Present Perfect (Справжнє вчинене час)

Present Perfect (Даний вчинене час) – одне з базових (основних) часів і є обов’язковим у вивченні англійської мови. Спочатку, воно може здатися досить складним для розуміння.

Воно утворюється за допомогою допоміжного дієслова “has” або “have”, і з допомогою правильного дієслова (3-я форма) або неправильного (3-я форма). В кінці статті, як звичайно буде наведена табличка з утворенням Present Perfect, щоб легше воно усвоилось. Ось декілька прикладів цього часу:

I have walked
(Я гуляв (прогулявся))

She has gone
(Вона пішла)

They have seen
(Вони бачили)

  • Present Perfect використовують для вираження чого-небудь, що почалося в минулому і тривала до цього моменту розмови. Існує чітка відмінність від форми простого минулого часу, який використовується у разі, коли дія є завершеним і вже не відбувається в момент розмови. Вивчіть наступні приклади:

The taxi has arrived (тобто таксі вже приїхало і чекає в момент розмови клієнта, який повинен сісти в неї)
(Приїхало таксі)

Someone has broken the window (вікно вже було розбите, і досі є розбитим в момент розмови)
(Хтось розбив вікно)

Цього часу зазвичай використовують додатково слова “just” (тільки що) і “recently” (недавно). Вони є своєрідними підказками у визначенні Present Perfect:

Anna’s (Anna has) just left, but you might catch her in the car park
(Аня тільки що пішла, але ви можете зловити (наздогнати) її на стоянці)

Існують ще випадки, коли вживають Цього вчинене час, але це не так важливо, так як вони рідкісні і зазвичай кажуть вживаючи інші часи. Навіщо зайвий раз забивати мізки. ecb81f61299b5416bad7f95ba7679cbd Present Perfect (Справжнє вчинене час)

6aadff20a2ff22cd7d355778424ff060 Present Perfect (Справжнє вчинене час)

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Вчити англійську: Англійська мова онлайн