Страдательные застави в англійській мові таблиця відмінювання

І ще трохи про дієсловах в англійській мові. Сьогодні поговоримо про таку форму англійських дієслів, як застава. Застава — особлива форма дієслова, що показує, яку роль відіграє підмет, тобто чи є воно виробником дії і виражається присудком або впливу піддається саме підмет.

stradatelnye zalogi v anglijjskom yazyke tablica spryazheniya48 Страдательные застави в англійській мові таблиця відмінюванняПасивний стан

В англійській — два застави: Дійсний (Active Voice) і Пасивний (Passive Voice). Слово дійсно заставі — це дія, яка сама особа виробляє. А дієслово в страдательном заставі — це дія, що надається на особу або предмет:

  • She cleans an office every day (Вона прибирає в офісі кожен день) — Підмет (вона) робить дію, тобто діє — дійсний заставу
  • The office is cleaned every day (Офіс прибирають кожен день) — В цьому випадку на підмет (офіс) спрямовано дію, тобто на нього виявляється вплив — це пасивний стан, тому що підмет «страждає»
    stradatelnye zalogi v anglijjskom yazyke tablica spryazheniya49 Страдательные застави в англійській мові таблиця відмінювання

З тим, як утворюється Active Voice все зрозуміло. А от на рахунок утворення Passive Voice необхідно висвітлити кілька важливих моментів.

Освіта страдательного застави

Часові форми Passive Voice можна утворити за допомогою відповідної (третьої форми смислового дієслова (дієприкметник минулого часу) і дієслова to be в потрібному числі, особі і часу. Таким чином, при відмінюванні форм страдательного застави змінюється виключно to be, а смисловий дієслово у всіх часах залишається в одній і тій же формі — причастя минулого часу.

Отже, форма допоміжного дієслова to be визначає час дієслова в страдательном заставі. Дивіться таблицю:

Past

Present

Future

Indefinite

I/He/She/Itwas listenedIam listenedI/He/She/It/ We/You/Theywill be listened
We/You/Theywere listenedHe/She/Itis listened
We/You/Theyare listened

Continuous

Iam being listenedI/He/She/Itwas being listened
He/She/Itis being listenedWe/You/Theywere being listened
We/You/Theyare being listened

Perfect

I/He/She/It/We/You/Theyhad been askedI/We/You/Theyhave been askedI/He/She/It/We/You/Theywill have been asked
He/She/Ithas been asked

Зауважте, що Passive Voice утворює тільки дві тимчасові групи: Past Continuous та Present Continuous, а часи групи Perfect Continuous і форми Future Continuous відсутні.

І ще кілька важливих моментів…

stradatelnye zalogi v anglijjskom yazyke tablica spryazheniya50 Страдательные застави в англійській мові таблиця відмінюванняPassive Voice

У разі, коли допоміжний дієслово необхідно вжити в складній формі (will have been, have been), то безпосередньо перед підметом займає місце лише перший допоміжний дієслово: I Have been invited? Will I have been invited? Якщо вам необхідно утворити питальне речення, то дієслово to be у відповідній формі ставиться в позицію перед підметом: I am invited?

Якщо ви хочете утворити негативну форму, то частка «not» ставиться після смислового дієслова: I am not invited. А в разі якщо це дієслово вживається в складній негативній формі, то частка «not» слід за першим смисловим to be: I will not have been invited, I have not been invited. Дивіться таблицю:

SIMPLE
(INDEFINITE)

CONTINUOUS
(PROGRESSIVE)

PERFECT

PAST

I was invited

I was being invited

I had been invited

PRESENT

I am invited

I am being invited

I have been invited

FUTURE

I will be invited

не існує

I will have been invited

Страдательного застави не створюють такі види дієслів:

  • Неперехідні
  • Деякі перехідні (найчастіше позначають стан): to like
  • Дієслова-зв’язки: become
  • Модальні

Обов’язково пройдіть кілька вправ. Дані таблиці допоможуть вам швидше розібратися зі страдательным (пасивним) заставою. Тому використовуйте їх при виконанні практичних вправ. Вправи ви можете завантажити з нашого сайту

Завантажити вправи

Коли ви пройдете всі етапи, ви надовго відкладіть в своїй пам’яті пасивний заставу. Не періодично повторюйте матеріал. Почніть жити з англійською мовою!

Бажаю всім успіхів в осягненні англійської граматики!

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: