Присвійні займенники в англійській мові з вправами

Вивчаючи англійські займенники, ви вже знаєте, що найважливіші з них — це особисті і присвійний (Possessive Pronouns). Присвійні займенники в англійській мові відображають зв’язок з предметами або їх приналежність до кого-небудь або чого-небудь і відповідають на питання «Чий? Чиє? Чиї?» (whose?): My book is yellow and his is black — Моя книга — жовта, а його — чорна.

prityazhatelnye mestoimeniya v anglijjskom yazyke s uprazhneniyami64 Присвійні займенники в англійській мові з вправамиPossessive Pronouns

До Possessive Pronouns належать такі слова: my, his, your, her, our, its, their, yours, mine, his, ours, hers, theirs. Кожному займеннику відповідає присвійний, у яких є дві форми. Pronouns першої форми — основний або приєднуваної в реченні стоять перед іменником і виконують функцію визначення: My dog is 7 years old — Моєму собаці 7 років.

Займенники другої форми — абсолютної наділені повноваженнями замінювати саме іменник: What do like cats to drink? — Mine likes milk. — Що п’ють коти? — Мою подобається молоко. І в реченні можуть виконувати роль доповнення, яке або підлягає, або іменної частини присудка.

У разі якщо перед словом знаходяться інші визначення, то Possessive Pronoun займе позицію перед ним: His talkative son (Його балакучий син). Слід звернути увагу, що в таких випадках артикль не використовується, так як його замінює займенник. Для наочності вивчіть таблицю з перекладом:

Особисте займенник

Присвійний займенник

Приєднувана форма

Абсолютна форма

I

я

my

mine

мій, моя, моє, мої

he

він

his

his

його

she

вона

her

hers

її

it

воно

its

його, її

we

ми

our

ours

наш, наша, наше, наші

you

ви

your

yours

ваш, ваша, ваше, ваші

they

вони

their

theirs

їх

Як бачите, англійські Possessive Pronouns навіть легше, ніж російською. Так деякі їх форми сходжуся і не схиляються. Розібратися з вживанням всіх цих форм вам допоможуть спеціальні практичні вправи, які ви зможете скачати трохи нижче.

Присвійні займенники в російською та англійською

Порівняно з російською мовою, де є займенник «свій», яке вживається з усіма особами, присвійні займенники в англійській мові використовуються строго у відповідності з особистими. Також зверніть увагу на те, що «its» це не помилка без апострофа. Слово «it’s» вживається абсолютно в іншому значенні.

Присвійні займенники в англійській мові часто використовуються там, де в нашій мові вони по суті відсутні, але маються на увазі: He put his hand into his basket — Він засунув руку в корзину. В англійській Possessive Pronouns вживаються набагато частіше і є невід’ємною частиною при іменників, які позначають родичів, предмети одягу і частини тіла.

prityazhatelnye mestoimeniya v anglijjskom yazyke s uprazhneniyami65 Присвійні займенники в англійській мові з вправамиПрисвійні местоименияВ відміну від російських присвійних займенників, англійські не схиляються по числах: Це мої зошити. — These are my notebooks. Часто зустрічаються в англійських прислів’ях і приказках. Вивчити всі форми Possessive Pronouns дуже важливо. Тому що їх легко переплутати з об’єктним падежем особистих в деяких випадках.

Наприклад, в обох випадках ми говоримо так: це його (чия?) машина і я знаю (кого?) його, вживаючи слово «його». В англійській це будуть зовсім різні групи займенників: (whose? чиї?) his — це присвійний займенник, а (who? кого?) him — це об’єктний відмінок.

Так що якщо ви все ще сумніваєтеся, яке слово писати, потренуєте вживання притяжательный займенників за допомогою простих практичних вправ, які ви можете завантажити на нашому сайті разом з правильними відповідями. Тільки не підглядати!
prityazhatelnye mestoimeniya v anglijjskom yazyke s uprazhneniyami66 Присвійні займенники в англійській мові з вправами

Завантажити вправи по темі «Присвійні займенники«

Я впевнена, що у вас все вийде. Можливо, не з першого разу все буде гладко, але головне не просто перепишіть правильні відповіді, а проаналізуєте помилку і виконайте ще раз однотипне вправу до тих пір, поки не вивчите всі на 100%. Успіхів!

Відео урок присвійні займенники в англійській мові

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: