The Article – Артикль в англійській мові – LEARN ENGLISH – Вчимо англійську самостійно вдома, швидко і безкоштовно

Артикль в англійській мові – The Article

Артикль – це службове слово, що є одним з основних формальних ознак іменника.

Він не має самостійного/окремого значення і не перекладається на російську мову. В англійській мові є два артикля – невизначений і визначений. У російській мові немає артиклів. Артиклі в англійській мові є одним із поширених джерел помилок для російськомовних. Справа в тому, що спочатку при вивченні англійської не приділяється належна увага артиклям. З іншого боку, відсутність артиклів в російській мові артиклів, викликає нерозуміння російськомовних вивчають у порядку та правилах застосування артиклів англійської мови.

1) Невизначений артикль має дві форми: a [?] і an [?n]

Форма a вживається перед словами, які починаються з приголосного звуку: a man – людина, a table – стіл, a big apple – велике яблуко, a woman, a good engineer. Форма an вживається перед словами, які починаються з голосного звуку: an answer – відповідь, an apple – яблуко, an old man – старий, an uncle, an hour, an old woman, an engineer.

Неозначений артикль походить від давньоанглійського числівника an один, тому він вживається лише перед обчислюваними іменниками в однині. У множині він опускається (так званий “нульовий артикль”), а іноді замінюється невизначеними займенниками some кілька, any будь-який, всякий.

2) Визначений артикль має одну графічну форму the,

Форма The вимовляється [??] перед словами, які починаються з приголосного звуку (the book – книга, the woman, the good engineer), і [?i] перед словами, які починаються з голосного звуку (the author – автор, the apple – яблуко, the old house, the engineer, the old woman).

Певний артикль походить від вказівного займенника that той і вживається перед іменниками в однині та множині.

Артикль, як правило, буває ненаголошеним і вимовляється разом з наступним за ним словом.

Основні функції визначеного і невизначеного артикля

1) This is a desk. – Це парта. (предмет, який зазвичай називають партою, а не диваном і т. п.)
His father is a teacher. Його батько – вчитель. (один з тих, кого називають словом вчитель, а не лікар, програміст тощо)

2) Іменник вживається з певним артиклем, коли мова йде про певний предмет (або предметах), виділений із класу предметів, до якого він належить. Подібне виділення виникає при наявності хоча б одного з трьох индивидуализирующих факторів: индивидуализирующее визначення в тексті, ясний з контексту (з вже сказаного раніше) або ясний по ситуації.

Thank you for the book you have bought me. – Дякую за книгу, яку ти купив мені.
Кevin has brought a book. The book is interesting. – Кевін приніс книгу. (якусь) Книга – цікава. (та, яку він приніс)
The doctor examined Marta. – Лікар оглянув Березня. (конкретний лікар, той, якого викликали)

Наприклад:

а ) He knocked at the door and a voice answered. Формальний переклад обох фраз означає: Він постукав у двері, і голос відповів.
б ) He knocked at a door and the voice answered.

Додаткова інформація, що передається самими артиклями означає:

а) Він постукав у відому йому двері (яку спеціально знайшов, або вона була єдиною) і чийсь голос, зовсім незнайомий, відповів йому.
б) Він постукав у якусь двері (будь-яку, навмання) і раптом знайомий голос (відомий йому) відповів.

Іменник в реченні може пояснюватися і уточнюватися різними словами і оборотами, що дають додаткові характеристики іменника. В узагальнюючому сенсі всі вони називаються ухвалами іменника. Принципово важливо розуміти за змістом є це визначення индивидуализирующим або описовим.

Индивидуализирующее (інші назви – обмежувальне, лимитирующее) визначення виділяє об’єкт (особу, предмет, поняття) як єдиний з усіх інших об’єктів, що мають ту ж назву. У цьому випадку обов’язково перед істот. ставиться визначений артикль the.

Описове визначення надає об’єкту (особі, предмету, поняття) додаткові характеристики, але не виділяє його, як єдиний і унікальний, з категорії подібних об’єктів. Таке визначення не впливає на вибір артикля. Він може бути певним the – якщо є інші індивідуалізують фактори, невизначеним a (an) – якщо їх немає, або нульовим (відсутність артикля) – у множині при відсутності индивидуализирующих факторів.

Поділитися посиланням на цю сторінку улюбленої соцмережі:

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Вчити англійську: Англійська мова онлайн