Work and Travel – що за програма і як їй користуватися

Відвідати далекі Сполучені Штати Америки — мрія багатьох студентів. Але просто здійснити подорож у цю країну — задоволення недешеве, не всі учні можуть собі це дозволити. Програма Work and Travel USA — чудовий шанс для студентів, охочих помандрувати і перейняти зарубіжний досвід. Засновники програми пропонують поєднання відпочинку і праці, комфортні умови перебування і можливість заробити пристойну суму грошей. Звучить заманливо… Але щоб в реальності все було так само весело і здорово як на картинках і в слоганах програми, необхідно докладно вивчити інформацію про неї і знати відповіді на наступні питання.

494a09250dc518257292200b092cf49c Work and Travel   що за програма і як їй користуватися

Зміст

  • У чому суть програми?
  • Хто може брати участь у програмі?
  • Скільки коштує стати учасником Work and Travel?
  • Співбесіду з консулом США
  • Де краще працювати?
  • Поширені помилки учасників

У чому суть програми?

Work and Travel USA, що перекладається як Робота і Подорож в США — назва самої популярної програми міжнародного студентського обміну. Квота на учасників цієї програми, яка виділяється щорічно Держдепартаментом, становить понад 100 000 місць. Метою програми є надання студентам денної форми навчання у вищих навчальних закладах та середньо-спеціальних навчальних закладах.

Це можливість безпосередньо брати участь у повсякденному житті народу Сполучених Штатів Америки, подорожуючи і працюючи (тимчасово близько 4 місяців) у період літніх канікул. В кінці програми учасникам надається можливість подорожувати по країні протягом 30 днів без права роботи («grace period»).

Хто може брати участь у програмі?

Учасниками програми можуть стати далеко не всі бажаючі. Існують певні вимоги: необхідно бути студентом Вузу очного відділення, знати англійську мову на розмовному рівні, ваш вік повинен становити 18-26 років. Якщо ви підходите за всіма критеріями, далі йде процедура збору документів і коштів для переїзду в США.

Отже, пакет документів:

  • діючий паспорт і його копію;
  • діючий закордонний паспорт і його копію;
  • довідка-підтвердження з навчального закладу, яка доводить, що ви студент очного відділення;
  • студентський квиток та його копія;
  • документальне фото 3?4 см — 4 шт., 5?5 см — 2 шт.

dfcd1b653e8e6cbfa4abd749f089076e Work and Travel   що за програма і як їй користуватися

Скільки коштує стати учасником Work and Travel?

Прийнявши рішення стати учасником програми Ворк енд Тревел і зібравши пакет документів, далі потрібно звернутися в агентство, що пропонує таку послугу. Знайти в Інтернеті офіційний сайт не складе праці, майже в кожному великому місті будь-якої країни є таке агентство. Там фахівці розкажуть, про роботу для студентів в США і розцінки.

Також потрібно заповнити спеціальні анкети, сплатити сервісний збір. Участь у програмі не безкоштовно, ціна варіює від 1300 до 1500 доларів. В цю суму входить:

  • допомога в оформленні документів;
  • медична страховка;
  • пошук роботи за вільним джерел;
  • путівник по Америці;
  • орієнтаційні матеріали;
  • цілодобова підтримка у вашій країні та США.

Програма Work and Travel може включати авіаквитки для перельоту до Америки. При бажанні заощадити, квитки доведеться купувати самостійно. Агентства надають платні допомога в пошуку житла, що дуже зручно.

Співбесіду з консулом США

Збір всіх документів — це кропітка, але не самий складний етап у підготовці до участі. Самий серйозний і відповідальний момент — це співбесіду з консулом посольства США. До інтерв’ю слід ретельно підготуватися, так як складний опитування. Вас будуть перевіряти в процесі бесіди, наскільки добре ви володієте мовою, достатньо ваших знань для життя та роботи в Америці. В ході опитування буде з’ясовано, наскільки людина самостійна, наскільки міцний психологічно. Одним з головних буде питання про цілях і намірах студента: не планує студент залишитися в США незаконно.

У разі успішного проходження цього етапу, видається віза j1 visa, а в агентстві буде проведена так звана «прощальна» лекція, присвячена порад щодо проходження співбесіди з роботодавцем. Фахівці розкажуть, куди краще їхати, який напрямок/штат вибрати, проінформують про оподаткування і повернення податків, а також про партнерів та спонсорів.

Де краще працювати?

У практичному етапі участі у Work and Travel важливими питаннями, які цікавлять студентів, стають напрям, місце працевлаштування, заробітна плата та специфіка роботи. Як правило, ніяких специфічних знань і фізичних зусиль робота не вимагає — учням пропонують прості не високо оплачувані (за місцевими мірками) вакансії: офіціанти в ресторанах, кафе швидкого харчування; касири в супермаркетах; продавці в магазинах; покоївки в готелі; помічники адміністратора в готелях; рятувальники на узбережжях; оператори атракціонів та ін.

8e518eb2b1788dd5633fe9bdd88e2580 Work and Travel   що за програма і як їй користуватися

Найпопулярнішим напрямком визнаний Нью-Йорк. Це мегаполіс, де постійно відчувається брак некваліфікованих кадрів. Крім того, це місто привабливий тим, що дозволяє відчути в повній мірі американську життя. У вихідні дні можна з’їздити в Вашингтон, Бостон, подивитися водоспадів Ніагари, каньйони Арізони і Невади, узбережжя двох океанів.

Приїхавши в місто, ви можете працювати в будь-якому штаті, поєднуючи дві або декілька вакансій, з метою заробити більше грошей. Роботу можна шукати і самостійно, для цього потрібно володіти англійською мовою, тоді труднощів не виникне. Проте запрошення від роботодавця необхідно отримати заздалегідь у формі листа application letter.

Заробіток учасника буде залежати від кількості робочого часу (кількості відпрацьованих годин) і його витрат. Зазвичай розмір ставки при працевлаштуванні становить близько 7-11 доларів в годину. Графік роботи на тиждень припускає 40 годин — з 8 щодня, крім вихідних. Допускається і переробка, яка оплачується в півтора рази дорожче.

Поширені помилки учасників

Готуючись прийняти участь в програмі, слід уважно вивчити інформацію про неї (умови, вимоги), проаналізувати плюси і мінуси, оцінити труднощі, з якими належить зіткнутися. Існує ряд найбільш поширених помилок, що здійснюються учасниками.

Незаброньовані квитки та номери. При поїздці в США готель і авіаквиток рекомендується замовляти заздалегідь, таким чином, вартість буде нижче, ви не опинитеся на вулиці.

Відсутність грошей. Учаснику треба мати з собою готівку і деяку суму на карті. По можливості з родичами слід обговорити варіант оперативного переказу коштів у разі екстреної необхідності — сьогодні це можливо протягом декількох хвилин.

Багато непотрібних речей. Не варто тягнути з собою валізу одягу, в Штатах можна буде придбати брендові речі за низькою ціною. Намагайтеся зробити оптимальний багаж мінімальним.

bfd784a51b1fc2506571f4e5f016fca3 Work and Travel   що за програма і як їй користуватися

Електроприлади. В Америці напруга в розетках становить 110 В, тому ваше звичне обладнання працювати не буде, тому заздалегідь запасіться перехідниками.

Робоче місце. При отриманні дозволу на роботу в International Exchange Center, переконайтеся, що вас дійсно чекає роботодавець, і документ не є липовим — такі випадки теж бувають.

Харчування. Не поспішайте купувати їжу в ресторанах або кафе типу McDonalds, Wendys, Burger King і ін. Це задоволення досить дороге і шкідливий для здоров’я. По можливості готуйте їжу самі, відшукайте будь-який супермаркет, де можна знайти і напівфабрикати, і звичайні продукти. Намагайтеся дотримуватися звичного для вас режиму харчування, віддаючи перевагу фруктам, овочам, соків і чистій воді. Менше вживайте газованої води, бургерів та інших продуктів швидкого приготування. Не економте на здоров’ї ні в якому разі!

Нехтування заходами безпеки. У США з законом не варто жартувати, не варто і сподіватися на випадок. В Америці теж грабують, зокрема в туристичних і неблагополучних районах. Ось чому не варто носити з собою великі суми і паспорт. Крадіжка паспорта принесе багато проблем.

Робота на знос. Багато учасників прагнуть привезти додому більше грошей. Це похвально, але пам’ятайте, що життя у людини одна. Не виснажуйте себе роботою, приділіть хоч трохи часу огляду визначних пам’яток, в Америці їх багато.

І в кінці, ретельно поставтеся до планування поїздки в США, вивчіть спеціалізовані форуми і блоги з відгуками, запасіться мінімальною сумою коштів, знайдіть попутників, тоді ваше перебування буде приємніше і корисніше.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Вчити англійську: Англійська мова онлайн