Як пройти робоче співбесіду (інтерв’ю) по Скайпу

Сьогодні ми не будемо говорити про вивчення англійської: мова піде про особливості спілкування з допомогою популярної програми Skype, яка завдяки зручності і універсальності все частіше використовується в робочих цілях. Ваш потенційний роботодавець призначив вам співбесіду по Skype? У нашій статті ви знайдете кілька порад, слідуючи яким ви будете почувати себе на висоті.

Ми постаралися освітити всі аспекти професійного інтерв’ю по Скайпу – від оптимізації якості зв’язку до психологічної підготовки до співбесіди.

Враховуйте різницю в часі

Причина, з якої ви збираєтеся проходити співбесіду по Скайпу, швидше за все, полягає у фізичної віддаленості вашого потенційного роботодавця: часто він знаходиться в іншому місті чи навіть в іншій країні. Припустимо, ви збираєтеся зв’язатися по Скайпу з іноземним роботодавцем (ось тут вже розмовні навички, набуті під час уроків англійської мови по Скайпу, стануть в нагоді вам як ніколи!). Насамперед, поцікавтеся різницею в часі між вашими країнами і з’ясуйте точний місцевий час виходу на зв’язок, інакше ви ризикуєте пропустити співбесіду і зіпсувати перше враження про себе.

Якщо вам належить розмова з Великобританією, переконайтеся, що правильно вирахували різницю в часі: багато хто вважає, що в Сполученому Королівстві діє часовий пояс GMT (Greenwich Mean Time), проте, не варто забувати, що влітку британці переходять на літній час (British Summer Time) – врахуйте це.

Зображення на екрані – ваша візитна картка

Перед тим, як зв’язатися з вашим майбутнім співрозмовником, з’ясуйте, чи потрібна вам буде відеокамера. Найчастіше професійні інтерв’ю проводять без неї – наприклад, в середовищі IT-фахівців зазвичай не прийнято «дзвонити з відео». Але якщо вже вам належить відеодзвінок, постарайтеся належним чином підготуватись до нього.

Насамперед, подбайте про те, як ви будете виглядати на екрані вашого співрозмовника. Немає потреби говорити, що ваш одяг і зачіска повинні бути акуратними, але ще не зайве буде продумати, який фон буде найбільш виграшним: якщо ви телефонуєте з дому, безглуздо дзвонити з кухні або спальні – краще перейдіть в вітальню або іншу кімнату з нейтральним інтер’єром.

Ретельно продумайте свою костюм: залежно від типу роботи, яку ви претендуєте, ваша одяг може бути в діловому стилі або менш формальна, якщо на «роботі вашої мрії» не передбачений дрес-код (хоча, швидше за все, якщо ви приймаєте дзвінок будинку, строгий офісний стиль буде недоречний – але тут вже вирішуйте самі).

Ви, звичайно, можете не особливо піклуватися про одяг, якщо камера не буде захоплювати область нижче рівня шиї. Однак досвідчені «переговорники» не радять розташовувати камеру занадто близько до обличчя: краще, щоб камера захоплювала і плечі. При розташуванні камери постарайтеся поставити її не прямо перед собою, а трохи навскоси, щоб співрозмовник не відчув себе під вашим поглядом незатишно (якщо ви все ж хочете «зустрітися очима з вашим співрозмовником, просто подивіться у вічко веб-камери).

І тверезо оцініть ваш аватар: якщо він не цілком відповідає відповідальності моменту, є сенс змінити його на більш суворий, наприклад, на одну з ваших вдалих фотографій.

500a2ab73851c064baae6fcd6e8b0001 Як пройти робоче співбесіду (інтервю) по Скайпу

Забезпечте тишу

Перед передбачуваним співбесідою по Скайпу вам слід потурбуватися питанням чутності: це дійсно дуже важливо. Звичайна міська квартира – на подив гучне місце. Хтось слухає гучну музику в сусідній кімнаті працює телевізор, галасують діти… Вашому співрозмовнику можуть бути неприємні різкі звуки, вклинивающиеся в розмову: домовтеся з домашніми, що під час вашої розмови в будинку повинна панувати тиша.

Відключіть на комп’ютері всі програми, які можуть переривати ваш дзвінок несподіваними звуковими повідомленнями (наприклад, про нові коментарі до теми тощо) – це може відволікати і дратувати співрозмовника.

Якщо у вас виникне бажання вибрати в Скайпі статус busy, щоб вас не відволікали сторонні дзвінки, не робіть цього: ваш потенційний роботодавець також не зможе до вас додзвонитися. Якщо під час співбесіди вам все-таки спробують зателефонувати ваші друзі-приятелі, доведеться їх просто ігнорувати.

Оптимізуйте якість зв’язку

Особливе питання – інтернет-зв’язок. Якщо говорити про роботу в Скайпі, мобільний телефон або iPad – не кращий вибір для вас: комп’ютер або ноутбук мають більш високу продуктивність. Взагалі кажучи, в останні роки якість зв’язку стабільно підвищується, але, тим не менш, ви можете оптимізувати його: на час співбесіди відмовтеся від завантаження великих обсягів даних, попросіть домашніх в цей час не навантажувати домашню комп’ютерну мережу.

Далі, перед сеансом зв’язку перевірте налаштування аудіо: у головному вікні Скайпу клацніть на заголовку меню Дзвінки і у випадаючому списку виберіть налаштування. Внизу відкрився вікна налаштування звуку клацніть напис Зробити контрольний дзвінок Skype – так ви перевірите рівень звуку на мікрофоні і в навушниках/динаміках. Якщо під час контрольного дзвінка сказана вами мова чутна, все в порядку, ви готові до дзвінка. Якщо ж ні, для налаштування параметрів звучання скористайтеся підказками самої програми – інтерфейс Скайпу простий і, що називається, user-friendly. Перевірка налаштувань звуку перед дзвінком дуже важлива: поява подібних дрібних проблем під час важливого інтерв’ю можуть вибити вас із сідла.

Якщо проблеми зі зв’язком з’явилися вже під час дзвінка, краще покласти трубку і подзвонити повторно (але якщо ви виконали попередній контрольний дзвінок, ви, принаймні, будете знати, що проблема не у ваших налаштуваннях або гарнітурі). За згодою вашого інтерв’юера, замість відеозв’язку можна використовувати звичайну аудіозв’язок по Скайпу: дзвінок без відео вимагає трохи менше ресурсів комп’ютера і мережі.

Зайве говорити, що ваша веб-камера повинна відображати досить якісну картинку, а навушники, динаміки і мікрофон досить чітко відтворювати і передавати звук – про це варто подбати заздалегідь при виборі цих пристроїв.

При поганому звуці на динаміках іноді проблема вирішується підбором хороших навушників – збільшенням гучності проблем зі зв’язком ви не вирішите.

Також перед інтерв’ю пробіжіться по функціоналу Скайпу, щоб згадати всі його можливості – цілком може бути, що під час співбесіди вам доведеться виконувати в ньому дії, які ви робите нечасто (наприклад, передавати або приймати файли, брати участь у відеоконференції відразу з декількома абонентами і т. д.).

Спокій, тільки спокій!

Тепер поговоримо про вашому голосі. Багато людей відчувають себе невпевнено при розмові по телефону або Скайпу: від хвилювання голос тремтить, зривається, що виробляє несприятливе враження. Якщо ви «з боязких», налаштуйтеся на подолання свого страху, відновіть дихання, постарайтеся контролювати свій голос. Хвилювання під час професійного інтерв’ю річ природна, але часто ми хвилюємося на порожньому місці лише через нестандартність ситуації, адже не кожен день ми проходимо співбесіду по Скайпу. Заспокойтеся, сконцентруйтеся – і все вийде!

Але в цілому, постарайтеся підготувати себе до звичайного професійного співбесіди, як якщо б воно відбувалося в офісі: питання вам будуть ставити ті ж, хіба що привітального рукостискання не буде потрібно.

Головне не забувати, що чим вільніше ви будете себе відчувати, тим природніше будете виглядати і тим успішніше пройде інтерв’ю.

Читаємо далі:

Чому краще вивчати англійську мову через інтернет?

Як почати розмову англійською

100 популярних розмовних фраз англійською

Все ще боїтеся говорити по телефону англійською?

А ви вмієте тактовно закінчити розмову англійською?

Сподіваємося, наші поради допоможуть вам почувати себе впевненіше і з легкістю отримати роботу вашої мрії!
Історії успіху чекаємо в коментарях.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Вчити англійську: Англійська мова онлайн