Як не забути англійську влітку

Теорія поколінь передбачає, що кожні 20-25 років у суспільстві глобально змінюються цінності, тому діти часто думають, говорять і поводяться зовсім не так, як їхні батьки. Порівняйте, наскільки підходить опис «типового підлітка» вашій дитині?

Покоління Z (homelanders, або «домосіди») — це діти, які сьогодні ходять в школу. Вони не знають світ до інтернету, а щоденний контакт з технологіями — просто спосіб життя, а не тільки спосіб розваги.

Вони швидкі, багатозадачні, самі знаходять будь-яку інформацію і люблять пробувати нове. При цьому більш розслаблено підходять до навчального процесу і не вважають за потрібне нагромаджувати інформацію: її, по–перше, занадто багато, а по–друге, вона завжди доступна через пару кліків.

Як це допоможе вивчити англійську? Якщо вчасно зрозуміти, як вашій дитині зручніше вчитися, можна швидше знайти правильний підхід. Наприклад, створити комфортні умови, в яких він докладе мінімум зусиль і отримає максимум результату і задоволення.

Ми придумали прості завдання, з якими дітям буде легко продовжувати підтягувати англійська без відриву від улюблених розваг навіть влітку.

Для любителів гаджетів

Якщо для дитини технології — спосіб життя і він за секунди знаходить маршрут на гугл-картах або мультфільми на стрім-сервісах, нехай робить це в новій мовному середовищі.

1. Hey, Siri! Домовтеся і переведіть мову на дитячих гаджетах з російської на англійську. Нехай Siri і Гугл натренують правильне вимова! Хоча шанси замість nearest cinema (найближчий кінотеатр) отримати dantist grandma (бабуся–стоматолог) великі, ваша дитина швидше звикне до присутності англійської в ефірі кожен день. Головне запам’ятати, як у випадку чого повернути все назад на російську.

2. Привчіть дитину слухати подкасти, радіо або аудіокниги на англійській кожен день — навіть у фоновому режимі. Неважливо, якщо не всі слова і навіть фрази вийде почути і зрозуміти. Завдання — створити ефект присутності в мовному середовищі, щоб дитина звикла сприймати англійську мову на слух. Ось пара ресурсів: 5 дитячих подкастів BBC — сленг, міфи Давньої Греції і казки Андерсена; додаток Listening від Skyeng — для андроїда і для айфона.

3. Беремо соцмережі на озброєння: запропонуйте дитині дублювати пости і короткі публікації англійською. Можна піти далі і організувати щось у форматі instagram-челлендж #100happydays: один день — одне фото з коментарем (англійською, звичайно). Потрібно протриматися рівно сто днів, тільки, цур, не повторюватися: підпис yet another day of summer («черговий літній день») не пройде!

kak ne zabyt anglijjskijj letom Як не забути англійську влітку

Для не занадто балакучих

В освоєнні будь-якої мови головне — подолати бар’єр і заговорити, для початку неважливо, наскільки добре і грамотно. Не бійтеся робити помилки і не зациклюйтеся на граматиці.

1. Неважливо, як добре ви знаєте мову, запропонуйте дитині вчити вас потроху. Попросіть його поділитися цікавими сленговими фразами або пояснити, як застосовується нове правило. Навіть якщо немає мети освоїти англійську, нехай ваша дитина бачить, що ви залучені. Це допоможе йому впоратися зі своєю невпевненістю і придбати трохи мотивації.

2. Дивіться фільми і серіали в оригіналі — наприклад, на skyeng.tv. Вмикайте розумні субтитри і переводите незнайомі слова прямо під час перегляду. Бонус для тих, хто хоче прискоритися: вимкніть субтитри. Тоді ви перестанете «читати сценарій фільму» і почнете уважніше слухати, про що говорять герої. Є спостереження, що якщо слухати подкасти і дивитися фільми англійською пару місяців, то до кінця літа вийде обговорити почуте.

3. Запросіть дитину і його друзів пограти у сценаристів. Розділіть уривок з книжки на окремі речення, роздрукуйте, виріжте і перемішайте. Нехай діти разом збирають історію і в кінці обговорять, що в підсумку вийшло. Старші допоможуть молодшим, якщо виникнуть труднощі, а спільна справа прокачає соціальні навички.

4. Замініть книжки коміксів. Нехай ваша дитина дізнається розмовний, жива англійська, який допоможе йому вицепіть стійкі звороти та конструкції мови. Після коміксів книжки підуть легше ( і з набагато більшим задоволенням). Бонус для просунутих: запропонуйте дітям придумати і намалювати комікс англійською мовою самостійно.

kak ne zabyt anglijjskijj letom1 Як не забути англійську влітку

Для сором’язливих авантюристів

Дозвольте дітям побути самостійними і спробувати повністю розібратися з чимось самим. Тут важливо трохи відпустити батьківський контроль і — саме головне — дозволити дитині помилятися.

1. Спробуйте зібрати або приготувати що–то за інструкцією (зрозуміло, інструкція повинна бути на англійській). Можна розібрати і зібрати назад якийсь з предметів меблів або техніки, якщо нових придбань не планується. Можливо, краще почати з книжкової полиці, а не з кавоварки.

2. Довірте дитині скласти розмовник, якщо збираєтеся поїхати у відпустку в іншу країну. Як запитати дорогу, спілкуватися в готелі або робити покупки на місцевому ринку — все це виглядає нудно, якщо купити готову брошуру для туриста, але наскільки цікавіше буде реалізувати такий проект від початку до кінця.

3. Ну, гуляти так гуляти! Складіть список продуктів англійською і відправте дитини в магазин. Нехай використовує смартфон або власні знання. Занадто просто? Ускладнюємо! Замініть назви продуктів на опису (підійде будь-який словник англійської мови, наприклад Oxford Dictionary). Але будьте готові розлучитися з парою сотень рублів, на які дитина купить зовсім не те, що було задумано! З іншого боку, салат з вишнею (cherry) замість томатів–черрі (cherry tomatoes) — відмінний спосіб урізноманітнити сімейні обіди

Спробуйте перетворити вивчення англійської з обов’язки приємний час для всієї родини.

Які ідеї виявилися корисними, а що зовсім не підійшло? Розкажіть нам!

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Вчити англійську: Англійська мова онлайн