Як виростити дитину-білінгва

Сучасні батьки вже не відкладають вивчення мов на шкільну пору і намагаються закласти основи в період раннього дитинства. Як показують дослідження, найкращий період для навчання мовам — з народження до 9 років. Після цього віку у дітей вже розвиваються соціальні очікування, вони бояться зробити помилку і навчаються набагато повільніше, ніж малюки.

Як виростити дитину-білінгва? Розглянемо, які можуть бути сценарії для вирішення цієї задачі в різних ситуаціях.
 

Ситуація 1. Батьки говорять на різних мовах

Неважливо, якою мовою батьки говорять один з одним. Головне, щоб кожен говорив з дитиною на своїй мові, ні в якому разі не переходячи на «чужий» — ні вдома, ні в гостях, ні на прийомі у поліклініці. Якщо мама каже з дитиною по-російськи, а тато — по-англійськи (або навпаки), дитина буде вчитися говорити на обох мовах паралельно. Зростаючи у такій атмосфері, вже 3-річні діти-білінгви можуть не просто говорити на двох мовах, але і здатні не перекладати дослівно, а інтерпретувати: тобто вони не тільки розуміють, а й можуть переказати суть розмови своїми словами.
 

Ситуація 2. Вдома говорять на одній мові, а на вулиці — на іншому

З цією проблемою стикалися всі сім’ї, які вирішили переїхати жити за кордон. І багато відчували певний тиск. «Говорите вдома з дитиною на місцевому мовою. Він нас не розуміє!» — радять вихователі в садочку, і вчителі в школі і навіть сусіди. Але не варто переживати з цього приводу. Не пройде і року, як малюк заговорить не гірше за своїх однолітків. Але цей процес буде менш болючим, якщо підготуватися до переїзду заздалегідь, особливо якщо ваша дитина вже ходить в школу. Викладання буде вестися англійською, а що вийде, якщо поставити дитині, ледве знає цю мову, прочитати параграф з англомовного підручника фізики?
 Як виростити дитину білінгвапо посиланню.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Вчити англійську: Англійська мова онлайн