У чому різниця між prepare, get ready, make preparations і gear up?

v chem raznica mezhdu prepare, get ready, make preparations i gear up  233 У чому різниця між prepare, get ready, make preparations і gear up?

Хтось починає готуватися до свят заздалегідь, щоб уникнути метушні перед самою подією, а хтось звик все робити в останні дні. Сьогодні ми поговоримо про словах prepare, get ready, make preparations і gear up, які переводяться як «підготуватися/приготуватися».

Prepare

Вимова і переклад:
Prepare [prɪˈpɛː] / [припее’] – підготуватися/приготується

Значення слова:
Запланувати або зробити все необхідне для події, яка відбуватиметься в майбутньому

Вживання:
Ми використовуємо prepare, коли плануємо і готуємося до події, яка трапиться в майбутньому. Тобто, коли воно відбудеться, ми будемо готові. Наприклад: У неї була тиждень, щоб підготуватися до співбесіди англійською мовою.

Приклад:

He is preparing for the exam.
Він готується до іспитів.

I have little time to prepare a speech.
У мене мало часу, щоб підготувати промову.

Get ready

Вимова і переклад:v chem raznica mezhdu prepare, get ready, make preparations i gear up  234 У чому різниця між prepare, get ready, make preparations і gear up?
Get ready [ˈɡet ˈrɛdi] / [гет реді] – приготуватися/підготується

Значення слова:
Зробити все необхідне для чого-небудь

Вживання:
Ми використовуємо get ready, коли готується до чогось, що буде відбуватися в майбутньому. Цей вираз є менш офіційним, ніж prepare, і часто використовується у повсякденному спілкуванні. Наприклад: Їй потрібно було встигнути підготуватися до вечірки.

Приклад:

Everybody is very busy getting ready for the New Year.
Всі зайняті підготовкою до нового року.

Mary is getting ready for her trip.
Мері готується до поїздки.

Make preparation

Вимова і переклад:
Make preparation [ˈmeɪk prɛpəˈreɪʃ(ə)n] / [меик прэперейшен] – готуватися

Значення слова:
Зробити приготування для заходу або події

Вживання:
Ми використовуємо make preparation, коли готуємося до чогось масштабного. Нам потрібно дуже багато всього спланувати, щоб підготуватися до цієї події або заходу. Наприклад: Вони вже почали готуватися до свого весілля.

Читайте також:  Негативні займенника в англійській мові - Negative pronouns - LEARN ENGLISH - Вчимо англійську самостійно вдома, швидко і безкоштовно

Приклад:

We made preparations for conference.
Ми підготувалися до конференції.

They are making preparations to move abroad.
Вони готуються переїхати за кордон.

Gear up

Вимова і переклад:v chem raznica mezhdu prepare, get ready, make preparations i gear up  235 У чому різниця між prepare, get ready, make preparations і gear up?
Gear up [ɡɪər ʌp] / [гиер ап] – підготуватися

Значення слова:
Зробити все необхідне для важливого заходу

Вживання:
Ми використовуємо gear up, коли говоримо про приготування, які роблять магазини, організації, компанії, міста і т. д. для якогось важливого заходу. Наприклад: Магазини підготувалися до новорічних розпродажів.

Приклад:

The city is gearing up for the Olympics.
Місто готується до Олімпіади.

The shop is geared up for opening.
Магазин готовий до відкриття.

В чому різниця?

Слово prepare ми використовуємо, коли плануємо і готуємося до події, яка трапиться в майбутньому. Тобто, коли воно відбудеться, ми будемо готові. Наприклад: Вони підготувалися до написання фінального тесту.

Вираз get ready ми також використовуємо як prepare. Тільки воно є менш офіційним, ніж prepare, і часто використовується у повсякденному спілкуванні. Наприклад: Ми підготувалися до вашого приходу.

Вираз make preparation ми використовуємо, коли готуємося до чогось масштабного. Тобто нам потрібно дуже багато всього спланувати, щоб підготуватися до цієї події або заходу. Наприклад: Організатор підготував всі до святкування корпоративу.

Вираз gear up ми використовуємо, коли говоримо про приготування, які роблять магазини, організації, компанії, міста і т. д. для якогось важливого заходу. Це слово є досить офіційним. Наприклад: Організація готується до відкриття філії.

Завдання на закріплення

Вставити правильні слова в наступні пропозиції:

1. Ми зайняті ___ до весілля.
2. Вони ___ зборів.
3. Я ___ до уроку англійської мови.
4. Місто ___ до святкування нового року.
5. Вона ___ до побачення.
6. Ресторан ___ до прийому відвідувачів.
7. Вона ___ вечірці.
8. Ми ___ щорічної наукової конференції.

Читайте також:  Highest level of musical activity in Great Britain - Неймовірний розквіт музики у Великобританії - LEARN ENGLISH - Вчимо англійську самостійно вдома, швидко і безкоштовно

Свої відповіді залишайте в коментарях.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: