Як поступити в коледж у США: підготовка і оформлення документів

Вивчення англійської в США також популярно, як і в Англії, адже в штатах ця мова також є державною. Англійська в США — це мова молоді, сучасних передових комп’ютерних технологій, мова Інтернету. Тому велика кількість молодих людей шукають способи, як поступити в коледж в США, щоб отримати якісні знання, розширити кругозір і обзавестися новими знайомствами з молоддю з Америки та інших країн світу.

baf7069b5eaa3a2c04b454c72ccc20d5 Як поступити в коледж у США: підготовка і оформлення документів

Зміст

 • Вища освіта в Сполучених Штатах
 • Скільки коштує навчання в американському коледжі?
 • Алгоритм становлення американським студентом
 • Як вибрати мовні курси в США?
  • Як будується навчання англійської мови на курсах у США?
  • Вартість вивчення англійської мови в США
 • Корисні поради

Вища освіта в Сполучених Штатах

Абітурієнти, що вступають в Сполучені Штати для отримання вищої освіти, повинні розуміти, що в цій країні існує понад 3, 500 університетів і коледжів. В американській системі освіти особливої різниці між поняттями «університет» та «коледж» немає, так як цими словами позначають одне і те ж — вищий навчальний заклад. І там, і там можна отримати вища освіта: ступінь бакалавра, магістра і доктора.

Відрізняються ці поняття лише тим, що університет складається з декількох коледжі, він більше за розміром і з великою кількістю студентів. Так, наприклад, у складі Гарвардського університету інженерний, бізнес, медичний коледжі та ін. Тому перед тим, як вчинити в будь-який університет в США, поцікавтеся, які коледжі входять до його складу.

В Америці є два типи коледжів:

 • з навчанням на два роки (junior або community college);
 • з навчанням на термін чотири роки.

В коледжі з дворічним навчанням, в основному, навчаються студенти, які живуть вдома, а частина витрат беруть на себе місцеві влади, тому для місцевих студентів навчання в junior college обходиться відносно дешево. Для приїжджих з інших міст або країн навчання обходиться трохи дорожче, але теж прийнятно. Для вступу в такий ВУЗ потрібно тільки здати TOEFL.

Закінчивши такий навчальний заклад, випускник стає володарем диплома про середню спеціальну освіту (associate degree), і отримує можливість працювати, приміром, секретарем, механіком, вихователем у дитячому садку, санітаром або медсестрою.

Як правило, після закінчення community college студенти надходять відразу на третій курс чотирирічного коледжу, після закінчення якого отримують ступінь бакалавра. При цьому всього його оцінки та кредити, зароблені за час навчання у дворічному коледжі, теж зараховуються. Виходить, що junior college — підготовчий етап до більш серйозного навчання.

В системі американської освіти також розрізняють «малі» та «середні» коледжі. Якщо у Вузі навчається більше 1 500 студентів, то його відносять до малого коледжу, а якщо у Вузі, від 1 500 до 5 000 учнів, то його відносять до середнього університету. Приміром, у приватному Pitzer College всього 880 студентів, Reed College навчаються приблизно 1 300 осіб — це малі коледжі. У Wittenberg University навчається близько 2 200 студентів, а в Shepherd College — більше 4 000, тому ці ВУЗИ відносять до середніх.

Саме в малих і середніх ВУЗах, найчастіше, діють програми фінансування іноземним абітурієнтам!!!

Цікаво, що в самій толерантній країні світу існують спеціалізовані навчальні заклади, організовані за релігійною і статевою принципом. Приміром, University of Dallas і University of Notre Dame — це університети виключно для католиків, а Wabash College і Deep Springs College можуть навчатися тільки особи чоловічої статі.

Процес навчання в кожному університеті США будується на системі кредитів, тобто кожен предмет з програми навчання «варто» певну кількість кредитів. Освоївши цей предмет і, успішно склавши залік або екзамен, студент отримує ці кредити. Завдання учня — набрати приблизно шістдесят кредитів за два роки навчання, щоб перевестися на третій курс університету.

При цьому всі предмети поділяються на профільні і загальноосвітні, останні, в свою чергу, можуть бути як обов’язковими, так і вільними для відвідування і здачі. Оцінка результатів навчання побудована таким чином, щоб вона відображала активність учня на протязі всього семестру, тобто не вийде весь семестр байдикувати, а до іспиту терміново почати вчитися.

Підсумкова оцінка складається з декількох показників: 10% складають домашні роботи, 40% – підсумковий іспит, а 50% – сума результатів проміжних тестів та контрольних робіт.

Оцінювання відбувається за чотирьохбальною шкалою:

 • A (4 бали, 90-100% відмінно)
 • B (3 бали, 80-90%, добре)
 • C (2 бали, 70-80%, задовільно)
 • D (1 бал, 60-70%, незадовільно).

За цією ж шкалою вираховують середній бал диплома.

В навчальному закладі може бути як денна, так і вечірня форми навчання. Денне відділення навчається по семестрах: I семестр починається вже в кінці серпня і триває до кінця грудня, а II семестр триває з січня по травень. На вечірньому відділенні навчальний рік поділяється на триместри, причому без перерви. Наприклад, закінчивши осінній триместр 19 листопада, 20 листопада учні відразу переходять на зимовий триместр.

Читайте також:  Минулий час в англійській мові: приклади вживання

ae254efeb1afd5a8b97811478641bef8 Як поступити в коледж у США: підготовка і оформлення документів

Скільки коштує навчання в американському коледжі?

Вартість отримання вищої освіти у коледжах США досить висока. Конкретну суму назвати складно, оскільки ціна багато в чому залежить від типу Вузу, його престижності, місцезнаходження, обраної спеціальності і т. д. найдорожчими напрямками є медичні і технічні спеціальності.

Наведемо приблизну вартість навчання в американських навчальних закладах:

 • Найдешевші Вузи — дворічні коледжі, де за навчання доведеться заплатити від 7000 $/рік.
 • У державних чотирирічних коледжах мінімальна вартість навчання складає 10 000 $/рік.
 • Навчання в приватних університетах США обійдеться ще дорожче — 15 000 $/рік (Університет Берклі) або 30 000 $/рік (Стенфорд або Гарвард).
 • При цьому в зазначену суму не включені витрати на проживання, харчування, оплату навчальних матеріалів, відвідування спортзалу і т. д.

  • проживання (у гуртожитку) та харчування — близько 11 000 $;
  • підручники — 1 300 $;
  • страховка — 1 500 $;
  • інші витрати — 2 500 $.

  Разом з усіма іншими витратами мінімальна плата за рік навчання у коледжі США буде становити від 22 000 $.

  Звичайно, вступ та навчання в американських коледжах обходиться не дешево, але є багато способів знизити витрати — читайте статтю Безкоштовне навчання в кращих ВУЗах світу реально!

  Приміром, український студент Георгій Солодко зміг вступити на безкоштовне навчання відразу в 10 американських університетів і тепер вчиться на одному курсі з дочкою Обами в Гарварді.

  Так, абітурієнт з Росії, хто бажає стати студентом американського вузу, може розраховувати на гранти, які виділяє уряд США чи РФ, отримати стипендію на навчання і т. д. Однак майте на увазі, що для, що надходять в американські навчальні заклади, іноземців висуваються серйозні вимоги.

  Перш за все, для навчання в американських коледжах та університетах, необхідно володіти англійською на розмовному рівні. Необхідні:

  • навички вільного спілкування на різноманітні теми;
  • вміння читати і писати англійською мовою;
  • вміння сприймати швидку англійську мову на слух.

  Тому, якщо у вас кульгає хоча б одна з цих вимог, радимо пройти канікулярні курси, за період яких у вас буде можливість підтягти знання до потрібного рівня. А підтвердити свої знання ви зможете, успішно склавши вступні іспити.

  Для вступу до коледжу в Сполучених Штатах Америки необхідно здати:

 • TOEFL/IELTS — іспит на знання мови. Складання цих тестів проводиться приблизно 2-3 рази на рік у спеціальних сертифікованих центрах. Щоб поступити в коледж, потрібно скласти іспит на 74+/5.5−6.0 або ж вступити на підготовчі курси при навчальному закладі, де потрібно провчитися один рік.
 • SAT I/GRE General (для бакалавра/магістратури) — стандартний іспит на загальні знання.
 • SAT II/GRE Subject (для бакалавра/магістратури) — іспит на предметні знання та вміння, складається для кожної спеціальності окремо.
 • ACT — тестування для визначення рівня підготовки вступників з предметів, що входять в курс навчання.
 • Якщо ви впевнені, що підходите під ці вимоги, то можете сміливо готувати документи для подання заяви на навчання у ВУЗах США.

  Дізнайся більше пройди консультацію з Мариною Могилко

  Алгоритм становлення американським студентом

  Перед тим, як подавати документи в той чи інший американський коледж, вивчіть відразу кілька навчальних закладів. Перевірте, які вимоги до вступників іноземцям, скільки коштує навчання, є у них програма фінансової допомоги іноземним студентам, і тільки тоді переходьте до остаточного вибору Вузу.

  Ви можете подати документи відразу в декілька вибраних коледжів, але майте на увазі, що за це теж треба платити (близько 25 $).

  Вибравши одне або кілька освітніх установ, необхідно почати готувати документи. Як правило, навчальний рік в Америці починається в кінці серпня, а готуватися до вступу потрібно почати за рік-півтора.

  Перш за все, зробіть запит, щоб вибрані вами Внз надіслали на вашу електронну пошту інформацію про освітні програми свого коледжу, умови вступу, проживання, його місцезнаходження, досягненнях і традиціях.

  Як правило, разом з презентацією університет і надсилає анкету (application form), яку необхідно заповнити всім абітурієнтам. В анкеті міститься також 1-3 тематичних питання, на які потрібно дати розгорнуту відповідь у вигляді есе. Приміром, «Моє головне досягнення в житті» або «Чому я хочу навчатися в цьому коледжі». Виходячи з анкетних даних, приймальна комісія зробить висновки про якості, вміння та здібності особистості.

  Вже на цьому етапі зареєструйтесь на тести TOEFL та SAT і почніть підготовку до складання цих тестів.

  Восени, у жовтні-листопаді зробіть копію атестата про середню освіту, переведіть документ на англійську мову й завірте у нотаріуса.

  Попросіть директора школи і класного керівника, а також учителі англійської або спец. предмета написати рекомендаційні листи.

  Список документів для вступу у коледж США:

 • Анкети (Application Forms). Уважно прочитайте всі пункти анкети та інструкцію щодо її заповнення. Відповідати на питання теж потрібно в надрукованому вигляді, у тому числі есе. При заповненні полів паспортних даних вказуйте такі ж дані, як у закордонний. паспорті. Прикладіть всі необхідні документи.
 • Завірені копії атестата або диплома російською мовою. Копії потрібно завірити в канцелярії, а також у керівників вашого навчального закладу.
 • Завірений переклад атестата або диплома на англійську мову.
 • Завірені копії транскриптів англійською та російською мовами, якщо ви закінчили коледж або ВУЗ в Росії. Transcript of Academic Records — це документ, який включає перелік курсів, із зазначенням кількості годин за кожний семестр і оцінками за іспити, заліки, курсові роботи. Краще перевести «виписку із залікової книжки».
 • Результати іспитів ТОЕFL, ЅАТ, GRE та ін Якщо ви ще не пройшли тестування або здали недавно і ще не знаєте результат, то напишіть дату здачі екзаменаційного тестування.
 • Рекомендаційні листи (Letters of Recommendation). Кожен лист має бути підписана. Якщо рекомендація написана російською, то потрібно зробити переклад та офіційно завірити його у нотаріуса.
 • Вступне твір (Statement of Purpose). Будь-американський ВУЗ вимагає від абітурієнта написання цієї роботи, яка дозволить приймальної комісії зробити остаточне рішення з приводу зарахування вас в коледж. Тому потрібно максимально відповідально поставитися до написання вступного есе і розповісти, як давно ви вибрали цікавий для вас спеціальність, які ваші мотиви вступу, чому ви обрали саме цю програму, як придбання знань, отриманих у вузі, допоможе вам в реалізації ваших планів на майбутнє і т. д. Обов’язково розкажіть про свою академічної підготовки, інтереси, особистісні якості і досягнення.
 • Підтвердження фінансових можливостей (Financial Statement). Деякі коледжі США вимагають від абітурієнтів реальних доказів фінансових можливостей. Такими можуть бути виписка з банку про стан рахунку, лист роботодавця ваших батьків зі штампом, сертифікат, що підтверджує участь в програмі, яка покриє витрати на навчання. Тут можна попросити університет про надання фінансової допомоги.
 • Плата за розгляд документів (спеціальний внесок від $ 10 до $ 150).
 • Читайте також:  So do I. Конструкція «І я теж» в англійській мові

  Отже, всі документи зібрані, сплачені та відправлені. Зробити це краще до кінця року. У період з січня по квітень спробуйте дізнатися, чи дійшли вони до адресата. Як правило, у квітні-травні навчальні заклади вже надсилають свою відповідь. Якщо ви отримали позитивну відповідь відразу від декількох Вузів, то протягом декількох днів зробіть свій остаточний вибір у бік одного з них, а решту відразу ж направте повідомлення про те, що ви відхиляєте їх пропозиції.

  Обраним коледжу повідомте про згоду з їх пропозицією і попросіть надіслати додаткові відомості. Влітку ви повинні будете зв’язатися з асистентом коледжу, який займається питаннями зарахування іноземних студентів (international advisor). Радник розповість, що робити далі.

  Для отримання візи університет направить вам форму I-20, з якої необхідно буде звернутися у посольство США і пройти візову консультацію і предотъездный інструктаж в освітньому центрі. Якщо все пройде благополучно, то вже в серпні ви сядете за парту в коледжі і станете американським студентом.

  Рада! Оформляючи документи, чітко і акуратно виконуйте всі вимоги, додавши все необхідне і не додаючи нічого зайвого, оскільки американська приймальна комісія ретельно стежить за дисципліною». Якщо потрібно відповісти на запитання в межах 10 рядків, то напишіть саме стільки, так як якщо обсяг перевищить потрібний, то решту ніхто читати не буде.

  13fc48d108a881a6e033bd276cde26cd Як поступити в коледж у США: підготовка і оформлення документів

  Як вибрати мовні курси в США?

  До недавнього часу мовні школи США були не доступні для більшості російськомовного населення з-за величезних цін на переліт, візи і сам курс. Однак сьогодні курси англійської мови в США стали набагато дешевшими і доступнішими для громадян Росії в силу активного розвитку відносин між цими країнами та послаблення візового режиму. Тепер від вас потрібно тільки бажання і кілька тисяч доларів.
  f8203f2e3c00fcd443665e9df3bbedaf Як поступити в коледж у США: підготовка і оформлення документів

  На курсах вивчення англійської мови в США можуть проходити навчання, як діти від 10 років, так і дорослі. Вивчення мови передбачає чітку розстановку пріоритетів, виходячи з того, яких результатів ви хочете досягти в результаті навчання: навчитися розмовляти, підтягнути вимова, вступити в американський коледж чи інститут, пройти стажування і знайти високооплачувану роботу в США і т. д.

  e45208235ece41ff3832c7500b5bbf4b Як поступити в коледж у США: підготовка і оформлення документів

  Тому при виборі мовного курсу зверніть увагу на такі важливі моменти:

  • якщо ви насправді хочете вивчити англійську мову, то краще проходити навчання в тих містах і мовних центрах, де як можна менше співвітчизників;
  • вивчення мови в Штатах — це дорога послуга, тому вибираючи курс, орієнтуйтеся на вартість не тільки перельоту, але і на ціну і тривалість самої програми;
  • вибирайте курси в тих регіонах і містах, де ви будете почувати себе максимально комфортно. Благо мовні центри є практично в кожному штаті;
  • навчання в США дозволяє вибрати навчальні програми різної тематичної спрямованості, тому вибирайте конкретну тематику, щоб матеріал засвоївся ефективніше.

  Однак для іноземців висуваються серйозні вимоги. Насамперед, необхідно володіти англійською на розмовному рівні. Тому варто підтягнути свої мовні навички, якщо вони недостатньо хороші.

  Читайте також:  3 функції займенника it в англійській мові

  Тому, якщо у вас кульгає хоча б одна з цих вимог, раджу пройти канікулярні курси, за період яких у вас буде можливість підтягти знання до потрібного рівня. А підтвердити свої знання ви зможете, успішно склавши вступні іспити.

  Так, наприклад, мовні школи Home Language International і Rennert пропонують навчальні програми для дітей від 5 років для підготовки до школи. Надається можливість проживання в сім’ї не тільки дитини, але і супроводжуючого. Після успішної здачі тестування видаються сертифікати від навчання, які дійсні у всіх англомовних освітніх установах по всьому світу.

  А такі школи, як Bell Language School, Language Studies International Education First та інші навчальні заклади пропонують студентам і дорослим учням пройти стандартні, професійні, ділові, інтенсивні та екзаменаційні курси англійської мови. Студенти післядипломних факультетів і фахівці навчаються за спеціальними програмами, наприклад «Мова + управління». Таким чином, є можливість отримати додаткові професійні навички.

  Як будується навчання англійської мови на курсах у США?

