В яких країнах безкоштовне навчання за кордоном для росіян?

Щорічно безліч наших співвітчизників отримують освіту за кордоном. Ще більше абітурієнтів мріють навчатися у хороших іноземних ВУЗах, але їх лякає висока ціна за освіту для іноземців. Але ми доведемо, що навчання за кордоном для росіян може бути безкоштовним, якщо дотримується кілька важливих нюансів, про які ми теж розповімо в цій статті.

1d0cb5dc6327df4bfae308ebbac955ea В яких країнах безкоштовне навчання за кордоном для росіян?

Насамперед, варто уточнити, що під освітою за кордоном безкоштовно мається на увазі саме навчальний процес, тобто іноземець платить тільки за навчання у Вузі. А ось харчування, проживання, навчальні матеріали, послуги бібліотеки та інші витрати у програму фінансування не входять. Тому перед тим, як відправитися на навчання за кордон, необхідно мати деяку фінансову подушку на весь період навчання.

Зміст

 • 7 способів безкоштовного навчання за кордоном
 • Куди можна поїхати вчитися російською безкоштовно? — 10 країн
 • Елітне освіту за кордоном
  • Ласкаво просимо в Оксфорд!
  • Якщо вас цікавить Кембридж…
  • Ви віддали перевагу Гарвард…
 • Що потрібно для вступу в закордонні Внз?
 • Корисний досвід: як українець вступив до 10 Вузів США

7 способів безкоштовного навчання за кордоном

Головна умова навчання за кордоном для росіян і інших іноземців — володіння міжнародним англійською мовою або мовою тієї держави, де планується вчитися. Якщо рівень знання мови недостатній для того, щоб отримати доступне безкоштовне навчання за кордоном, то варто скористатися спеціальними курсами для підготовки іноземців для вступу в закордонні навчальні заклади.

Отже, є кілька способів, як росіянин може отримати закордонну освіту безкоштовно. Однак усі ці методи так чи інакше засновані на фінансову допомогу з боку держави, приватного підприємства, навчального закладу, мецената, громадської організації і т. д.

Перерахуємо 7 способів отримання безкоштовної освіти за кордоном:

 • Гранти на безкоштовне навчання за кордоном 2018 або, так звана, соціальна допомога студентам від держави на реалізацію професійного проекту, освітні витрати, проходження курсів підвищення кваліфікації, навчання у літніх або мовних школах і т. д. Грант видається у вигляді заохочення для відзначилися студентів, одноразово, але його можливо отримати ще раз.
 • Стипендія від Вузу або держави. Відзначився студент може бути нагороджений стипендією від закордонного університету, яка покриє витрати на навчання повністю чи частково. Щоб отримати стипендію, абітурієнт повинен написати гарне мотиваційний лист і докласти доказ своїх заслуг перед суспільством. Це може бути, творча, волонтерська, наукова, спортивна діяльність або інші досягнення.
 • Дослідницька стипендія. Таке заохочення, як правило, видає зацікавлена особа — приватне або державне підприємство, громадський фонд, яким необхідний фахівець в конкретній області. Дослідницька стипендія призначена для тих, хто закінчив ВУЗ і має намір в магістратуру для здійснення подальшої дослідницької діяльності.
 • Докторантура. Ще один вид освіти, яке може оплатити зацікавлена особа — установа або держава. На відміну від магістратури, студент, крім навчання, буде працювати асистентом професора: читати ввідні курси за фахом, участь у дослідницьких проектах і т. д. Це хороший шанс отримати колосальний досвід.
 • Програма «Глобальна освіта». Замовник цієї програми — Міністерство освіти і науки РФ. За освіту в іншій країні платить держава, однак студент після завершення навчання зобов’язаний повернутися в Росію і відпрацювати три роки на тому підприємстві, яке йому визначать. За цією програмою можна вступити до магістратури, аспірантури або докторантури за кордоном, а по її закінченні отримати робоче місце в РФ.
 • Американська програма обміну Global UGRAD. Дана програма дозволяє вищим навчальним закладам з Європи та Центральної Азії здійснювати обмін студентами денної форми навчання, які бажають навчатися в США. Відбір для участі у програмі Global UGRAD проводиться на конкурсній основі.
 • Програма по обміну Au-Pair. Дана програма дозволяє російським студентам вчитися по обміну не тільки в США, але в країнах Європи на строк від 4-х місяців до 1-го року. Завдяки Au-Pair студенти отримують можливість безкоштовно вивчати мову, знайомитися з культурою і працювати за кордоном. Ця програма дозволяє жити в сім’ї іноземців та відвідувати мовні курси, допомагаючи натомість «адміністратора» сім’ї доглядати за дітьми або вести домашнє господарство.
 • Як бачите, існує чимало способів безкоштовно навчатися в іншій країні, однак перед тим, як почати готуватися до такого процесу, потрібно все ретельно продумати: скільки доведеться витрачати на харчування, проживання, транспорт, які документи потрібні, яким повинен бути рівень володіння мовою для вступу в університет.

  c316347c28328d534fcfa3a60c4ac483 В яких країнах безкоштовне навчання за кордоном для росіян?

  Куди можна поїхати вчитися російською безкоштовно? — 10 країн

  Відразу варто відзначити, що навчатися безкоштовно за кордоном можна тільки в державних ВУЗах, так як тільки такі університети надають безкоштовну освіту для іноземців. У приватних навчальних закладах навчання платне. Хіба що між приватним російським і закордонним Внз є спеціальна угода щодо безкоштовного обміну студентами, але таке трапляється рідко.

  Читайте також:  5 порад, як отримати максимальну користь від перегляду фільмів англійською

  Перелічимо, які країни можна поїхати російською для безкоштовного навчання, і які вимоги для вступу вони висувають:

 • США. Студенти, які мають намір вступати в американські університети, повинні знати, що без вступних іспитів зробити це неможливо. Обов’язкове тестування для всіх абітурієнтів — іспит SAT для перевірки знань шкільної програми з граматики та математики. Крім того, необхідно пройти тест на знання англійської мови. При цьому на програму «бакалавра» можна вступити після закінчення школи в Росії, а не після закінчення російського Вузу.
 • Канада. Канадські університети легко вступити відразу після закінчення 11 класів, якщо, звичайно, абітурієнт добре вчився на Батьківщині. Вступні іспити при вступі здавати не потрібно. Якщо є сертифікат, що підтверджує володіння англійською або французькою мовою, то тест на знання мови теж проходити не треба. При вступі у Внз Канади оцінюють атестат, віддаючи перевагу тим абітурієнтам, у яких високі оцінки.
 • Австралія. Якщо росіянин вільно володіє англійською мовою і закінчив перший курс російського Вузу, то він може поїхати безкоштовно навчатися в австралійський університет. Головне — підтвердити знання мови сертифікатом або проходженням мовного тесту. Якщо ж абітурієнт закінчив тільки школу, то йому спочатку доведеться пройти навчання на нульовому підготовчому курсі, після чого вже через 3 роки отримати ступінь «бакалавра». Натомість за час навчання в Австралії можна отримати відразу дві спеціальності.
 • Данія. Країна з дуже високим рівнем освіти, в якій широко поширені різні програми навчання за обміном. Щоб вступити на безкоштовне навчання в Данію, необхідно спеціальне угода між університетами, знання англійської мови, підтверджене сертифікатом, атестат про середню освіту, а також довідка з банку про стан рахунку для підтвердження здатності оплати проживання в цій країні.
 • Австрія. Викладання ведеться двома мовами — англійською або німецькою. Вступити в австрійські університети можна без вступних тестів, але іспит на знання одного з вказаних мов пройти все ж доведеться. Якщо мовний рівень недостатній для навчання у ВУЗах Австрії, то можна пройти підготовчий курс за один навчальний рік, щоб підтягнути свої знання, познайомитися з культурою і без проблем вступити в університет через рік.
 • Німеччина. Навчання теж проходить на німецькою або англійською мовою на вибір студента, також не потрібні вступні іспити. Проте в університети Німеччини іноземців без вищої освіти в рідній країні не приймають. Іноземці повинні закінчити хоча б два курси університету на Батьківщині, щоб вступити на перший курс у Німеччині або закінчити один курс будинку, щоб потрапити на підготовчий курс у німецькому ВНЗ.
 • Бельгія. Ще одна європейська країна, що дозволяє росіянам отримати закордонну освіту. Викладання ведеться англійською або французькою мовами. Вступне тестування на знання шкільної програми не проводиться, але мовний іспит складається обов’язково. Головний плюс — якщо в атестаті гарні оцінки, то можна вступити відразу після закінчення школи.
 • Італія. Вузи цієї європейської країни відкриті для іноземних абітурієнтів, які володіють англійською або італійською мовами. Можливо вступ без іспитів і мовного сертифікату, в залежності від наявності вищої освіти і спеціальності. Але, як і в Німеччині, в італійські університети не вступити без закінчення хоча б 1-2 курсів російського вищого навчального закладу.
 • Франція. Російських абітурієнтів навчальні заклади можуть приймати без іспитів відразу після того, як ті закінчать школу. Для вступу необхідний тільки атестат з хорошими оцінками, а також мовний сертифікат або тест на французьку або англійську мову.
 • Фінляндія. У цій країні у вищий навчальний заклад студенти можуть надійти тільки після здачі іспитів та мовного тестування. Із-за того що навчання ведеться або на англійській, або на фінською мовою, студенти вирішили вступити до ВУЗУ в цій країні повинні підтвердити знання мови. В коледж приймають без іспитів.
 • Варто зауважити, що навчальні заклади Греції, Чехії, Іспанії, Китаю та інших країн пропонують російським студентам можливість безкоштовної освіти. Але викладання у ВУЗах в цьому випадку ведеться на мові тієї країни, в якій він перебуває, тобто китайською, чеською, іспанською і так далі, а не англійською. В Внз можна вступити без здачі іспитів відразу після закінчення школи або після закінчення 1 курсу російського інституту.

  3c30b37cef26189f12b44b996ee2b922 В яких країнах безкоштовне навчання за кордоном для росіян?

  Елітне освіту за кордоном

  Навчання за кордоном зараз цікавить всіх, хто хоче отримати елітне, престижну освіту. Що ж таке елітне освіту? Як правило, це утворення на вищому рівні, яке включає в себе висококваліфікованих викладачів, високе технологічне оснащення та інші критерії. Сьогодні ми обговорюємо університети Британії та США.

  5ff0106c9dd64274eabe8302d30f6e9e В яких країнах безкоштовне навчання за кордоном для росіян?

  Якщо вас цікавить навчання за кордоном, а також ви хотіли б досконало оволодіти англійською мовою, то престижні університети і вищі навчальні заклади Великобританії і США чекають вас! Розглянемо найбільш престижні зарубіжні вищі навчальні заклади.

  Ласкаво просимо в Оксфорд!

  Якщо вас цікавлять університети Великобританії, то про них ми зараз і поговоримо. Оксфордський університет — це одна з візитних карток Англії. Оксфорд — одне з найстаріших вищих навчальних закладів у Європі. Це один з кращих Вузів Англії, який дав світу близько 50 нобелівських лауреатів.

  Читайте також:  Діалекти англійської, американського і британського мов - LEARN ENGLISH - Вчимо англійську самостійно вдома, швидко і безкоштовно

  Історія цього навчального закладу дивна. Спочатку це був монастир, перша згадка про який датується 912 роком. У 1117 було прийнято рішення заснувати перший в Англії-Оксфордський університет, для того, щоб священнослужителі могли отримати більш повну освіту. І лише за короля Генріха II Оксфорд став справжнім університетським містечком, в якому могли вчитися не тільки священнослужителі, але й усі бажаючі.

  У наступні століття королі Англії вкладали ресурси в розвиток Оксфордської обителі наук. Сучасний Оксфорд — це не тільки елітне освіту, але також цілий комплекс історичних і культурних визначних пам’яток.

  Крім самого університету, він включає в себе коледжі Крайст-Черч, каплицю Оксфордський собор, Коледж Магдалини, пам’ятник поетові Шеллі, Бодлианскую бібліотеку, яка містить у собі 6 мільйонів книг, музей Ашмола, в якому можна побачити твори Леонардо Да Вінчі, Рафаеля, Рембрандта та інших геніїв живопису. Ботанічний сад, критий ринок, кілька інших музеїв, відомі на весь світ паби — все це можна побачити в знаменитому Оксфорді.

  Бодліанська бібліотека варта окремої розмови. Це сховище книг оспорює право називатися найстарішою в Європі у Ватиканської бібліотеки. Засновник Бодлианської бібліотеки єпископ Томас де Кобем, який створив невелике зібрання книг і спочатку змушений був приковувати їх ланцюгами до стіни, щоб книги не розтягнули. Через кілька століть це книжкове сховище взяв під своє крило сер Томас Бодлі, який перетворив його у справжню бібліотеку, для цих цілей купуючи книги з різних країн, включаючи Туреччину і Китай.

  Як ви можете здогадатися, це не просто ВУЗ, але цілий культурний містечко. Він надає чудову можливість культурно розвиватися і отримати прекрасне елітне освіту.
  ba8adb22ca1d49a38728d5166af1f41b В яких країнах безкоштовне навчання за кордоном для росіян?Престижні університети США та Англії

  Якщо вас цікавить Кембридж…

  Продовжуємо обговорювати університети Англії, і наша розмова про те, де можна отримати елітне освіту і що таке навчання за кордоном, і представляємо вам інший престижний ВУЗ Англії. Як ви вже здогадалися, звичайно, це Кембридж.

  Кембридж, так само, як Оксфорд, є одним з найстаріших університетських центрів Європи. З цим університетом пов’язане 87 Нобелівських лауреатів. У 1214 році в Кембриджі були складені основні університетські правила. За цими правилами призначали ректора і програму з підсумковими іспитами. Тут стали навчати наук, математики, філософії, логіці. Оксфорд і Кембридж мають довгу історію суперництва один з одним.

  Кембридж включає в себе 31 коледж, університетську бібліотеку, обсерваторію, лабораторію. Навчальна та наукова діяльність організована в кількох факультетах, по різних областях: сходознавство, англійська мова, музикознавство, юриспруденція, педагогіка, економіка і т. д.

  Універсальна бібліотека Кембриджа включає в себе не лише книги, але й ноти, рукописи, малюнки, географічні карти. Щорічно її фонди поповнюються примірниками книг та інших матеріалів. Бібліотека відкрита як для викладачів, так і для студентів.

  Якщо вас цікавить елітне освіту в Кембриджі, то для іноземних студентів існують гранти, частково покривають вартість навчання в Англії. Так що дерзайте!

  Ви віддали перевагу Гарвард…

  Переходимо на престижні університети США. Якщо вас цікавить Гарвардська навчальний заклад в США, то це також чудова можливість отримати елітне освіту. Гарвард не настільки древній університет, як престижні вищі навчальні заклади Англії, але і сама історія США відносно нова.

  Гарвардський університет був заснований в 1636 році. Спочатку це був коледж і в ньому навчалися священнослужителі. Після громадянської війни в США Гарвард був перетворений в університет. Цей ВУЗ закінчили 8 президентів США, а також 75 нобелівських лауреатів були пов’язані з ним, як його студенти чи викладачі.

  Гарвардський університет в США включає в себе 10 факультетів: факультет медицини, богослов’я, стоматології, бізнесу, дизайну тощо, а також Інститут Перспективних Досліджень Редкліффа.

  Варто відзначити, що Інститут Перспективних Досліджень Редкліффа виділяє стипендії на конкурсній основі в рамках своєї програми в різних областях знань. Ця програма розрахована на науковців, працюючих в різних областях, а також на людей творчих професій, таких, як художники відеографіки, кіно, дизайнери звуку і відео і т. д.

  Всі ці університети є престижними світовими навчальними Закладами. І це не просто Внз, а справжні культурні центри США та Англії, в яких викладають знамениті на весь світ професори. Жителі Англії і США вельми пишаються своїми найстарішими навчальними закладами, що дозволяють отримати елітне освіту.

  У наш час навчання за кордоном — це реальність; питання тільки в ціні навчання. У будь-якому випадку, якщо вас зацікавили ці престижні університети і ви хочете отримати елітне освіту, то дерзайте, у вас все вийде!

  Що потрібно для вступу в закордонні Внз?

  У кожного університету із зарубіжжя власні вимоги до іноземним абітурієнтам, але майже всі вони ідентичні. Студенти з Росії можуть вступити в іноземні Вузи, виконавши наступні вимоги:

 • Необхідно надати атестат підтверджує закінчення школи. Ця вимога дуже важливо, так як під час прийому документів першим будуть розглядати саме атестат про закінчення школи.
 • Документи, в яких вказані результати іспитів. Обов’язково потрібно надати сертифікати ЗНО або ДПА. Бали у цих документах можуть суттєво вплинути на те, яке рішення прийме комісія.
 • Для того щоб отримати другу вищу або вчинити для отримання ступеня магістра або доктора наук, необхідний диплом про закінчення російського університету.
 • Знання англійської мови. У виді того що викладання в багатьох університетах ведеться англійською мовою, вам необхідно його знати. Базове знання стилістики, граматики, читання і правопис — все це необхідно знати, щоб пройти тестування. Практично для кожного Вузу одним з головних пунктів для вступу є проходження тесту TOEFL, який проходить на комп’ютері.
 • Вік також має велике значення при вступі. Ви повинні досягти 18-річного віку.
 • Здача вступних іспитів. Найчастіше у ВНЗ приймають без іспитів, але в деяких країнах Америки можуть вимагати проходження стандартного іспиту-тесту SAT. Також замість іспитів може бути проведено співбесіду по телефону або скайпу.
 • Ті, хто хоче вступити в магістратуру, також повинні бути готові до здачі стандартного іспиту.
 • Необхідно закінчити 1-2 курсу російського Вузу. Багато закордонні Вузи можуть не прийняти вас на 1 курс через те, що їх шкільна система освіти нараховує 12 класів. У Росії вона інша і тому іноземцям для вступу необхідно закінчити кілька курсів рідного університету.
 • Читайте також:  The Mood - Спосіб в англійській мові - LEARN ENGLISH - Вчимо англійську самостійно вдома, швидко і безкоштовно

  Список документів, які потрібні для вступу в університети за кордоном для безкоштовного навчання:

 • Атестат, що підтверджує отримання середньої освіти.
 • Диплом, який свідчить про отримання вищої освіти.
 • Резюме або автобіографія за формою CV.
 • Копія додатку до диплому або виписка із залікової відомості в тому випадку, якщо документ про закінчення ще не отримано.
 • Мовний сертифікат.
 • Сертифікат про складання іспиту або тіста.
 • Анкета, яка заповнена згідно з вимогами Вузу. Деякі університети викладають її в електронному вигляді на сайті. Її необхідно роздрукувати і подати вже заповненої в друкованому вигляді.
 • Рекомендації від кураторів, викладачів і декана університету. Їх кількість від 3 до 5.
 • Мотиваційний лист. Тут вам необхідно розповісти, що вас підштовхнуло до вступу саме в цей університет, чим вам подобається їхня програма навчання. Не зайвим буде розповісти про свої досягнення і захоплення, це дозволить повністю розкрити вашу особу і розташує членів комісії.
 • Кожен документ має велике значення. У разі якщо не надати будь-яких комісія може не зарахувати вас до університету.

  Корисний досвід: як українець вступив до 10 Вузів США

  Справжньою сенсацією в 2017 році став студент київського Фінансово-правового ліцею Георгій Солодко, який зміг вступити відразу в 10 університетів США. За визнанням самого студента, документи він подав до 20 кращих американських Вузів, але позитивну відповідь отримав тільки від половини з них. Свої пропозиції Георгію надіслали, в тому числі Стенфорд і Гарвард, але Солодко зупинився на останньому, де тепер вчиться разом з дочкою Обами.

  Українському студенту вдалося отримати від Гарвардського університету грант у розмірі 300 тисяч доларів, що повністю покриває витрати не тільки на весь період навчання, але і на оплату житла, їжі, транспорту та ін. А ось квитки на польоти додому, участь у різних наукових конференціях і навчальні матеріали Георгій оплачує сам.

  На даний момент, Солодко є єдиним українцем у Грварде, проте він запевняє, що будь-російський, український чи вірменський випускник може стати стентом цього престижного університету. Щоб це зробити, треба добре вчитися на Батьківщині, знати англійську мову, брати участь у житті суспільства, бути наполегливим, доброзичливим і мати активну життєву позицію.

  Крім того, подаючи документи в закордонний ВУЗ, потрібно надати академічні рекомендації від викладачів, в яких вони описують успіхи свого студента, його захоплення, розповідають про життєвої позиції, успішності і лідерських якостях. Причому, просто сухої теорії недостатньо: необхідно розкривати особистість свого підопічного на конкретних прикладах.

  Крім рекомендацій від вчителів, потрібно здати SAT — головний іспит на знання англійської мови, математики та інших шкільних предметів, а також TOEFL. Чим вище бали, отримані за ці тести, і чим вище бал в атестаті, тим більше шансів на вступ в американський ВУЗ. Складання кожного іспиту обходиться абітурієнту приблизно в 100 $. Також потрібно заплатити близько 20 $ за відправку своїх результатів в університети.

  Якщо у керівництва університету є якісь сумніви стосовно вступника, то йому буде призначено додаткове співбесіда — інтерв’ю по Скайпу. Під час цієї бесіди слід дотримуватися дрес-код: постати у пристойному одязі — у штанях і сорочці або піджаку. Не варто проходити співбесіду в старій майці і шортах, попиваючи чай.

  За словами Георгія Солодко, у нього весь процес підготовки до вступу в закордонні університети зайняв близько року. Приблизно три місяці пішло на підготовку до складання тестів. Шлях, звичайно, довгий, але безкоштовна навчання у престижному Вузі того варте!

  57964533d0ff58de34fa1cf85e1cfe05 В яких країнах безкоштовне навчання за кордоном для росіян?

  Марина Могилко також надійшла в 5 вузів США, два з яких надали їй повне фінансування на магістратуру і MBA. Сьогодні Марина надає консультації, як підготуватися та оформити документи на навчальні програми в державних внз і стажування за кордоном https://linguatrip.com/ru/consult/.

  Отже, ми довели, що отримати освіту за кордоном безкоштовно цілком реально, але потрібно мати хорошу успішність, цілеспрямованість і знати англійську мову!

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: