Великобританія і Англія: в чому різниця і які є відмінності

Багато вважають, що поняття «Англія» і «Великобританія» взаємозамінні. Однак це не так. Фактично Англія є лише одним з регіонів великої острівної держави, яка за встановленою формою називається Об’єднане Королівство Великобританії і Північної Ірландії. У розмовної мови країну частіше називають скорочено — Сполученим Королівством або просто Великобританією.

velikobritaniya i angliya: v chem raznica i kakie est otlichiya28 Великобританія і Англія: в чому різниця і які є відмінності

 • Найголовніше
 • Великобританія

  Якщо вірити картам світу, то Великобританією вважається тільки один острів з усієї сукупності Британських островів. У той же час в його володіння входять сама Англія, Шотландія і Уельс. Найцікавіше, що займана площа дорівнює 229 946 квадратних кілометрів. Цікавий факт, в співвідношенні чисельності населення і його площі 3:1.

  Це може означати, що за кілометражем політична одиниця знаходиться аж на 9 місці, при цьому за кількістю населення займає всього 3. Дана цифра варіюється близько 30 млн. жителів, за останніми даними.

  Варто зауважити, що дуже давно, а конкретно в 500 року н. е. стався грандіозний переворот, наслідком чого стало переселення жителів. З тих пір деяка частина острова, що розташувався по сусідству і відділяється від самої Великобританії невеликою протокою, сьогодні належить Франції та має значущу назву для острова — «Бретань». Сьогодні це досить-таки сучасна територіальна одиниця, з власне економікою, що має статус туристичної точки.

  Саме ім’я Великобританія з’явилося на 100 років пізніше. Цьому послужило розмежування населення, для чого використовували два позначення — великий (мається на увазі острів) і малесенький. Так як частина Великобританії була значно більше, ширше і швидко формувалася, її почали називати Великою, звідси і сучасна назва.

  velikobritaniya i angliya: v chem raznica i kakie est otlichiya29 Великобританія і Англія: в чому різниця і які є відмінності

  Повноцінне назва використовують насправді рідко, зважаючи на те, що воно громіздке. Тому почувши такий термін як «Сполучене Королівство Великобританії та Північної Ірландії» — не варто впадати в паніку, це все одне і те ж.

  Читайте також:  Present Perfect і Past Perfect: подібності та відмінності

  Британія, відома адже не лише своїм цікавим розташуванням і територіальним поділом. Вона вміщує в себе 14 окремих територій зі своїм суверенітетом. Там же знаходяться прославлені Бермудський трикутник і Нормандія.

  Столиця — Лондон. Хоча хто не знає цю фразу, якої нас вчили ще з молодшої школи, адже: London is a Capital of Great Britain. Стосовно Англії — все набагато простіше.

  Англія

  Хоча мало хто справді розуміє той факт, що Англія займає 65% від усього Британського острова, але це так.

  velikobritaniya i angliya: v chem raznica i kakie est otlichiya30 Великобританія і Англія: в чому різниця і які є відмінності

  До речі її територія вважається найбільш значний адміністративною одиницею Великобританії. Вона розташована по сусідству з Уельсом і Шотландією, що насправді зіграло кілька головну роль у розвитку культури англійців.

  Площа — 130 395 км. Крім того її вдале розташування по відношенню до Європи надав можливість сконструювати канал, довжиною всього в 24 км. Стосовно політичної ситуації, Англія не має власного парламенту або інших представників влади, всі національні питання вирішуються на скликаннях і радах Графств.

  Відмінності Англії і Великобританії

  Багато і в даний час думають, що Англія і Великобританія це одне і теж, тобто слова-синоніми, які двосторонньо замінюють один одного. Насправді це не так. Ми вам розповімо, чим відрізняється Англія і Великобританія, а також згадаємо про те, що таке Шотландія і що таке Уельс.

  Географія

  Об’єднане корольов включає в свій склад всі перераховані раніше області: Уельс, Північну Ірландію, Англію і Шотландію. Також, варто знати, що слово Великобританія це певне скорочення. Таке ж, як Білорусь замість Республіка Білорусь. Повне ім’я Великобританії звучить, як: Сполучене Королівство Великобританії і Північної Ірландії. Можна ще говорити: Сполучене Королівство. Саме в цей поєднане королівство і входять країни.