  Щоб навчання англійської мови було найбільш ефективним і продуктивним, перед початком освітньої програми учні проходять письмове та усне тестування, яке визначає початковий рівень володіння мовою. За результатами цього тестування учні розподіляються на відповідні групи. Кількість студентів в класі, тривалість і кількість занять передбачається особливостями того курсу, який ви оберете.

  2d690fcd0f5aaaa4ce1a8564bfd9a228 Як поступити в коледж у США: підготовка і оформлення документів

  Для дітей батьки найчастіше вибирають літні канікулярні програми, а самі дорослі можуть пройти навчання в будь-який сезон. Всі мовні курси по цілі їх проходження можна умовно поділити на такі напрямки:

  • Підготовка до тестування GMAT, TOEFL
  • 12 ступенів підвищення рівня володіння мовою

  Кожна з цих програм може викладатися з різним ступенем інтенсивності — від 20 до 30 уроків на тиждень. У США більшою популярністю користуються інтенсивні курси — 25 уроків щотижня. Заняття починаються з понеділка, щодня проводиться з 5 лекцій з обідньою перервою. В результаті учні повністю занурюються в англомовне середовище і успішно долають мовний бар’єр.

  В ході занять учні розвивають комунікативні навички, постійно вступаючи у розмови з викладачем та іншими студентами, обговорюють і розбирають різноманітні повсякденні ситуації. Плюс до цього, учні виконують безліч завдань і вправ, як в групах, так і самостійно, розширюючи свої граматичні знання англійської, відпрацьовують стерпне вимова і сприйняття чужої мови.

  Як правило, в мовну програму включено ведення конспектів, написання творів і есе, участь у семінарах, робота з науковою літературою в бібліотеці, за комп’ютером, прослуховування лекцій. В ході навчання учні знайомляться зі зразками екзаменаційних тестів, виконуючи подібні завдання, здають кілька проміжних тестів, щоб визначити прогрес і виявити прогалини у знаннях.

  Вартість вивчення англійської мови в США

  Найчастіше у вартість програми входить і сам курс, трансфер, проживання, харчування, віза, страхові внески. Але якщо у вас є інші варіанти, то ви можете обговорити деталі з приймаючою стороною. Вартість за авіапереліт в цю суму не входить. За допомогою зручної таблиці, ви можете ознайомитися цінами на курси, в залежності від їх спрямування та тривалості:

  ПрограмаТерміниВартість
  Підготовка до іспитів14 днів1300 $- 4000 $
  28 днів2100 $- 7000 $
  42 дні3500 $- 10 000 $
  Навчання англійської для всіх 12 рівнів14 днів1200 $- 3800 $
  28 днів2000 $ – 6800 $
  42 дні3400 $ – 9500 $

  З-за того, що в американській системі освіта передбачена адаптація навчальних програм до особливостей мовної системи іноземних студентів, навіть двотижневі курси в Штатах вартістю 1300 $ приносять відчутний результат. А ви вибирайте той термін, який вам до душі і по фінансовим можливостям, і пам’ятайте, що чим довше, тим краще. Читайте також статтю Відпочиваємо і вивчаємо англійську на Мальті, якщо хочете оговтатися куди-небудь ближче.

  Корисні поради

  Як вже зазначалося, готуватися до вступу в коледжі США треба заздалегідь — не пізніше, ніж за 12 місяців, інакше ви просто не встигнете пройти всі етапи.

  Документи краще відправляти в осінній період, так як їм потрібно час, щоб встигнути дійти до Америки. Рішення про зарахування у ВУЗ спеціальна комісія приймає у другій половині весни, тому в січні-лютому всі документи вже мають бути отримані коледжем.

  Запит про надання фінансової підтримки також потрібно озвучити одразу, ще під час заповнення анкети. Студентів, які будуть навчатися за рахунок університету, зараховують набагато раніше — вже в лютому.

  Також вам буде потрібно інформація про те, куди звертатися. Щоб дізнатися більше про це, необхідно серйозно посидіти в Інтернеті або замовити онлайн консультацію у Марини Могилко, яка вже пройшла цей шлях від початку до кінця, і тепер консультує інших абітурієнтів — https://linguatrip.com/ru/consult/. Головне — готуйтеся заздалегідь!

  Навчання в США — це ще і прекрасна можливість поринути в незнайому культуру, побачити життя американців зсередини, випробувати відчути безмежні можливості досягнення американської мрії.

  Бажаю вам успіхів і незабутніх емоцій від поїздки! Поки!

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: