Ступеня прикметників в англійській мові з вправами

Всім привіт! З попередньої статті англійські прикметники з перекладом ви знаєте, що прикметник — це ознака предмета або явища, відповідає на питання Який? Вони бувають відносні (relative) і якісні (qualitative). І що тільки якісні утворюють порівняльні ступені, адже по відношенню до відносного ми не можемо сказати більше скляний або стекляннее. Але про все по порядку.

Отже, тільки якісні прикметники мають ступені порівняння (Degrees of comparison) яких в англійській мові лише три: позитивна, порівняльна і чудова. Також, як в будь-якому іншому мовою, англійською також є власні винятки, про які ми поговоримо трохи пізніше. А зараз розберемо кожну ступінь порівняння і їх освіта окремо.

Позитивна (positive degree)

За великим рахунком тут і сказати нічого. Це проста, початкова форма, що позначає якість особи, явища або предмета поза порівняння з подібними, що володіють тими ж якостями. Як правило, саме ця форма подається у словнику. Наприклад: dark (темний), cold (холодний), yellow (жовтий), polite (чемний).

Порівняльна (comparative degree)

Ця міра використовується тоді, коли необхідно порівняти кілька предметів, явищ або осіб. Сomparative degree демонструє меншу або більшу ступінь ознаки. Часто вживається з союзом than (ніж). Для того утворити порівняльну ступінь потрібно:

  • До позитивної ступеня (початкова форма) двоскладовій і односкладових прикметників додати закінчення «-er»: darker (темніше), colder (холодніше), yellower (жовтіше)
  • Якщо слово закінчується на «-е», то додаткова буква «е» опускається: polite — politer (ввічливий — ввічливіше)
  • У випадку, коли слово закінчується на «-y», то утворюючи comparative degree «y» змінює буква «i»: heavy — heavier (важкий — важчий), lucky — luckier (вдалий — вдаліше)
  • Коли аджектив в простій формі закінчується на приголосну літеру, якої передує короткий голосний звук, то при підставі порівняльної ступеня приголосні в кінці подвоюється: hot — hotter (гарячий — гаряче)
  • Багатоскладові прикметники утворюють comparative degree аналітичним шляхом з допомогою спеціальних додаткових слів — less (менше)/ more (більше): less comfortable — comfortable — more comfortable (менш зручний зручний — більш зручний/зручніше)

Чудова (superlative degree)

Ця міра визначає саму меншу або найвищу ступінь ознаки серед декількох порівнюваних осіб, предметів або явищ. Для утворення superlative degree, необхідно:

stepeni prilagatelnykh v anglijjskom yazyke s uprazhneniyami97 Ступеня прикметників в англійській мові з вправами

  • До початкової формі двоскладовій і односкладових прикметників додати закінчення «-est», а перед самим словом обов’язково потрібно вставити артикль «the»: the darkest (самий темний), the thinnest (найтонший)
  • На прикметники на «е», «y» і приголосну з короткою гласною діють ті ж правила, що і при підставі порівняльної ступеня: the simplest (найпростіший)
  • Багатоскладові аджективы створюють superlative degree з допомогою спеціальних слів «least/ most»: interesting — the most interesting (цікавий — найбільш/найцікавіший), talented — the least talented (талановитий — найменш талановитий)

Винятки

Настав час поговорити і про винятки.

Такі двоскладові прикметники утворюють ступені порівняння одночасно і зі спеціальними словами least/ most, less/ more, і з закінченнями «-er», «-est»: sour, simple, serious, quiet, polite, pleasant, narrow, handsome, gentle, friendly, cruel, common, clever, angry, able.

Особливі форми набувають деякі прикметники при утворенні ступенів порівняння. Тут правил немає. Ці слова та їх відміни необхідно запам’ятати:

Позитивна

Порівняльна

Чудова

GoodХорошийbetterкращеthe bestНайкращий
BadПоганийworseгіршеthe worstНайгірший
LittleМаленькийworseменшеthe leastНайменший
Many / muchЧисленнийmoreбільшеthe mostНайбільший

Також вам доведеться вивчити кілька прикметників, які мають різні форми чудовою і порівняльної ступеня:
stepeni prilagatelnykh v anglijjskom yazyke s uprazhneniyami98 Ступеня прикметників в англійській мові з вправамиОсновні ступені порівняння англійських прилагательныхЭто основні ступені порівняння англійських прикметників і правила їх утворення. Сподіваюся, матеріал був вам корисний.

Вправи

Кращий спосіб що-небудь запам’ятати — це постійна практика. Тому якщо ви хочете швидше і легше освоїти Degrees of comparison англійських прикметників, то виконайте кілька практичних вправ, які ви можете завантажити на нашому сайті.

Завантажити вправи

Тут ви знайдете правильні відповіді. Тільки цур, при виконанні завдань, відповіді не підглядати! Якщо ви помітите у себе кілька однотипних помилок, то це означає, що відповідний матеріал треба повторити ще раз, а потім повторно виконати однотипне завдання.

Розширюйте свої знання, вивчати англійську мову із задоволенням і гарним настроєм. До скорого! Слідкуйте за оновленнями. Коментарі та конструктивна критика вітається!

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: