якщо хочуть утворити простий минулий час (тим самим дієслово набуває 2-ю форму), але це форма також може використовуватися і самостійно, найчастіше в простому теперішньому часі:

I love what I do.
Я люблю те, чим я займаюся.

I call her every day.
Я дзвоню їй кожен день.

Іноді окремо виділяють форму дієслова із закінченням –s, яка вживається тільки в простому теперішньому часі із займенниками ВІН (He), ВОНА (She), ВОНО (It). Приклади:

She/He/It loves him
Вона/Він/Вона любить його

He/She/It calls me every day.
Він/Вона/Воно дзвонить мені кожен день.

Правила освіти і вимови –sзакінчення.
Форма минулого часу

Форма минулого часу (Past Simple або Past Indefinite або 2-я форма правильного дієслова) – форма утворюються за допомогою закінчення –ed шляхом додавання його до базової формі. Використовується для освіти простого минулого часу. Є визначальною формою, тобто дана форма зустрічається тільки у правильних дієслів (але є рідкісні винятки).

He loved her.
Він любив її.

She killed him.
Вона вбила його.

Правила освіти і вимови –edзакінчення.
Форма дієприкметника минулого часу

Форма дієприкметника минулого часу/Причастя II (Past Participle або Participle II) – виглядає і утворюється у правильних дієслів так само, як і 2-я форма (що спрощує нам життя), але використовується для утворення всіх трьох тимчасових груп (теперішній, минулий і майбутній). Є визначальною формою правильних дієслів.

He is loved.
Він (є) любимо.

He was loved.
Він був любимо.

He will be loved.
Він буде любимо.

Зверніть увагу, в більшості випадків дієслово з –ed закінченням стає в якості підмета (визначення предмета або людини відчуває результат певної дії):

paintpainted.
фарбувати – забарвлений.

A killed soldier.
Убитий солдат.

Інфінітив

Інфінітив (Infinitive або Невизначена форма дієслова) – те ж саме що і базова форма дієслова, але з часткою to перед нею – з цієї причини вона отримала назву інфінітив. Дана форма утворюється у всіх дієслів однаково (включаючи неправильні дієслова be, do, have).

Про інфінітив можна розповідати довго, головне, що нам буде корисно знати – це проста форма слова з часткою “TO“, яка говорить нам, що дане слово позначає дію (тобто дієслово). Частка “TO” на російську мову завжди перекладається як “ТЬ“.

Образ для наочності: по вулиці йде людина, і для того щоб назвати те, що він робить ми скажемо – по-російськи це називається “ХОДИТИ“, але американець скаже – це називається “TO GO“. Те ж саме можна сказати про дієслово be: “TO BE” – це всього лише позначення/назва дії “БУТИ” та воно можна сказати нічим не відрізняється від простого “BE“, якщо, звичайно, не вважати того, що інфінітив не використовується в мові, інакше це виглядало наступним чином – Я ходити сьогодні до одного… але все ж у деяких випадках він доречний:

I like to play.
Я люблю грати.

I want to open any interesting book.
Я хочу відкрити яку-небудь цікаву книгу.

Визначити цей випадок (потрібен інфінітив чи ні) дуже просто – переведіть цю пропозицію на російську мову.

Головне запам’ятайте – дана форма нейтральна і просто означає дію, вона не описує ніякої часовий проміжок і не вказує на особу, яка це робить. Іншими словами інфінітив не використовується в якомусь конкретному проміжку часу, а в основному використовується для позначення назви дії. Також асоціюйте частку “TO” з російської “ТЬ” в кінці дієслова, яка в англійській мові ставиться перед дієсловом.
Дієприкметник теперішнього часу

Форма причастя теперішнього часу/Причастя I (Present Participle або Participle I або Герундій) – утворюється за допомогою закінчення –ing шляхом додавання його до базової формою дієслова. Найчастіше причастя I використовується для утворення форм продовженого часу (наприклад, Past Continuous, Present Continuous). Дана форма виглядає у всіх дієслів однаково (включаючи неправильні і be, do, have).

He is touching a book.
Він чіпає книгу.

He was touching a book.
Він чіпав книгу.

Зверніть увагу, в більшості випадків дієслово з –ing закінченням стає іменником:

smokesmoking.
палити – куріння.

runrunning.
бігати – біг.

Правила освіти і вимови –ingзакінчення.
Цінність отриманих знань

Можливо Ви скажіть: “Так, все дуже цікаво, але… для чого мені це потрібно знати?”. Ну, принаймні, для того щоб розуміти, що означають назви Infinitive, Participle і так далі у таблицях, призначених для заучування правильних і неправильних дієслів.

Часто їх записують наступним чином: Infinitive (або Present), Past Simple (Indefinite або), Past Participle (або Participle II) і далі під ними йдуть дієслова з даною формою. Приклад таблиці часто зустрічаються правильних дієслів:

Приклад таблиці правильних дієслів
Base Form Past Simple Past Participle
accept accepted accepted
agree agreed agreed
attack attacked attacked
clear cleared cleared
blame blamed blamed
contain contained contained
Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Вчити англійську: Англійська мова онлайн