Як вчити англійську за аудіокниг?

Існує безліч способів вивчення англійської мови. Але багато з них недосконалі, оскільки спрямовані лише на опрацювання окремих навичок. А от заняття з аудіокнигами охоплюють не тільки тренування listening, але і граматику англійської мови, вимова і словниковий запас. А займаючись улюбленими книгами ви відразу вб’єте двох зайців – і перечитаєте улюблене твір в оригіналі, і поліпшите свій англійський.

Зарубіжні фахівці довели, що для розвитку навичок говоріння необхідно не тільки говорити на мові, що вивчається, але і як можна більше слухати. Тренування з аудіокнигами допоможе вам звикнути до звучання зв’язковий англійської мови. Звичайно, ви можете сказати, що і перегляд фільмів, серіалів покращує розуміння на слух. Але в такому випадку ви все-таки відволікаєтеся на картинку. Займаючись по аудіо, ви повністю сконцентровані на слуховому сприйнятті матеріалу.

Як вибрати аудіокнигу

При виборі матеріалу для занять з англійської мови рекомендуємо звернути увагу на кілька порад:

Порада 1: Тематика і сюжет книги повинні бути цікаві.

Доведено, що людина набагато краще засвоює інформацію, яка йому цікава. Швидше за все, якщо ви любитель фентезі, то вам набагато більше сподобається читати про пригоди Гаррі Поттера, ніж героїв з “Віднесених вітром”.

Порада 2: Звертайте увагу на те, що для студентів з яким рівнем знань вона підходить.

Звичайно, не варто забувати, що навіть найцікавіше твір, вибране не за рівнем, здатне відбити всю охоту займатися англійською мовою. Якщо ви тільки недавно вивчаєте англійську мову (або ж, маючи непоганий рівень, погано сприймаєте мову на слух), радимо звернути увагу на дитячі твори або короткі оповідання. У книгах, написаних для маленьких носіїв, використовується широко вживана лексика і лише основні граматичні часи.

Порада 3: Віддавайте перевагу матеріалам, які озвучені професійними дикторами-носіями.

Звичайно, існують варіанти аудіокниг, начитані російськими дикторами, але з ним ми не рекомендуємо займатися. Перший варіант ідеально підійде для самостійних занять, адже тільки носій може грамотно “грати” інтонацією англійської мови.

Хороший вибір аудіокниг з урахуванням всіх перерахованих вище рад можна знайти наприклад на сайті: english-films.com/audiobooks де аудіокниги англійською абсолютно безкоштовно можна слухати онлайн, так і викачувати MP3 записи разом з текстами. Також є можливість в онлайн режимі переводити незнайомі слова з англійської на російську мову.
 

Як правильно займатися англійською з аудіокнигами

kak uchit anglijjskijj po audioknigam 11 Як вчити англійську за аудіокниг?

Мало хто вивчають іноземну мову знають, що заняття за художніми книгами, начитаним професійними дикторами, допомагають не тільки тренувати навички listening, але і сприяють запам’ятовуванню нових граматичних конструкцій, позбавляють від орфографічних помилок. Щоб домогтися швидкого прогресу, під час занять необхідно дотримуватись спеціальної техніки. Хочемо відразу попередити, що цей покроковий алгоритм не для ледачих. Адже на якісну опрацювання невеликого уривка тексту у вас піде декілька днів. Але перші результати занять ви помітите вже через місяць.

Крок 1: Увімкніть аудіокнигу і прослухайте невеликий уривок (тривалістю не більше 5 хвилин).

Постарайтеся не загострювати увагу на нових лексичних одиницях або складних для сприйняття граматичних конструкціях. На цьому етапі ваше завдання – вловити загальний зміст оповідання.

Крок 2: Перейдіть електронний або паперовий текст книги в оригіналі і знову увімкніть аудіо.

Уважно стежити очима за текстом, одночасно слухаючи диктора. Тепер вам необхідно звертати увагу на незнайомі словосполучення. Не рекомендуємо концентруватися на окремих словах.

Крок 3: Випишіть словосполучення в зошит або блокнот.

Поруч рекомендуємо записати приклади використання з книги. Якщо ж ви непогано знаєте англійську, напишіть свої приклади речень.

Крок 4: На наступний день знову прослухайте аудіо без опори на текст.

Якщо ви добре розумієте, про що йде мова, можете читати уривок вголос разом з диктором. Особливу увагу звертайте на інтонацію носія і темп його промови. Якщо ви забули нові лексичні одиниці або сенс оповідання не зовсім ясний, знову прослухайте уривок, стежачи очима за текстом.

Крок 5: Напишіть невеликий переказ.

Якщо ви сумлінно пропрацювали цей уривок тексту, то деякі граматичні конструкції і словосполучення мають осісти у вашій пам’яті. Це допоможе перевести їх з пасивного словникового запасу в активний. Постарайтеся використовувати у своїй роботі нові словосполучення.

Крок 6: Для тих хто добре говорить, але на листі роблять безліч безглуздих орфографічних помилок.

Підготуйте аркуш паперу, увімкніть пройдений уривок з аудіокниги, і після кожного речення ставте запис на паузу. Записуйте пропозицію, а потім звіряйтеся з паперовим або електронним варіантом твору. Такий метод не тільки покращує правопис, але і сприяє додаткової тренуванні навички listening.

?

Тепер ви знаєте особливості вивчення англійської за аудіокниг та переваги методу. Особливо це буде корисно як новачкам, які непогано знайомі з теорією, але не завжди доречно використовують ті чи інші граматичні часи і конструкції. Але не забувайте, що прослуховування художніх творів має приносити не тільки користь, а й радість. Тому вибирайте книги улюбленого жанру або навіть ті, які ви вже читали рідною мовою.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Вчити англійську: Англійська мова онлайн