TOEFL: все, що потрібно знати про іспит

TOEFL (Test of English as a Foreign Language) — найпопулярніший на сьогоднішній день стандартизований іспит, виявляє знання англійської мови як іноземної. Складання цього іспиту обов’язкова для неангломовних іноземців, які бажають вступити до Вузів не тільки США і Канади, але Європи і Азії. Абревіатура TOEFL правильно вимовляється як «тофл». Вперше іспит TOEFL був проведений в 1964 році, ставши з тих пір став одним з основних міжнародних мовних іспитів. Проводиться тестування компанією Educational Testing Service, найбільшою приватною компанією, що займається мовним тестуванням.

Зміст

  • PBT і iBT — дві версії TOEFL
  • Структура тесту
  • Система оцінювання
  • Особливості і складності TOEFL
  • Поради по підготовці до TOEFL

PBT і iBT — дві версії TOEFL

Тест розроблений у двох варіантах: TOEFL Paper Based (PBT), TOEFL Internet Based (iBT). На час появи TOEFL, персональний комп’ютер був річчю досить рідкісною. Організація випробувального заходу передбачала роздруківки, обведена відповідей і написання тестів олівцем. Сьогодні «паперова» версія іспиту (PBT) практично вийшла з використання. Вона проводиться тільки в тих місцевостях, де неможливе використання Інтернету (африканські та острівні держави — Микронейзия, Конго, Руанда і деякі країни Середньої Азії — Казахстан, Туркменістан).

c7679b3b4b5e42c78bd9740d92c84a6a TOEFL: все, що потрібно знати про іспит

Коли персональні комп’ютери стали досить поширені, з’явилася можливість здати CBT (computer-based test). А з 2005 року цей тест у форматі iBT (тобто internet-based test, тест з інтернету). Тепер TOEFL iBT можна здати практично в будь-якій країні, тестові центри розташовані в багатьох великих містах. До речі у великих країнах, у тому числі і Росії, доступна тільки iBT версія тесту.

Структура тесту

Формат іспиту передбачає чотири розділи (англ. sections), що тестують такі основні мовні навички, як Reading, Listening, Speaking, Writing. Кожен аспект, у свою чергу, містить ряд питань своєрідного формату, з яким потрібно детально ознайомитися, при бажанні пройти це випробування. На самому іспиті розділи представлено у такому ж порядку, як згадувалося вище: спочатку йде читання, потім — слухання, потім екзаменується надається перерва — 10 хвилин — далі потрібно продемонструвати навички говоріння і в кінці потрібно виконати письмові завдання. Тривалість тесту становить всього близько чотирьох з половиною годин.

Система оцінювання

Загальний бал — від 0 до 120 балів (тест не передбачає оцінки «відмінно» або «задовільно», межі прохідного балу кожен університет встановлює самостійно);

Кожен з чотирьох аспектів оцінюється за шкалою від 0 до 30 балів.

Оцінювання говоріння здійснюється за градаційною шкалою від 0 до 4 балів.

Письмові навички оцінюються за шкалою від 0 до 5 балів.

Потім бали конвертуються за шкалою від 0 до 30 балів.

Особливості і складності TOEFL

Основною метою тестування є перевірка знань англійської мови, необхідних студенту, як у процесі навчання, так і в повсякденному житті. TOEFL іспит розрахований на людей, які володіють англійською на розмовному рівні, здатних вільно обговорювати побутові проблеми. Але пропонований матеріал містить академічну лексику, безліч наукових термінів, абстрактних понять і синонімів — в цьому полягає одна з труднощів.

51b81f6e4389886c819328befde1e05c TOEFL: все, що потрібно знати про іспит

Слід пам’ятати, що на екзаменованих контактує тільки з комп’ютером. Багатьом людям, які звикли здавати іспити в присутності викладача, це може здатися не дуже зручним і навіть послужити стресовим чинником.

Ще одне утруднення пов’язано з плануванням часу, відведеним на виконання завдань. У верхній частині монітора знаходиться таймер, невблаганно відлічує час. Щоб впоратися з усіма завданнями за певний часовий відрізок треба багато практикуватися.

TOEFL тестує не тільки рівень знань англійської мови, але і уміння аналізувати інформацію та виділяти основне, іспит передбачає оцінку навичок узагальнення, аргументування, побудови висновків тощо. Тому що екзаменується вкрай важливо розуміти, що від нього вимагається в тому чи іншому завданні. У цьому допоможуть вивчення стратегій виконання завдань та відповідей на запитання.