  Читайте також:  Загальноприйняті скорочення в англійській мові - LEARN ENGLISH - Вчимо англійську самостійно вдома, швидко і безкоштовно

  velikobritaniya i angliya: v chem raznica i kakie est otlichiya31 Великобританія і Англія: в чому різниця і які є відмінності

  Найбільша в складі Великобританії це Англія, яка займає більше половини її території. Після йде Шотландія (близько третини всієї площі). Уельс взагалі займає всього одну десяту площі Великобританії. Ну, а Північна Ірландія взагалі зовсім мало: близько 14 тисяч квадратних кілометрів. Для зіставлення — площа Республіки Білорусь становить 207 600 квадратних кілометрів.

  Кожна з цих країн, поміщаються в королівство має свою складну структуру й адміністративний поділ.

  У Великобританії, крім усього іншого є ще й чотирнадцять заморських територій. Наприклад: Бермуди, Гібралтар, Кайманові острови, Фолклендські острови.

  Є ще 3 коронних території (тобто території, що належали короні). Наприклад, острів Мен.

  Погодьтеся — у Великобританії складне адміністративний поділ. Чи То справа в нашій унітарній країні — Білорусі. В Білорусі — одна столиця, шість областей і один президент, який за всю історію Республіки Білорусь жодного разу не змінювався.

  Мовні відтінки

  В англійській мові існують поняття:

  • «Great Britain» (дослівно — «Великобританія»), яке використовується в трьох головних регіонів — Англії, Уельсу і Шотландії.
  • «British Islands» («британські острови») — так англійці називають все своє королівство, включаючи коронні землі.
  • «England» («Англія») — таку назву застосовується до однієї з областей, розташованих на острові Великобританія. Довгий час Англія була самостійним королівством, а в 1707 році відбулося її об’єднання з королівствами Шотландія і Уельс.

  velikobritaniya i angliya: v chem raznica i kakie est otlichiya32 Великобританія і Англія: в чому різниця і які є відмінності

  Таким чином, жителі Сполученого Королівства проводять чітку межу між назвою острова, що входить до складу британського архіпелагу, назвою своєї країни і назвою окремої адміністративної одиниці.

  Прапори

  Англія має свій прапор — червоний хрест на білому полотнищі. Це хрест Святого Георгія, який вважається небесним покровителем Англії з середини xiii ст. А на прапорі він став зображуватися з середини Xviст.

  Читайте також:  У чому різниця між owner і host?

  velikobritaniya i angliya: v chem raznica i kakie est otlichiya33 Великобританія і Англія: в чому різниця і які є відмінності

  Прапор Великобританії неодноразово змінювався. В даний час використовується варіант прийнятий в 1801 році. В цей рік відбулося об’єднання Англії з Ірландією. З тих пір прапор гордо іменується «Юніон Джек». На прапорі присутні символи Шотландії, Північній Ірландії і Англії — білий хрест на синьому тлі, червоний скошений хрест на білому і прямий червоний хрест.

  velikobritaniya i angliya: v chem raznica i kakie est otlichiya34 Великобританія і Англія: в чому різниця і які є відмінності

  Юніон Джек — неофіційна назва прапора сучасної держави Сполученого Королівства Великобританії і Північної Ірландії.

  А ось символу Уельсу — червоного дракона, на загальному прапор королівства немає.

  velikobritaniya i angliya: v chem raznica i kakie est otlichiya35 Великобританія і Англія: в чому різниця і які є відмінності

  Є ще й таке поняття як «Співдружність націй». Це добровільне об’єднання незалежних держав, які раніше входили в Британську імперію на правах колоній, домініонів і протекторатів. До них належать такі країни як сама Великобританія, Мозамбік, Уганда, Камерун, Індія, Пакистан, Канада, Австралія. Всього членів Співдружності 16.

  Герби

  Якщо говорити про герб Великобританії, то він є графічною власністю королеви Єлизавети Другої.

  velikobritaniya i angliya: v chem raznica i kakie est otlichiya36 Великобританія і Англія: в чому різниця і які є відмінності

  Цікавим фактом є те, що символіка Уельсу не відображена і на гербі країни.

  На гербі Великобританії є щит, який містить елементи гербів Англії, Шотландії та Ірландії.

  Щит підтримують кінь і лютий лев, а сам щит розділений на 4 частини:

  • в першій і четвертій з яких розташований герб Англії;
  • у другій частині — герб Шотландії;
  • у третій частині — герб Ірландії.

  Так герб Англії є частиною герба Великобританії.

  Найголовніше

  Таким чином, «велика Британія», або Сполучене Королівство Великобританії та Ірландії — це назва держави, в той час як Англія є чільному регіоном Великобританії.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: