Рівні знання англійської мови для резюме

Резюме або CV (Curriculum Vitae) зовсім не є документом суворої стандартизації, однак, працюючи над його складанням, варто враховувати загальноприйняті правила, стандарти і норми. Одним з важливих пунктів резюме вважається інформація про володіння мовами. Тут можна зустріти такі незрозумілі позначення, як А1, В2, С2 і більш зрозумілі Beginner, Intermediate та інші. Так позначаються рівні володіння англійською мовою. Наскільки повинен бути великий рівень знання мов у претендента, визначає роботодавець залежно від запропонованої посади.

d2147dadf35e0e840d372d56b5d06aee Рівні знання англійської мови для резюме

Зміст

  • Міжнародна шкала оцінювання
  • Опис рівнів володіння англійською мовою
  • 7 корисних порад наостанок

Міжнародна шкала оцінювання

Визначити рівень знання мови можна, скориставшись системою Common European Framework of Reference — Єдина Європейська система оцінки, яка передбачає 3 рівня і 6 градацій:

Рівень Градація
А (базове володіння)
A1

Словниковий запас:

1500 слів

A2

Словниковий запас:

1500-2500 слів

Beginner

Elementary

B (впевнене володіння)
B1

Словниковий запас:

2750-3250 слів

B2

Словниковий запас:

3250-3750 слів

Intermediate/ Pre-Intermediate

Upper Intermediate/

C (вільне володіння)
C1

Словниковий запас:

3750-4500 слів

C2

Словниковий запас:

4500 і більше слів

Advanced 1

Advanced 2 /Proficiency

Опис рівнів володіння англійською мовою

Щоб визначити, наскільки великі ваші пізнання мови в резюме, необхідно, насамперед, визначити свій рівень. Для позначення ступеня володіння англійською найчастіше використовують наведену нижче градацію.

Elementary/Basic/Beginner. Що це означає? Це означає, що у вас є базові знання мови, коли ви вчили англійську в школі, пам’ятайте розхожі фрази, можете трохи спілкуватися зі словником, але в житті його практично не використовували.

Pre-Intermediate — означає, що ваше знання мови трохи вище базової. Ви здатні висловлюватися, використовуючи прості фрази, а також міміку і жести. Швидше за все, ви зрозумієте, про що написано в листі, або тексті англійською мовою, але написати лист чи скласти текст, зможете, вдаючись до допомоги словника.

Intermediate — середній рівень. Володіючи мовою на такому рівні, ви не боїтеся говорити, будувати прості мовні конструкції англійською. Розмір словникового запасу невеликий, але цих слів достатньо для того, щоб висловитися по-простому. Такий рівень в професійній сфері дозволяє скласти самостійно лист англійською мовою, сміливо поговорити по-англійськи, вирішити деякі типові задачі з використанням англійської, не зачіпаючи тонкощі.

Upper-Intermediate — означає впевнене володіння англійською мовою. Як правило, це рівень випускників ін’язу. Більшість випускників нерідко перебільшують свої знання і вказують, що володіють англійською на рівні Advanced або Fluent. Тим часом Upper-Intermediate передбачає здатність вільно висловлюватися, наявність досить багатого словникового запасу, але при цьому, відсутність знань професійної термінології, присутність незначних помилок у мовленні. Зазвичай для посад, пов’язаних з використанням англійської, Upper-Intermediate допускається.

Advanced або Fluent — означає вільне володіння англійською мовою. Кандидат, який володіє мовою в такій мірі, легко використовує і усний, і письмовий англійська, синхронно перекладає з/на англійську мову. Даний рівень необхідний для посади перекладача.

b83a6c2a8fbdbef01cee2be832a68430 Рівні знання англійської мови для резюме

7 корисних порад наостанок

  • Якщо ви відзначаєте в резюме рівні володіння англійською, то одному HR (Human Resource) менеджеру відомо, як це буде розшифровано. Тим не менш, в резюме не потрібно скромничати. Адже, як відомо, людина ніколи так не близький до досконалості, як під час співбесіди на роботу.
  • Якщо в розмові запитають про рівень англійської, краще відповісти зрозумілими виразами типу «впевнений», «швидкий», «вільний», «добре говорю, але погано розумію» і т. д. А в резюме похваліться своїми знаннями описово: «вільно розмовляю англійською», «впевнено володію англійською», «володію мовою на побутовому рівні».
  • Коли знання мови є важливим моментом при працевлаштуванні, тоді слід готуватися до того, що співбесіда буде проходити англійською. І тоді навіть якщо ви вкажіть рівень С2 і представите купу сертифікатів, про володіння мовою потенційні роботодавці будуть судити саме за співбесідою.
  • Іноді знання мови варто продемонструвати, склавши CV на ньому. Однак подібна вимога є, скоріше, винятком, ніж правилом. Найчастіше в резюме достатньо зазначити лише кілька моментів:
    • рівень володіння тією чи іншою іноземною мовою (базовий/середній/вільний/рідна);
    • ухил у письмову або усну мову (якщо є);
    • наявність сертифікатів, що підтверджують знання (якщо є).
  • В резюме важливо вказувати реальні знання мови, так як на практиці це можна досить швидко перевірити, з’ясувавши ваші справжні пізнання.
  • При подачі резюме в іноземні компанії особливо цінною інформацією вважається наявність у претендента сертифікатів ТОЕFL, FСЕ/САЕ/СЕРЕДОВИ, ВАГА, які видаються при здачі міжнародних іспитів.
  • У робочому резюме, вказуючи рівень англійської мови, краще вибирати один з наступних варіантів:
    • Basic (базовий)
    • Intermediate (середній)
    • Advanced (просунутий)
    • Fluent (вільне володіння).

Кодування за CEFR не обов’язково вказувати. Але якщо вам доводилося здавати міжнародний іспит на знання англійської, тоді хороший результат потрібно вказати неодмінно: TOEFL iBT 105, IELTS 7,5.

І будьте чесними при заповненні графи про рівень знання англійської мови: пам’ятайте, що відсутність реальних знань швидко стане явним. Готуючись пройти співбесіду англійською, постарайтеся підтягнути мову хоча б до середнього рівня (Intermediate).

Підвищуйте свій рівень англійської мови. Успіхів у вивченні!

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Вчити англійську: Англійська мова онлайн