Поради по підготовці до TOEFL

№ 1. Вивчіть структуру іспиту

TOEFL що це? Екзаменаційний тест, але який і близько не схожий на ті, які проводяться у вітчизняних школах або університетах. Тому навіть відмінне знання англійської ще не привід відмовляти від підготовки до TOEFL. Необхідно, перш за все, ознайомитися з форматом проведення тесту, з прикладами завдань попередніх років. Ні один етап в тесті не повинен бути несподіваним для абітурієнта. Тренуванням можуть стати пробні завдання.

d47a9140a435e9f75eb00be069346470 TOEFL: все, що потрібно знати про іспит

№ 2. Пройдіть пробний тест

Ознайомитися зі структурою іспиту і зрозуміти, над якими розділами ще потрібно попрацювати допоможе виконання пробного тесту. В інтернеті є безліч безкоштовних матеріалів. Потренуватися можна на офіційному сайті TOEFL.

№ 3. Приготуйтеся до чотиригодинного марафону

Тривалість TOEFL (iBT) становить 4,5 години, а втома і втрата концентрації у середньостатистичної людини настає вже після двох годин посилених занять. Тому необхідно виділити один день для пробної здачі тесту в домашніх умовах. Експеримент такого типу допоможе оцінити абітурієнту його поведінка в стресовій ситуації і стане якоїсь тренуванням на витривалість перед іспитом.

№ 4. Читайте академічні тексти

Неприємним сюрпризом для абітурієнтів навіть з хорошим розмовною англійською можуть стати тексти академічного типу. Навчитися сприймати академічний англійський допоможе читання наукової літератури. Відмінним помічником у цьому плані стане англомовна Вікіпедія. Також поліпшити сприйняття академічних текстів можна з допомогою науково-популярних журналів англійською мовою. Рекомендовані журнали: Popular Science, Scientific American, Science News, Popular Mechanics та The Economist.

№ 5. Слухайте академічні тексти

Запорукою для успішної здачі частини Listening служить прослуховування як можна більшої кількості наукових текстів. Тематика повинна бути неодмінно цікава для абітурієнта, інакше навчання не принесе йому ніякого задоволення. Масу пізнавальних лекцій пропонує канал TED. Розширити словниковий запас допоможе перегляд наукових передач і документальних фільмів на англійських телеканалах BBC і Discovery.

№ 6. Використовуйте метод наукового «тику»

Здивовані? Навіть на такому серйозному іспиті не забороняється вгадування відповіді. Трапляється, що навіть повторне зачитування питання не допомагає знайти правильну відповідь. Тоді слід виключити завідомо неправильні варіанти відповідей, що збільшить ймовірність вгадати правильну відповідь на 25%-50%, а це вже непогано.

№ 7. Вчіться конспектувати

Три з чотирьох розділів іспиту передбачають написання абітурієнтом невеликого конспекту з прочитаного та прослуханого матеріалу. Кандидату потрібно відповідати на запитання або резюмувати. Текст або аудиофрагмент складається зазвичай з 200-500 слів. Тому розраховувати тільки на свою пам’ять не варто, важливо позначати деякі моменти (ключові слова, приклади, докази, вступ і висновок) на папері.

№ 8 Зробіть стандартні заготовки для розділів Writing і Speaking

Паніка може здолати абітурієнта під час здачі частини Speaking. Яким конкретно буде питання, передбачити неможливо. Проте кілька стандартних фраз для кожного з трьох етапів все одно варто вивчити. Знадобляться і кілька фраз для переходу між цими етапами, бажано використання вставних слів і конструкцій. Фрази можна придумати самостійно або знайти в інтернеті. Цей набір фраз можна використовувати і при написанні есе.

№ 9. Вчіться перефразувати

Перевіряючи письмові та усні відповіді абітурієнтів, члени комісії, звертають увагу не лише на вміння логічно і послідовно викладати свої думки, але і на вміння перефразувати — письмово висловлювати свою думку, не вдаючись до допомоги вжитих у питанні слів чи конструкцій. Застосування якого-небудь цікавого фразової дієслова або ідіоми є величезним плюсом.

№ 10. Забезпечте собі гарне самопочуття і фізичну підготовку

На іспиті TOEFL, як і на будь-якому іншому іспиті потрібно бути здоровим і відпочилим. В ніч перед тестуванням мозку потрібно дати відпочити, тому слід гарненько виспатися. Вранці слід обов’язково поснідати, щоб на тестуванні не відволікали думки про їжу.

Дізнатися детальну інформацію про оплату та дату проведення іспиту або про реєстрацію на складання TOEFL можна на офіційному сайті http://www.ets.org.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Вчити англійську: Англійська мова онлайн